Περιποίηση Μαλτέζ




Thodoras

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2012
662
303
Πάτρα
αυτό ισχυει για τα σκυλιά με διπλό μανδύα. όχι για τα γιορκι.
Και εγώ αρχικά ετσι αραια στην αρχη το εκανα αλλά προσεξα ότι ξυνόταν περισσότερο. Οποτε πλέον ανα 10 μέρες!
Και με τη αποπαρασίτωση τι κάνεις; βάζεις ανά δέκα μέρες;

Powered by Nexus 4
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Και με τη αποπαρασίτωση τι κάνεις; βάζεις ανά δέκα μέρες;

Powered by Nexus 4
Η αποπαρασίτωση γινετα 3 μέρες μετά το μπανιο, κανονικά, χωρις προβλημα. Προλαβαίνει κ απορροφάται ως το επόμενο μπάνιο.
 




Thodoras

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2012
662
303
Πάτρα
Η αποπαρασίτωση γινετα 3 μέρες μετά το μπανιο, κανονικά, χωρις προβλημα. Προλαβαίνει κ απορροφάται ως το επόμενο μπάνιο.
ναι το επόμενο μπάνιο όμως δεν την εξασθενεί;

πχ την κάνεις μπάνιο 1 του μήνα , στις 3 βάζεις την αμπουλα και μετα κάνεις μπάνιο στις 10 και 20 του μήνα.
στις 23 του μήνα προστατευει ακόμα η αμπουλα;
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Καθε ποτε καλε τα κανετε μπανιο...?
ανα 15 μέρες περιπου. Αλλά μη μπερδεύεσαι, εμας εχουν μαλλι το οποιο τζιβιάζει και μυρίζει κιολας. Οποτε αυτες οι φυλές δεν μπορουν να μεινουν περισσότερο.
 








ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Μμμ ενταξει τοτε..με το μαδημα βεβαια δεν ξερω τι κανουμε αλλα αυτο ειναι ααααλλο θεμα..

βουρτσισμα κάνετε, σολωμελαιο, και καλή τροφη!:rolleyes:
και ενιοτε κανετε και τα στραβά ματια!
 


Natasaki

Well-Known Member
30 Απριλίου 2013
619
3
Θεσσαλονικη
Εδω κ ενα μηνα ξεκινησαμε μπαρφ..ισως δεν φανηκε ακομα το αποτελεσμα της διατροφης..οσο για τα στραβα ματια εγω τα κανω πολλες φορες,η μανα μου οχι :ρ
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Εδω κ ενα μηνα ξεκινησαμε μπαρφ..ισως δεν φανηκε ακομα το αποτελεσμα της διατροφης..οσο για τα στραβα ματια εγω τα κανω πολλες φορες,η μανα μου οχι :ρ

ασε κανα μηνα ακόμα και σιγά σιγά θα δεις βελτιωση!
 






ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Κατι αλλο,για βουρτισμα,τι προιον-βουρτσα προτινετε? κατι σε furminator ή κατι πιο απλο?

για εσάς και οι λαστιχένιες βουρτσες-γάντια καλές ειναι. Το furminator θέλει νομιζω λιγο μηκος τρίχας παραπάνω.
Δεν ξερω για εσάς αν και μια boar bristle εκανε δουλειά (μοιράζει πιο ισορροπημένα τα ελαια του δερματος και της τρίχας), αλλά αυτά σε κοντυτριχη φυλη ειναι λεπτομέρειες!

(κοιτα να δεις που στο τελος θα μου μεινει το γκρουμερ :p )