Πομεράνιαν κ εμετός


ΚΑΛΗ

Member
9 Ιανουαρίου 2011
13
0
thessaloniki
καλησπέρα σας, πριν 5 μερες αγόρασα ένα πανέμορφο πομεράνιαν, ειναι μια πανέμορφη παιχνιδιάρα σκιλίτσα... περιποθ 2κμιση μηνών..χτες το απόγευμα αρχισε να κανει διάρροια( σαν τουρτα) καφέ χρώματος εκανε 2 φορές κ μετά έκανε κατι σαν βλέννα πρασινοκιτρινα κ μύριζαν απαίσια, τρωει μόνο τροφη εφαγε αρκετά το βράδυ, αλλά σήμερα τπτ οθτε ριζάκι θέλει.. αυτο με την βλέννα τι να ήταν??? θα την παω στον γιατρο το απόγευμα... μπορει καποιος να με διαφωτίσει???:(
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.656
7.770
Εφόσον την έχεις αγοράσει πρόσφατα τρέχα στο γιατρό άμεσα, μπορεί να είναι ακόμη και νόσος carre, μπορεί να είναι και μία απλή γαστρεντερίτιδα, σε κάθε περίπτωση μην το αμελήσεις ούτε 1 μέρα.
 






ΚΑΛΗ

Member
9 Ιανουαρίου 2011
13
0
thessaloniki
απο το εκσωτερικό την πήρα απο εκτροφείο ... ναι εχει κανει μια απαπαρασίτωση και ενα εμβόλιο ... θα παω το απόγευμα.. ειναι παιχνιδιάρα και έτρωγε κανόνικα... σήμερα ΄ομως δεν τρώει
 




ΚΑΛΗ

Member
9 Ιανουαρίου 2011
13
0
thessaloniki
ναι του το είπα, μου είπε οτι έκανε αποπαρασίτωση μπορει όμως να χρειαστεί κι άλλη, δε μπορω να καταλάβω ήταν μια χαρά μες τα παιχνιδια.. τι μπορει να την πείραξε... δεν έκανε καμια διάρροια σήμερα. αλλα δεν τρώει... με τίποτα
 


ΚΑΛΗ

Member
9 Ιανουαρίου 2011
13
0
thessaloniki
προσπάθησα να την ταίσω λιγο λιγο ριζάκι. και τα έβγαλε όλα κατευθείαν.. μυρίζουν τραγικά άσχημα
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Mη της δινεις τιποτα να φαει.... το απογευμα στο γιατρο σιγουρα.
Επισης, αν κανει παλι διαρροια παρε δειγμα σε ενα ποτηρακι απο το φαρμακειο να κανετε εξεταση κοπρανων...
Το οτι μυριζουν ασχημα δεν ειναι καλο.
 


Sofouli

Well-Known Member
3 Σεπτεμβρίου 2010
6.243
526
Λάρισα
Μην την ταίζεις.

Δίνε πολύ λίγο νεράκι μόνο που και που να μην αφυδατωθεί.
Χειρότερα είναι αν την ταίζεις.
 


ΚΑΛΗ

Member
9 Ιανουαρίου 2011
13
0
thessaloniki
ανησυχώ..πάρα πολύ... έβγαλε υγρά σαν βλέννα που μυρίζαν άσχημα δεν έκανε διάρροια ... δεν τη ταίζω την αφήνω να ξεκουραστεί νεράκι πίνει ευτυχως
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Προτεινω να πάρεις τηλέφωνο τον/την κτηνίατρο ΑΜΕΣΑ. Αν δεν έχει πάει ακόμα στο κτηνιατρείο, πάρε στο κινητό. Να είσαι το πρώτο ραντεβού μόλις ανοίξει το απόγευμα.

υ.γ. Ευχές για καλή ανάρωση στη μικρή
 






Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
ΚΑΛΗ μου (γράφω κεφαλαία το nickname σου γιατί δεν ξέρω πού το τονίζεις) επιδή οι περισσότεροι από εμάς δεν είμαστε κτηνίατροι, αλλά κι αν κάποιος είναι δεν μπορεί να κάνει τηλε-διάγνωση, Ψάξε τον/την κτηνίατρο σε κινητά-σταθερά ή οπουδήποτε μπορείς. Είναι πιό πρακτικό από τα ίσως και τα μπορεί που θα σου πούμε εμείς. Άσε που μπορεί να κάνουμε και τον ψίλο γάιδαρο χωρίς λόγο. Τηλεφωνάκι-ραντεβουδάκι και τσουπ, άμεσα στον κτηνίατρο. Τώρα! Αν ήταν το παιδί σου θα έψαχνες τον παιδίατρο ή το forum?

Συγγνώμη αν είμαι απότομη...
 


ΚΑΛΗ

Member
9 Ιανουαρίου 2011
13
0
thessaloniki
με περιμένει στις 5 κ 30 ο γιατρος.. απλα θα ήθελα να μου δώσετε πληροφορίες για να ξέρω πάνω κάτι παραπάνω .. πρόσφατα έχασα γιόρκι το είχα 1 μήνα ειχε πνευμονία και την αγόρασα άρρωστη κ γενικα είμαι επηρεασμένη..απο το γεγονος... φοβαμαι αρκετά ...ευχαριστώ γιια της απαντήσεις σας !!
 


Sofouli

Well-Known Member
3 Σεπτεμβρίου 2010
6.243
526
Λάρισα
Από ποιο εκτροφείο την πήρες;
Νομίζω πως για να ταξιδέψουν από το εξωτερικό πρέπει να έχουν κάνει το εμβόλιο της λύσσας και να είναι και 3 μηνών. (Για την ηλικία δεν είμαι σίγουρη)

περαστικά εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να μην είναι κάτι σοβαρό!
 


ΚΑΛΗ

Member
9 Ιανουαρίου 2011
13
0
thessaloniki
μολις γυρισαμε απο τον γιατρο.. το σκυλάκι μου εχει πάρα πολλά σκουλίκια κ κοκίδια αν τα λέω σωστά ... πήρε αντιβίωση και του έδωσε κάποιο χάπι.. σήμερα μου είπε θα ειναι κάπως κουρασμένο .... ελπίζς να γίνει καλα...
 


Sofouli

Well-Known Member
3 Σεπτεμβρίου 2010
6.243
526
Λάρισα
Σοβαρά;;

Μα πως είναι δυνατόν να μην του έκαναν εσωτερική αποπαρασίτωση;
Ο "εκτροφέας" είναι απαράδεκτος!
Αίσχος.

Εύχομαι περαστικά!
Γι αυτό φωνάζουμε να εμπιστευόμαστε μόνο σοβαρούς εκτροφείς για τα σκυλιά μας.
 


ΚΑΛΗ

Member
9 Ιανουαρίου 2011
13
0
thessaloniki
του έκανε μου είπε.. απλά είναι μολύ μικρό ουτε 2 μηνων κ χρειαζοταν περισσοτερα τι να πω κ εγω?? πραγματικα ??? ελπιζς να μην είναι κατι σοβαρο