Πριν και Μετά - 2013


dnassib

Well-Known Member
10 Μαϊου 2013
1.469
1.077
Παγκράτιους exoticus
Αχ, τι τέλειο θέμα!! Αλλά από πού ν' αρχίσει κανείς...!

Λοιπόν: το Κουκίδιο (Cookie) τερατοκουτάβι, Αύγουστος 2011



... και ενός έτους, το καλοκαίρι του 2012!



Εύχομαι να μπορούσα να είχα και την Αναστασία από μωρό και να μην είχε περάσει αυτά που πέρασε στην τόσο μικρή ζωούλα της. Ευτυχώς, όμως, ο καλός άγγελος που ονομάζεται Μαριάνθη από το fazoo, φρόντισε να έχει η μικρή μια ΠΟΛΥ καλύτερη ζωή! Οι φωτογραφίες το λένε ξεκάθαρα:

H μικρή το βράδυ που την βρήκανε το καλοκαίρι του 2012, δεμένη σ' ένα δέντρο εν μέσω πυρκαγιάς, σκελετωμένη και φοβισμένη. Υπολογίζουν πως ήταν περίπου 8-9 μηνών:



Έξι μήνες μετά, αφού την 'ανέστησαν' και βαφτίστηκε Αναστασία, στην πρώτη μας συνάντηση! Μιλάμε για ΑΛΛΟ σκυλί!



... και η Τασούλα σήμερα, έχοντας περάσει από τ' αλώνια στα σαλόνια, αφού με υιοθέτησε :D



 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.655
19.889
Στις φωτό της cookie, πάνω και κάτω, είναι το ίδιο σκυλί; :confused:
 




Yorkaddict

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2011
5.445
12.860
Aθήνα
Τρομερή διαφορά η Cookie.

Eγώ όμως σκάλωσα στην Αναστασία... Πως ήταν όταν τη βρήκατε και πόσο άλλαξε σε όψη μετά.
Απίστευτο! Μπράβο σας!

Την βρήκανε δεμένη σε δέντρο;;;;;
Παμε καλά;;;
Εν μέσω πυρκαγιάς;;
 






l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.644
7.753
Ναι! Άλλαξε χρώμα, ε???? :piercing:
Πώς γίνεται αυτό δεν μοιάζει σε τίποτα ούτα στο πρόσωπο ! Μόνο τα λευκά σημεία παρέμειναν τα ίδια :p
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.655
19.889
Ναι! Άλλαξε χρώμα, ε???? :piercing:
Απίστευτο!!!
Σαν να της κάνατε μπάνιο με χλωρίνη είναι :confused:
Το βλέμμα της πάντως αδελφάκι μου...κεραυνούς εξακοντίζει...σκύλα όνομα και πράγμα; :D
 


dnassib

Well-Known Member
10 Μαϊου 2013
1.469
1.077
Παγκράτιους exoticus
Χαχαχα - ναι! Έχει αλλάξει αρκετά. Τώρα είναι πάλι στο πιο σκούρο / ολίγον σοκολατί, είναι σκυλί-έκπληξη!! Κάθε φορά που μαδάει το καλοκαίρι μας βγαίνει και αλλιώς :D Αυτή η φωτό είναι πριν από 2-3 μήνες...



Όσο για την Αναστασία, ναι, δυστυχώς έτσι ξεκίνησε η ιστορία της yorkaddict! Δες αν θες εδώ... Αναστασία | Fazoo.gr
Παρόλα όσα έχει περάσει, είναι ένα καταπληκτικό σκυλί - απίστευτα καλή και ευπροσάρμοστη, αν και είναι ξεκάθαρο στο βλέμμα της ότι έχει περάσει πολλά. Εγώ την έχω σχεδόν δύο μήνες, η μεγάλη και υπέροχη 'δουλειά' έγινε κυρίως στο fazoo, και μαζί μου απλά συνεχίζεται με πολλή αγάπη, προσοχή και φροντίδα (όλα αυτά και από την Αναστασία προς εμένα!) :D
 


dnassib

Well-Known Member
10 Μαϊου 2013
1.469
1.077
Παγκράτιους exoticus
Ο Δίας όταν βρέθηκε τον Φεβρουάριο του 2009 και πριν μια βδομάδα :
Σούπερ αλλαγή - κουκλί Διάκο, φτου φτου! Του κάνατε και κουρεματάκι στα μουστάκια, ε??? :)
Καλά, για την Maya δεν έχω λόγια, οι φωτογραφίες αυτές μπορούν κάλλιστα ν' αποτελέσουν έναυσμα... απαγωγής!! χεχε

Βρε mareco μου, ναι, είναι λίγο στρίτζο (που την είχες πει και εσύ!) η αλήθεια είναι! ΔΕΝ είναι κακό σκυλί αλλά είναι κτητική και υπερ-προστατευτική με την προσωπική της αγέλη (3-4 ανθρώπους δηλαδή), plus είναι πολύ ωραία και το ξέρει η άτιμη :)
 


Yorkaddict

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2011
5.445
12.860
Aθήνα
Όσο για την Αναστασία, ναι, δυστυχώς έτσι ξεκίνησε η ιστορία της yorkaddict! Δες αν θες εδώ... Αναστασία | Fazoo.gr
Παρόλα όσα έχει περάσει, είναι ένα καταπληκτικό σκυλί - απίστευτα καλή και ευπροσάρμοστη, αν και είναι ξεκάθαρο στο βλέμμα της ότι έχει περάσει πολλά. Εγώ την έχω σχεδόν δύο μήνες, η μεγάλη και υπέροχη 'δουλειά' έγινε κυρίως στο fazoo, και μαζί μου απλά συνεχίζεται με πολλή αγάπη, προσοχή και φροντίδα (όλα αυτά και από την Αναστασία προς εμένα!) :D
Τι να πω...
Από τη μία θλίβομαι που υπάρχουν τέτοιοι κάφροι και από την άλλη χαίρομαι να βλέπω ανθρώπους σαν και σένα αλλά και ΠΟΛΛΟΥΣ άλλους, να αγκαλιάζουν με τέτοια αγάπη αυτά τα πλασματάκια... Μπράβο σας !!!!
 








Στατιστικά Forum

Θέματα
33.120
Μηνύματα
895.887
Μέλη
19.931
Νεότερο μέλος
Kwnstantina_22