Πιτμπουλ


20 Φεβρουαρίου 2018
9
5
28
Καλησπέρα σας
Λοιπόν θέλω συμβουλές για ένα θέμα...Η σκυλιτσα μου γέννησε πέρσυ τονκαλοκαιρι έκανε 12 μικρά εντάξει τα έδωσα όλα αλλά μετά από όλα αυτά είχαν κρεμάσει οι μαστοί της δηλαδή έβλεπες μια πέτσα να κρέμεται και εντάξει είπα φυσιολογικό θα είναι ...όμως αυτό έχει κρατήσει μέχρι τρ δλδ ένα χρόνο σχεδόν και όταν πήγα να ρωτήσω τον κτηνίατρο Μ είπε ότι απλά χαλάρωσε το δέρμα και να μην ανησυχώ αλλά τρ π παραξενευτηκα λίγο πίεσα το στήθος της και έβγαλε γάλα ... Οπότε προφανώς και έμεινε λίγο γάλα μέσα της . Μπορεί κανείς να Μ πει τι πρέπει να κν σε ;υτην την περίπτωση (να σημειώσω πως η σκυλίτσα είναι καλά δλδ όπως ήταν και παλιά και δραστήρια και ούτε πονάει και φαγητό πολύ τρώει ).
 


ioanna a

Well-Known Member
21 Ιανουαρίου 2014
2.239
3.079
Οπότε προφανώς και έμεινε λίγο γάλα μέσα της .
Και προφανώς ξίνησε.:eek:

Να ξαναπάτε σε εναν κτηνίατρο και να του δειξεις τους μαστους της. Περαστικά .
 




Beyond Wonderland

Well-Known Member
6 Μαϊου 2013
1.108
1.753
Αν δεν κανω λαθος,το γαλα πετρωνει μετα απο λιγο καιρο,για αυτο και πρεπει να το βγαλεις μονος σου αφου γεννησει το σκυλι σου και δεν εχει φυγει ολο.Να ρωτησεις τον κτηνιατρο σου μηπως προκειται για ψευδοκυηση ;
 


vasilis_mike

Well-Known Member
19 Φεβρουαρίου 2016
1.681
3.903
ΑΘΗΝΑ
Καλησπέρα σας
Λοιπόν θέλω συμβουλές για ένα θέμα...Η σκυλιτσα μου γέννησε πέρσυ τονκαλοκαιρι έκανε 12 μικρά εντάξει τα έδωσα όλα αλλά μετά από όλα αυτά είχαν κρεμάσει οι μαστοί της δηλαδή έβλεπες μια πέτσα να κρέμεται και εντάξει είπα φυσιολογικό θα είναι ...όμως αυτό έχει κρατήσει μέχρι τρ δλδ ένα χρόνο σχεδόν και όταν πήγα να ρωτήσω τον κτηνίατρο Μ είπε ότι απλά χαλάρωσε το δέρμα και να μην ανησυχώ αλλά τρ π παραξενευτηκα λίγο πίεσα το στήθος της και έβγαλε γάλα ... Οπότε προφανώς και έμεινε λίγο γάλα μέσα της . Μπορεί κανείς να Μ πει τι πρέπει να κν σε ;υτην την περίπτωση (να σημειώσω πως η σκυλίτσα είναι καλά δλδ όπως ήταν και παλιά και δραστήρια και ούτε πονάει και φαγητό πολύ τρώει ).
Η σκυλίτσα σου με τον ένα τρόπο ή τον άλλο, θα γίνει καλά (με ιατρική παρακολούθηση).
Εγώ θα σε ρωτήσω κάτι άλλο.
Ένας νεαρός σαν κι εσένα στα 22 σου, γιατί ζευγάρωσες την σκυλίτσα σου;
Μετά από ένα χρόνο, θα ήθελα πολύ να μου πεις, πως περνάνε τα 12 κουταβάκια που έδωσες. Σε τι σπίτια μένουν, πως τα εκπαίδευσαν (ως πιτμπουλ) πως τους φέρονται κλπ.
Ως ιδιοκτήτης υιοθετημένου πιτμπουλ, θα ήθελα πολύ να μάθω τι κάνουν τα πιτμπουλάκια σου...
 


ioanna a

Well-Known Member
21 Ιανουαρίου 2014
2.239
3.079
Παιδιά δεν νομίζω πως εχει τετοιες ιδιότητες το γάλα. Ναι το πιο πιθανό είναι ψευδοκυηση, αλλα πρεπει να την δειι κτηνιατρος.
Που σημαινει πως μεχρι να εχεις διαγνωση δεν θα πειραξεις τους μαστους του ζωου, δεν θα ''αρμέξεις''. Όσο καταναλώνεται , παράγεται.
 


20 Φεβρουαρίου 2018
9
5
28
Η σκυλίτσα σου με τον ένα τρόπο ή τον άλλο, θα γίνει καλά (με ιατρική παρακολούθηση).
Εγώ θα σε ρωτήσω κάτι άλλο.
Ένας νεαρός σαν κι εσένα στα 22 σου, γιατί ζευγάρωσες την σκυλίτσα σου;
Μετά από ένα χρόνο, θα ήθελα πολύ να μου πεις, πως περνάνε τα 12 κουταβάκια που έδωσες. Σε τι σπίτια μένουν, πως τα εκπαίδευσαν (ως πιτμπουλ) πως τους φέρονται κλπ.
Ως ιδιοκτήτης υιοθετημένου πιτμπουλ, θα ήθελα πολύ να μάθω τι κάνουν τα πιτμπουλάκια σου...
Μόλις είχα αγοράσει την σκύλα μ από έναν ας πούμε φιλο μ κ δν ήταν στειρωμένη και μια μέρα κατάφερε ένα αρσενικό να μπει το καλοκαίρι μέσα στο χώρο π την έχω και έγινε ότι έγινε ...καλά είναι τα σκυλάκια εκτός από ένα επειδή ημιδιοκτητρια του όταν είδε ότι δν ήταν και πολύ μυώδης ... Το παράτησε ..το είδα την έβρισα καλά καλά και μετά από λίγο καιρό την έστειλαν στην Ολλανδία νμζ μια κυρία π το είδε οπότε όλα καλα
 


20 Φεβρουαρίου 2018
9
5
28
Παιδιά δεν νομίζω πως εχει τετοιες ιδιότητες το γάλα. Ναι το πιο πιθανό είναι ψευδοκυηση, αλλα πρεπει να την δειι κτηνιατρος.
Που σημαινει πως μεχρι να εχεις διαγνωση δεν θα πειραξεις τους μαστους του ζωου, δεν θα ''αρμέξεις''. Όσο καταναλώνεται , παράγεται.
Εντάξει θα το έχω υπόψη μου
 






Δημητρα_kme

Well-Known Member
4 Ιανουαρίου 2017
998
1.409
Μπορει να ειναι μαστιτιδα και αυτο ποναει κ ας μην φαινεται στην σκυλα.. πρεπει να πας σε αλλον κτηνίατρο..
 
  • Like
Reactions: ioanna a