Πατέντα για σκνίπες&εμάς που μένουμε σε διαμέρισμα


maria-rocky

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2012
69
0
ΜΕΓΑΡΑ ΑΤΤΙΚΗΣ
Φίλοι μου αποφάσισα να κάνω μια ακόμα πατέντα για αποφυγή ή μάλλον μια επιπλέον προστασία για την κωλοσκνιπα...Αυτο φυσικά βολευει πιο πολυ όσους μένουμε σε διαμέρισμα με βεράντα..Το καλοκαιρι λένε πως ο σκύλος χώρια απο τα σπρευ του πρεπει να ειναι μέσα στο σπίτι...Εγω και πολλοι άλλοι που μένουμε σε διαμέρισμα ειναι δύσκολο να έχουμε την μπαλκονόπορτα κλειστή,και πόσο μάλλον ο σκυλάκος να υποφερει απο ζεστη,Λοιπον βλακεια η όχι θα το κάνω.Θα ερθει αυριο φιλος να παρουμε τα μέτρα της βεράντας μου ,και μετα θα πάω να πάρω ράγα και τούλι(κουΝουπιερας...).Θα κρεμασω στην βεράντα μου τούλι(χεστηκα για το τι θα λένε),και την κατάλληλη ώρα θα τα κλείνω..και .Ολο το κόστος περίπου θα μου πάει περιπου στα 15ο ευρώ...και λετσι θα εχω την προστασία του Ροκου με φαρμακα σπρευ ,βασιλικους και τα τουλια...Να μου πεις σε σώζει???τουλαχιστον και 2 % προστασια μου προσφερει,οποτε θα το κάνω....Δεκτες οι απαντησεις με τα γελια!!!!!!ο λα λα....=D>
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.655
19.887
...Θα κρεμασω στην βεράντα μου τούλι(χεστηκα για το τι θα λένε),..
Να τσεκάρεις αν επιτρέπεται από τον κανονισμό της πολυκατοικίας σου.
Αν και...χλωμό το κόβω...:rolleyes:
 


maria-rocky

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2012
69
0
ΜΕΓΑΡΑ ΑΤΤΙΚΗΣ
ειμαστε 2 σπίτια.....Πάνω εγω ,κάτω ένα ζευγαρι....ρωτησα την νοικιαρα μου και μου πε να κάνω ότι θέλω στο σπιτι μου......πως σου φαινεται η πατέντα?????
 


mad00lini

Well-Known Member
29 Σεπτεμβρίου 2011
2.618
29
Σαν το σπίτι της πριγκήπισσας Κονσουέλα θα είναι χαχαχαχα! Αλλά αφού είναι για καλό σκοπό!
 


maria-rocky

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2012
69
0
ΜΕΓΑΡΑ ΑΤΤΙΚΗΣ
αχαχαχαχαχαχα....Ναιιι.......αλλά Modoolini ειναι το τελευταιο που με ενδιαφερει η εμφανιση...........Το σκεφτομουν εχτες το βραδυ....Θα σας στειλω και φωτο οταν ειναι ετοιμο το τουλι.........χαχααχχαχααχχαχαα
 


lezas

Well-Known Member
27 Μαρτίου 2011
136
0
Peristeri
Γιατι δεν αγοραζεις κατι τετοιο;_________________4d.jpg
Ειναι πιο ακριβο αλλα θα ειναι πιο πρακτικο και πιο αποτελεσματικο;)
 


vaggelo

Well-Known Member
19 Οκτωβρίου 2011
1.229
1.065
στας ευρώπας
αν καταλαβα καλά αυτό ειναι λάμπα; που προσελκύει κουνούπια;
καλό, ωραίο, εχω ένα απο τέτοιο

αλλα και το τουλι ρε συ, εμένα μου άρεσε πολύ σαν ιδέα, και μπορει να εχει και τη λάμπα σαν συμπληρωματική προστασία
 


maria-rocky

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2012
69
0
ΜΕΓΑΡΑ ΑΤΤΙΚΗΣ
Η περιοχη που μένω ειναι διπλα στην θάλασσα και σε ταβερνες και πολλά άλλα....Εχω ένα τετοιο αλλα πιο πολλες μύγες μάζευε.....Το χω στο μπαλκονι μου ,αλλά θέλω να περιορίσω την είσοδο των σκνιπων.....και πιστευω πως η πατέντα μου θα βοηθησει αρκετα.....Το καλοκαιρι εδω γινετεαι χαμος.....
 


maria-rocky

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2012
69
0
ΜΕΓΑΡΑ ΑΤΤΙΚΗΣ
Πιστευω πως ετσι οπως θα το περιορισω θα εμποδισω απο παντου την εισοδο τους σε συνδιασμο με βασιλικους και σπρευ και ετσι και θα αεριζεται το σπιτι και ο μικρος θα καθεται στο μπαλκονι....πιστευω αρκετα σε αυτη την πατέντα,,,,
 






mad00lini

Well-Known Member
29 Σεπτεμβρίου 2011
2.618
29
Σε πειράζω βρε :) Διάφανο, ναι καλύτερα. Περιμένω φωτό πάντως :D
 






maria-rocky

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2012
69
0
ΜΕΓΑΡΑ ΑΤΤΙΚΗΣ
αχχαχαχαχχαχαχαχα.....Βεβαια.....καρπόζιλας............Καλο θα ηταν παιδια να σκεφτούμε τετοιεσ πατεντούλες και να τις βάζουμε εδώ......για την προστασια των φιλων μας....
 




mad00lini

Well-Known Member
29 Σεπτεμβρίου 2011
2.618
29
Και γύρω από το crate θα είχε πλάκα το τούλι, αλλά δεν ξέρω με τα νυχάκια τους αν θα ζούσε.
 


ATREAS

Well-Known Member
8 Νοεμβρίου 2009
874
2
Mesogeia - Attiki
προφανώς θα βάλεις από όλες τις πλευρές του σπιτιού τούλι, όχι μονάχα από την πλευρά της βεράντας.

πάντως νομίζω ότι αν θέλει να μπει η σκνίπα θα μπει, θες από την πόρτα, θες από κάνα φωταγωγό.

απλά και εγώ πιστεύω πως θα τις μειώσεις κάπως.
 




Baloo

Well-Known Member
7 Αυγούστου 2011
179
2
12
Κρήτη
Καλή η ιδεα με το τούλι, θα κάνει δουλειά, όπως οι σίτες που βάζουμε στα παράθυρα και τις μπαλκονόπορτες.