Πολλη διαφημιση.Αξιζει ομως?


manos

Active Member
28 Απριλίου 2007
35
0
Τhiva
Καλησπερα σε ολους.Εχω καποιες αποριες αφου προκειται να γινω κατοχος σκυλου.Ξεφυλλιζοντας καποια περιοδικα σκυλων,τα 2/5 των σελιδων διαφημιζουν τις σκυλοτροφες Αdvance και τις Purina.Αξιζουν?
:)
 


Skylos

Well-Known Member
16 Δεκεμβρίου 2006
399
0
Από πλευράς συστατικών υπολείπονται και δύο.

Η Purina ανήκει στη Nestle και έχει δικά της εργοστάσια παρασκευής πράγμα που κατά τη γνώμη συνεπάγεται καλύτερο quality control = μικρότερες πιθανότητες η τροφή να είναι μολυσμένη από χημικά ή μικρόβια.
 


manos

Active Member
28 Απριλίου 2007
35
0
Τhiva
Σημερα εψαχνα σκυλοτροφη για το κουταβι μου αφου θα το παραλαβω σημερα.Και ενας κτηνιατρος μου προτεινε τη Royal Canin Vet size η κατι τετοιο.Του ειπα για το σκηνικο που ειχε γινει και για την αναξιοπιστια της εταιριας και μου ειπε οτι προκειται για την καλυτερη σκυλοτροφη(για τη συγεκριμενη τη vet που παει μονο στα κτηνιατρεια).Τι να πει κανεις τωρα!
 




manos

Active Member
28 Απριλίου 2007
35
0
Τhiva
Απο σεπτεμβρη που θα παω στην πολη που σπουδαζω και θα κανω κουμαντο εγω στο ψυγειο :)
Ο εκτροφεας μου ειπε να ταιζω με advance.Δεν ξερω ειμαι σε διλειμμα :(
Θα δημοσιευσω Photos του σκυλου αυριο :D
 




Skylos

Well-Known Member
16 Δεκεμβρίου 2006
399
0
Διάβασε το θρεντ με τίτλο orijen. Εγώ αυτή θα διάλεγα αν τάιζα ξηρά τροφή.
 




manos

Active Member
28 Απριλίου 2007
35
0
Τhiva
Το εχω διαβασει και ειναι η πρωτη μου επιλογη αλλα δεν τη βρισκω πουθενα :(
Ο εκτροφεας μου προτεινε την Advance.Αλλα μαλλον θα ταισω με acana και απο σεπτεμβρη σκεφτομαι b.a.r.f
 


platongr

Member
3 Μαϊου 2007
5
0
Εκεί που θα βρεις την Αcana θα βρεις και την Orijen. Αν δεν την έχει, πες του να στη φέρει. Ο ίδιος προμηθευτής είναι :)
 


manos

Active Member
28 Απριλίου 2007
35
0
Τhiva
Πληροφορηθηκα απο ενα κτηνιατρο που ρωτησα για την acana οτι με αυτη ταιζει ενας που εχει ενα εκτροφειο ροντβαιλερ και boxer σε ενα χωριο εξω απο τη θηβα.Μπορω να την προμηθευτω απο εκει αλλα προς το παρον πηρα την royal canin.Δεν τρελαινεται κιολας το κουταβι...
 




manos

Active Member
28 Απριλίου 2007
35
0
Τhiva
.... μ αρεσει που διαβασες το φορουμ manos...

τι εννοεις? :) Κατι αλλο.Ζυγιζει καπου στα 6 κιλα.Η ημερησια ποσοτητα πρεπει να ειναι καπου στα 100 γραμμαρια?ή η μια απο τις 3 φορες πρεπει να ειναι τοσο?