Περιεργο Πισω Βαδισμα.


Hizamazuke

Member
12 Μαϊου 2024
6
1
31
Καλησπέρα σας.
Ηρθε στη οικογενεια ενα κουταβι ελληνικο ποιμενικο σχεδον 4 μηνων.Το θεμα ειναι οτι ο εκπαιδευτης παρατηρησε μια "παραπανω" κινηση στα πισω ποδια απ οσο θα επρεπε απ οτι μου ειπε. Η μικρη κουραζεται στη 15 λεπτη βολτα και μερικες φορες καθεται κατω. Εχω μιλησει με οικογενειακο φιλο που ειναι κτηνιατρος και μου ειπε οτι αυτα ειναι τα "γνωστα" κουταβοπερπατηματα και ειναι λογικο.
θα ηθελα παρακαλω τα φωτα σας.
Ευχαριστω
 


Ans

Well-Known Member
23 Δεκεμβρίου 2022
893
728
Καλησπέρα σας.
Ηρθε στη οικογενεια ενα κουταβι ελληνικο ποιμενικο σχεδον 4 μηνων.Το θεμα ειναι οτι ο εκπαιδευτης παρατηρησε μια "παραπανω" κινηση στα πισω ποδια απ οσο θα επρεπε απ οτι μου ειπε. Η μικρη κουραζεται στη 15 λεπτη βολτα και μερικες φορες καθεται κατω. Εχω μιλησει με οικογενειακο φιλο που ειναι κτηνιατρος και μου ειπε οτι αυτα ειναι τα "γνωστα" κουταβοπερπατηματα και ειναι λογικο.
θα ηθελα παρακαλω τα φωτα σας.
Ευχαριστω
Για σιγουρα θα στα πει ορθοπαιδικος τα αλλα ειναι εικασιες. Εκτος αν εχει κατι σοβαρο παντως ειναι λιγο νωρις να το δειχνει τοσο εντονα. Την επομενη φορα που θα την πας στο γιατρο κανε μια συζητηση.
 
  • Like
Reactions: Hizamazuke


Castro48

Well-Known Member
4 Οκτωβρίου 2021
80
137
Καλησπέρα σας.
Ηρθε στη οικογενεια ενα κουταβι ελληνικο ποιμενικο σχεδον 4 μηνων.
Με ποιον τροπο αποκτήθηκε ο σκύλος και πως ξέρεις πως πρόκειται όντως για ΕΠ; Έχεις δει τους γονείς του ώστε να παρατηρήσεις αν ειναι σωστή η κίνησή τους;
 


Hizamazuke

Member
12 Μαϊου 2024
6
1
31
Με ποιον τροπο αποκτήθηκε ο σκύλος και πως ξέρεις πως πρόκειται όντως για ΕΠ; Έχεις δει τους γονείς του ώστε να παρατηρήσεις αν ειναι σωστή η κίνησή τους;
Καλησπερα.
Ο σκυλος αποκτηθηκε απ Εκτροφεα. Οι γονεις τη μια φορα που τους ειδα απ κοντα περπαταγαν σωστα.
 


Ans

Well-Known Member
23 Δεκεμβρίου 2022
893
728
Καλησπερα.
Ο σκυλος αποκτηθηκε απ Εκτροφεα. Οι γονεις τη μια φορα που τους ειδα απ κοντα περπαταγαν σωστα.
Αμα εχει πεντιγκρι και εχουν κανει τα τεστ οι γονεις κτλ ειναι πολυ λιγοτερες οι πιθανοτητες να εχει τοσο μεγαλο προβλημα οχι οτι αποκλειεται. Δεν ειναι κατι επειγον οταν αναπτυχθει λιγο ακομα το συζητας με κτηνιατρο η ορθοπαιδικο οπως νοιωθεις.
 
  • Like
Reactions: Hizamazuke


Castro48

Well-Known Member
4 Οκτωβρίου 2021
80
137
Καλησπερα.
Ο σκυλος αποκτηθηκε απ Εκτροφεα. Οι γονεις τη μια φορα που τους ειδα απ κοντα περπαταγαν σωστα.
Εκτροφεας ΕΠ; Καταπληκτικα. Εξετασεις υγείας των γονιων ζητησες να δεις πριν προχωρησεις σε αγορα; Εχει ψωμι λογικα εδω η υποθεση, μιας και μιλαμε ουσιαστικα για μη αναγνωρισμενη φυλη επισημα. Θα ηθελες να αναφερεις ποιος ειναι ο εκτροφεας, καθως και τη γνωμη του σχετικα με το βαδισμα του κουταβιου σου; Απο τη στιγμη που ασχολειται σοβαρα με εκτροφη και ξερει τις γραμμες που βαζει σε αναπαραγωγη, θα ειναι πιο αρμοδιος να απαντησει απο τα μελη ενος φορουμ.
 


Hizamazuke

Member
12 Μαϊου 2024
6
1
31
Εκτροφεας ΕΠ; Καταπληκτικα. Εξετασεις υγείας των γονιων ζητησες να δεις πριν προχωρησεις σε αγορα; Εχει ψωμι λογικα εδω η υποθεση, μιας και μιλαμε ουσιαστικα για μη αναγνωρισμενη φυλη επισημα. Θα ηθελες να αναφερεις ποιος ειναι ο εκτροφεας, καθως και τη γνωμη του σχετικα με το βαδισμα του κουταβιου σου; Απο τη στιγμη που ασχολειται σοβαρα με εκτροφη και ξερει τις γραμμες που βαζει σε αναπαραγωγη, θα ειναι πιο αρμοδιος να απαντησει απο τα μελη ενος φορουμ.
Οχι δεν ζητησα εξετασεις γιατι ειδα τους γονεις και ηταν καλα. Τον ρωτησα για δυσπλασια και μου ειπε οτι στο γενεολογικο της δεντρο δεν υπαρχει γονιδιο και ειναι καθαροι οι προγονοι της. Τον ρωτησα απ εχθες που το εμαθα και δεν εχω καποια απαντηση προς το παρον.
 


GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.822
5.052
patra
grdane.blogspot.com
Καλησπέρα, ελληνικός ποιμενικός κι εξετάσεις δυσπλασίας είναι χλωμό...
πολύ δύσκολα να πέσεις σε περίπτωση να έχουν εξετάσεις.
Ο κτηνίατρος είπε για τα γνωστά κουταβοπερπατήματα χωρίς να τον εξετάσει?
Τον είχε εξετάσει όταν τον πήρες? εκπαιδευτής σε ελληνικό ποιμενικό, πρέπει να έχει γνώσεις.
Αν δεν βάλεις βιντεάκι με το περπάτημα του, κανείς από εδώ δεν μπορεί να σου απαντήσει.
το να μας πεις το όνομα του εκτροφέα δεν είναι κακό... άλλωστε 5 - 6 είναι όλοι κι όλοι καλύτερα να ονομάσεις παρά να σκεφτόμαστε άσχημα πράματα για όλους....
 
  • Like
Reactions: Castro48




Hizamazuke

Member
12 Μαϊου 2024
6
1
31
Το όνομα του εκτροφεα, θα το πω μόλις μιλήσω μαζί του. Εχω τραβηξει καποια βιντεο αλλα λεει οτι δεν υποστηριζει MP4
 
  • Like
Reactions: GRDANE




GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.822
5.052
patra
grdane.blogspot.com
το όνομα στο ζήτησα γιατί τελευταία.... γνωστός στον χώρο δηλώνει ότι έχασε τον κύριο επιβήτορα του από καρδιά (μυοκαρδίτιδα κατεξοχήν κληρονομική ασθένεια), σε νεαρή σχετικά ηλικία, έχει θέματα αλλεργίας με τα σκυλιά του στο χώμα κλπ
(μιλάμε για σκύλο που ως κύριο λόγο θα έπρεπε να επιβιώνει στο ύπαιθρο)
κι όλα αυτά τα δηλώνει σε βίντεο με ωραίο τρόπο και την αιτία των συγκεκριμένων ασθενειών τις ρίχνει εμμέσως πλην σαφως στα εμβόλια...
λες και είναι ο μοναδικός που εμβολιάζει τα σκυλιά του. Στέφανος Πολυγένης το όνομα του.
Προσοχή αυτος ο άνθρωπος δηλώνει κατά το ρητό αμαρτια εξομολογουμένη ουκ έστιν αμαρτία.
έχει στηρίξει την εκτροφή του στο συγκεκριμένο σκύλο και λέει ότι έχει κρατήσει πολλά κουτάβια του για συνέχιση της εκτροφής.
Επίσης δηλώνει ότι εισάγει από βουλγαρία κουτάβια και κάνει εναν αχταρμα με τα ελληνικά ποιμενικα για να δώσει όγκο κλπ και να δημιουργήσει τον ελληνικό σαρακατσάνικο σκύλο.
δεν έχει θέμα έχει βίντεο στα οποία τα παρουσιάζει και τα αναφέρει μόνος του.
Προσοχή.!
 


Castro48

Well-Known Member
4 Οκτωβρίου 2021
80
137
έχει στηρίξει την εκτροφή του στο συγκεκριμένο σκύλο και λέει ότι έχει κρατήσει πολλά κουτάβια του για συνέχιση της εκτροφής.
Έτρεξε και ο Αρκτουρος να κάνει ζευγαρώματα με το συγκεκριμένο σκυλί αν θυμάμαι σωστά, μη χαθεί τέτοια εργασιακή γραμμή :LOL:
 


Hizamazuke

Member
12 Μαϊου 2024
6
1
31
Καλημέρα, μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει γιατί δεν με αφήνει να στείλω URL με το βίντεο? Ο εκτροφεας είναι ο Χρήστος Ηλιαδης.
 


Hizamazuke

Member
12 Μαϊου 2024
6
1
31
το όνομα στο ζήτησα γιατί τελευταία.... γνωστός στον χώρο δηλώνει ότι έχασε τον κύριο επιβήτορα του από καρδιά (μυοκαρδίτιδα κατεξοχήν κληρονομική ασθένεια), σε νεαρή σχετικά ηλικία, έχει θέματα αλλεργίας με τα σκυλιά του στο χώμα κλπ
(μιλάμε για σκύλο που ως κύριο λόγο θα έπρεπε να επιβιώνει στο ύπαιθρο)
κι όλα αυτά τα δηλώνει σε βίντεο με ωραίο τρόπο και την αιτία των συγκεκριμένων ασθενειών τις ρίχνει εμμέσως πλην σαφως στα εμβόλια...
λες και είναι ο μοναδικός που εμβολιάζει τα σκυλιά του. Στέφανος Πολυγένης το όνομα του.
Προσοχή αυτος ο άνθρωπος δηλώνει κατά το ρητό αμαρτια εξομολογουμένη ουκ έστιν αμαρτία.
έχει στηρίξει την εκτροφή του στο συγκεκριμένο σκύλο και λέει ότι έχει κρατήσει πολλά κουτάβια του για συνέχιση της εκτροφής.
Επίσης δηλώνει ότι εισάγει από βουλγαρία κουτάβια και κάνει εναν αχταρμα με τα ελληνικά ποιμενικα για να δώσει όγκο κλπ και να δημιουργήσει τον ελληνικό σαρακατσάνικο σκύλο.
δεν έχει θέμα έχει βίντεο στα οποία τα παρουσιάζει και τα αναφέρει μόνος του.
Προσοχή.!
Καλησπερα , ελπιζω το βιντεο να παιζει σωστα.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.151
Μηνύματα
896.318
Μέλη
19.956
Νεότερο μέλος
gpc