Παρατήσανε δεμένο σκύλο


Milou

Well-Known Member
5 Μαρτίου 2008
1.019
1
Αθήνα
Εδώ και κανα 1/2 ώρα γαυγίζει ένα σκυλί έξω απο την δουλειά...
Πάω να το δώ, του πάω νερό και έιναι μια σκύλα πιτ μπουλ, δεμένη σε μια κολώνα και γαυγίζει συνέχεια.... Τι να κάνω;;;;
 


Alexandra

Well-Known Member
29 Ιανουαρίου 2008
794
1
Athens
Μήπως το έχει δέσει προσωρινά κάποιος που έχει δουλειά εκεί τριγύρω?

Μη το πάρεις ακόμα.
 


Milou

Well-Known Member
5 Μαρτίου 2008
1.019
1
Αθήνα
Το έχουνε δέσει με σχοινί....ουτε καν λουράκι! 1/2 μέτρο τουλάχιστον....
Ευτυχώς είναι στην σκιά....αλλά δεν έχει σταματήσει να γαυγίζει το κακόμοιρο.
Δεν νομίζω να γυρίσει κανείς να το πάρει. Και στην τελική, να πάει να το πάρει απο την φιλοζωική! Δεν δένουμε τον σκύλο μας σε κολώνα για να πάμε για ψώνια!!

Πηρα τηλ τον δήμο αθηναίων όπως το έκαναν και κάτι γείτονες....Προφανώς θα ειδοποιήσουν την φιλοζωική.
 


galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
δηλαδη εαν περιμενες ακομη μια ωρα,τι θα γινοταν? για ποιο λογο τοση βιασυνη?
και τι ειναι η φιλοζωικη στο φιναλε?ο καλος και προθυμος σαμαρειτης ,ανα πασα στιγμη?
 


Milou

Well-Known Member
5 Μαρτίου 2008
1.019
1
Αθήνα
Το σκυλί είναι δεμένο απο τις 12....
Και πραγματικά δεν πιστεύω πως τον δέσανε σε είσοδο πάρκινγκ (τα αμάξια περνανε ξυστά) για να έρθουν να τον πάρουν σε 1 ώρα.
και τι ειναι η φιλοζωικη στο φιναλε?ο καλος και προθυμος σαμαρειτης ,ανα πασα στιγμη?
Φυσικά και δεν είναι αλλά ποιός θα το πάρει βρε γαλάζιο; βρίσκομαι στην οδό Λιωσίων και πραγματικά δεν πιστεύω πως θα ευαισθητοποιηθεί κανένας να το υοθετήσει.
Ασε που απέναντι υπάρχει σχολείο.
Οταν λοιπόν του πηγα νερό είχε βγεί μια απο το σχολείο και με ρώταγε άμα είναι δικό μου και μου έλεγε οτι αυτά είναι σκυλιά που τρώνε ανθρώπους :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Όπως καταλαβαίνεις ο κόσμος είναι και ηλιθιος....ποιός λοιπόν θα το μαζέψει;
 


galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
και στην φιλοζωικη τι θα το κανουν?ξερεις?
 


Milou

Well-Known Member
5 Μαρτίου 2008
1.019
1
Αθήνα
Τουλάχιστον θα ασχοληθούν μαζί του σωστά. Και θα ψάξουν να βρουν τον ιδιοκτήτη η να τον χαρήσουν.
 


Strays' help

Well-Known Member
29 Αυγούστου 2007
1.516
3
Γλυφάδα,Αθήνα
strayshelp.blogspot.com
Re: Παρατήσανε

Για να ναι απ τις 12,προφανώς το παρατησανε.
Λυστο,βγαλτο απ τον ηλιο και αν μπορεις να το παρεις σπίτι σου,μπορείς να μου στειλεις φωτο ([email protected])και να βαλουμε αγγελίες ωστε να βρουμε σπίτι.

Η Φιλοζωϊκή θα ερθει του χρόνου.Eκτος αν εννοείς κάποιο σωματείο,που ΑΝ μπορουν θα το αναλαβουν.
Ο Δήμος Αθηναίων και η ΦΙλοζωϊκή δεν ξέρω να παίρνουν κανενα έτσι απλα!
ΠΟΤΕ οταν τους καλεις δενερχονται είτε για κουταβι,είτε για γατί.
Μόνο για στειρωσεις..
:?
 


galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
Milou said:
Τουλάχιστον θα ασχοληθούν μαζί του σωστά. Και θα ψάξουν να βρουν τον ιδιοκτήτη η να τον χαρήσουν.
αχ,αχ....εφοσον δεν ξερεις,απλα ελπιζεις και υποθετεις,αστο καλυτερα...περιμενε λιγο ακομη και η κανε οτι σου ειπε η κλειαννα,η αμολατον.
 


Milou

Well-Known Member
5 Μαρτίου 2008
1.019
1
Αθήνα
Γαλάζιο πές μου, τι κάνουν εφόσον ξέρεις!

Κλειάννα δεν μπορώ να το παρω μαζί μου στο μετρό ουτε σε ταξι.
Είναι στην σκιά και του έβαλα νερό.

Κλειάννα στείλε μου το τιλ σου με πμ σε παρακαλώ
 


aggeliki1

Well-Known Member
2 Φεβρουαρίου 2007
407
0
47
Ν.ΜΑΚΡΗ
αν ειναι το δικεπαζ η φιλοζωικη που λες δεν εχω μαθει καθολου καλα πραγματα..... :? :? :?επισης δεν νομιζω να τρεξουν να το μαζεψουν,μπορει μετα απο καποιες μερες και μετα απο πιεσεις να ερθουν αν και το κοβω πολυ αδυνατον......
 


Milou

Well-Known Member
5 Μαρτίου 2008
1.019
1
Αθήνα
Ο σκύλος έφυγε, προφανώς με τον ιδιοκτήτη.... τι να πώ...... μετά απο 2 ώρες, θυμήθηκε οτι είχε δέσει τον σκύλο του στην κολόνα...και ήρθε να τον πάρει.... :shock:
 


Strays' help

Well-Known Member
29 Αυγούστου 2007
1.516
3
Γλυφάδα,Αθήνα
strayshelp.blogspot.com
Aπ τη μια χαρηκα γιατί αντε να υιοθετηθεί απ το δρόμο...ή καλυτερα απ το να τον επαιρναν στο ΔΙΚΕΠΑΖ.

Απ την άλλη,απαραδεκτος ο κυριος!

:?

Χαρηκα που μιλησαμε στο τηλ όμως!χι χι χι!Ασχετοοο!

Milou said:
Ο σκύλος έφυγε, προφανώς με τον ιδιοκτήτη.... τι να πώ...... μετά απο 2 ώρες, θυμήθηκε οτι είχε δέσει τον σκύλο του στην κολόνα...και ήρθε να τον πάρει.... :shock:
 


Milou

Well-Known Member
5 Μαρτίου 2008
1.019
1
Αθήνα
Σας ευχαριστώ όλους για τις συμβουλες! :wink:

Χαρηκα που μιλησαμε στο τηλ όμως!χι χι χι!Ασχετοοο!
Ναι, και εγώ χάρηκα! Θα προτιμούσα να τα λέγαμε για κάτι ποιό εύθυμο όμως!!!! :)

Τέλος καλό όλα καλά!
 


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Σε παρόμοια περίπτωση (παρατημένο σκυλί μάλλον, αλλά όχι δεμένο) πριν λίγο καιρό, ο δήμος Φαλήρου είχε πει ότι θα ασχοληθεί από... βδομάδα!
Το σκυλί το κράτησα πολλές ώρες σε φιλικό σπίτι μέχρι να βρεθεί λύση - εγώ κι αυτό στο μπαλκόνι αγκαλιά!
Τελικά το πήρε φιλική μου οικογένεια το ίδιο βράδυ, γιατί ήταν και πολύ κουκλί και είναι μια χαρά!
Αυτή ήταν η τύχη του πρωτάρη, γιατί για το άλλο σκυλάκι που ψάχνω να δώσω εδώ και καιρό δε γίνεται τίποτα...
 


aleka2

Well-Known Member
6 Μαρτίου 2008
300
0
46
Yπάρχει και καλύτερο που μου έχει τύχει με φιλοζωική.
Έρχονται και δένουν τον σκύλο κάτω απο ένα δέντρο γιατί οι τύποι που τους κάλεσαν φοβόντουσαν τον σκυλούκο :evil: .
Ωραία αντιμετώπιση εεε???
Αν οι τύποι που κάλεσαν την φιλοζωική δεν με ενημέρωναν ότι έχει δεθεί ο σκύλος και να πάω να τον λύσω ( γιατί όπως είπα παραπάνω τον φοβόντουσαν ) ο σκύλος θα είχε πεθάνει απο την πείνα και απο την δίψα :evil: .
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.115
Μηνύματα
895.843
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981