Παραλίγο να του ορμήσουν 20 τσομπανόσκυλα


hook

Well-Known Member
12 Δεκεμβρίου 2011
759
0
corfu
wild dogs in chimaditida lake- limnochori-Amyntaio


[video=youtube;6IuFoxpPNAM]http://www.youtube.com/watch?v=6IuFoxpPNAM[/video]
 
Last edited by a moderator:


ptf

Well-Known Member
2 Ιουλίου 2009
2.051
1.809
58
ΑΘΗΝΑ
Ψύχραιμη (όσο αυτό είναι δυνατόν) και αποτελεσματική η αντίδραση του ποδηλάτη.

Πάντως τόσα πολλά τσοπανόσκυλα κι έξω από το μαντρί...ή πολύ μεγάλο κοπάδι ή κάτι άλλο φυλάγαν.:maria:
 




ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Ό,τι και να ήταν πάντως, ειναι απαράδεκτοι. Αφού τα πρόβατα που υποτίθεται φυλάνε ειναι μέσα, τότε τα σκυλιά τι κάνουν εξω?

Παντως αντιστοιχο σκηνικό ειχα πάθει στην Κομοτηνη από μια αγέλη 8-10 σκύλων, και αν δεν σταματούσε ενα αυτοκίνητο τότε ακόμα εκει θα ήμουν.
 


hook

Well-Known Member
12 Δεκεμβρίου 2011
759
0
corfu
δεν ξερω τι φυλαγαν παντως αυτο ειναι μεγαλο προβλημα στην επαρχια. πολλοι απο τους τα αφηνουν μετα στις πολεις και αντε να τα μαζεψεις
 




ChilliJRT

Well-Known Member
21 Αυγούστου 2011
1.966
126
Πάτρα
Ετσι είναι στο χωριό μου τον χειμώνα... Φοβάσαι να βγεις από το κτήμα (να με δείτε με γκλίτσα το παιδί της πόλης, να πέσετε κάτω! :p), αν έχεις κ σκύλο μαζί? Σε φάγανε! Το καλοκαίρι που ανεβαίνουν στις στάνες οι τσοπάνοι είναι καλύτερα τα πράγματα...

Όντως ψύχραιμος ο ποδηλάτης πάντως.
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.648
7.754
Μόλις έφτασαν οι τσοπάνιδες οι σκύλοι ησύχασαν αμέσως! Τι όμορφα σκυλιά!
Καλά δεν μιλάμε πως θα αντιδρούσα εγώ, θα τα είχα κάνει πάνω μου και θα μου είχαν ορμήσει :p
 




ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Ευτυχώς στο δικό μου χωριό τετοια σκηνικά δεν εχει... μάλλον την εχουν δει "στην επόμενη στάνη στριψτε δεξιά"
 


ChilliJRT

Well-Known Member
21 Αυγούστου 2011
1.966
126
Πάτρα
.. και μετά ανακοπή!

Πως είναι δυνατόν να συντηρεί τόσα σκυλιά αυτός ο τύπος; Τι τα ταϊζει;
Πάντως στη Φωκίδα τους δίνουν τα πάντα. Από γάλα των προβάτων μέχρι ωμό κρέας από τα σφαχτά...
 






vas

Well-Known Member
16 Μαϊου 2009
2.731
1.070
ρε παιδιά εγώ άλλο σκέφτηκα, ο τύπος το χειρίστηκε άψογα αλλά ο άλλος απο πίσω που κρατούσε την κάμερα ΤΙ ΕΚΑΝΕ; καθόταν εκεί και κοιτούσε;
 






vas

Well-Known Member
16 Μαϊου 2009
2.731
1.070
αφου το κράνος φαίνεται προς τα αριστερά .. ή κάνω κάποιο λάθος;

πάντως δίκιο πρέπει να έχετε ,είναι κάπου πιασμένη η κάμερα γιατι κάθε φορα που κουνάει το κεφάλι του τον ακολουθεί,δε το είχα προσέξει..
 


samsok

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2009
1.091
100
δυσκολη κατασταση (αν ειναι αληθινη....) γιατι εκει υπαρχει ο νομος της αγελης και οχι ενος σκυλου.Παντως εχω την εντυπωση οτι οσο περισσοτερο ουρλιαζε τοσο πιο πολυ τα εξαγριωνε,οταν μαλακωσε λιγο την φωνη του σαν να ηρεμησαν λιγο.

ΥΓ δεν συζητω την μαλ..α που δερνει τον τσομπανη που βγαζει γλωσσα κιολας!
 


ptf

Well-Known Member
2 Ιουλίου 2009
2.051
1.809
58
ΑΘΗΝΑ
Η κάμερα κατά πάσα πιθανότητα είναι η gopro. Απλά κορυφαία για κάθε είδους σπορ, μπαίνει ακόμη και σε περιλαίμιο σκύλου.
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.122
Μηνύματα
895.913
Μέλη
19.937
Νεότερο μέλος
Spotlight