Πειθαρχεια σε λαμπραντορ.


steve

Well-Known Member
19 Ιουλίου 2008
73
1
athina
ειναι δυσκολο?τι πρεπει να κανω?ειναι πρωτη μερα στο σπιτι.
ειτε μιλαω ειτε οχι το ιδιο κ το αυτο,τι να φωναξω,τι ομορφα εκει αυτη αυτο που θελει να κανει θα το κανει.πεισματαρα πολυ καικα.
 


nikos_x

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
2.117
11
...
Σταυρο ηρεμησε!!!
ειναι μωρο!φωναξεις δεν φωναξεις ενα κ το αυτο!ηρεμια και υπομονη,βαλτη στο κρεββατι της,αστη να εξερευνησει το χωρο της μιας κ ειναι πρωτο βραδυ κ της ειναι ολα αγνωστα και απο αυριο βλεπεις.θελει τροπο.:)
 


steve

Well-Known Member
19 Ιουλίου 2008
73
1
athina
Εγω Νικο την βαζω και αυτη βγαινει εξω και ξαπλωνει στα πλακακια.
Καλα μπορει να ζεστενετε κιολας,γιατι μια απνοια σημερα την εχει ποσο αλλο αμα εχεις κ μια γουνα επανω σου.
Οσο για την πειθαρχεια μιλαω σε αλλα πραγματα να ακουσω συμβουλες και αποψεις,γιατι κ η εκτροφεας της σημερα μου ειπε ''Σταυρο οχι πολλες αγαπες,κοιτα να εισαι σκληρος μαζι της και να την μαθεις πειθαρχεια''
Ελα ομως που δεν ξερω κ φοβαμαι μην κανω κανα λαθος κ τραβαω τα μαλλια μου μετα.
Παντως για πρωτη νυχτα χωριστα απο την μαμα κ τα αδερφια της ειναι τρομερα ησυχη κοιματε κατω στα πλακακια διπλα μου φαρδια πλατιαααα.
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Steve, σου πρότεινα ήδη να ρίξεις μια ματιά σε αυτά τα θέματα:

Mεγαλωνοντας ενα κουταβι

Εγχειρίδιο εκπαίδευσης


Καλό είναι επίσης, με την πρώτη ευκαιρία, να πάρεις το βιβλίο «Η τέλεια εκπαίδευση» της Gwen Bailey, το οποίο πιστεύω πως θα σε βοηθήσει πολύ.
:)