Προσεχώς!!!! Olaf Vom Winkel


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.645
7.753
Βρε σας λέω έχω δει τις εξετάσεις τους!
Α με συγχωρείς διάβασα από τους υπόλοιπους ότι δεν έχουν κάνει εξετάσεις. Μέχρι εκεί μπορώ να σε βοηθήσω άποψη για γ.π. δεν έχω.
 


Αυγερις

Well-Known Member
24 Οκτωβρίου 2011
555
0
41
πατρα
συγνωμη αλλα η γεννα αυτη δεν εχει εξετασεις δυσπλασιας ισχυου αγκωνα πριν το ζευγαρωμα.δεν ξερω αν τωρα μετα το ζευγαρωμα απεκτησε αλλα σιγουρα δεν εχει hd-dna

τωρα ξαφνικα ξεφυτρωνουν ακτινογραφιες απο το πουθενα...για ρωτηστε τον κυριο σακη βαχτσεβανο που τις εκανε και αν ειναι απο κτηνιατρο του κογπε.

και αν εχει γινει και εξεταση για κληρονομικες παθησεις.
 


Αυγερις

Well-Known Member
24 Οκτωβρίου 2011
555
0
41
πατρα
νομιζω πως υπαρχουν ποιο τιμιες γεννες απο αυτη και απο καλυτερους εκτροφεις αλλα νομιζω το οικονομικο σας τραβηξε σε αυτη ... και η εκδοση πεντιγκρι.
 


vagelis_ras

Well-Known Member
5 Αυγούστου 2011
2.405
458
52
δηλαδή οι εξετάσεις που είναι σφραγισμένες απο τον ΚΟΓΠΕ και έχουν ελεγθεί από τους γερμανούς , είναι όλες οκ;
 


kyriakos91

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2011
1.237
0
Νίκαια
Βαγγελη γιατι να μην ειναι οκ?

Εμενα μεγαλη εντυπωση μου κανει πως καποιος βαζει στο site του εναν σκυλο ως επιβητορα χωρις καμια πληροφορια για την εργασια και την υγεια του και τον ζευγαρωνει με δικες του σκυλες η με ιδιωτων.Μωρε μπραβο!
 




kyriakos91

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2011
1.237
0
Νίκαια
Εγω δεν εχω λογο να αμφισβητησω εξετασεις ελεγμενες απο επισημους φορεις.Πολλα γινονται αλλα αμα μπουμε σε λογικες και θεωριες συνωμοσιας δεν βγαινει ακρη.

Το ερωτημα για μενα ειναι αν ο σκυλος αυτος εχει η οχι επισημες εξετασεις,γιατι ηρθε απο Γερμανια αφου ειναι τοσο καλος και μαλιστα η αποκτηση σου δεν κοστισε τιποτα και τελος ποια η ικανοτητα του ως επιβητορας.
 


ferozasea

Well-Known Member
19 Σεπτεμβρίου 2012
1.961
124
δεν φταιει κανενας για τιποτα,,,,,,,,,,, ο ρεξ φταιει για ολα ==))
 




nikalias

Well-Known Member
2 Ιουλίου 2013
256
3
Γλάρισα
Για την συγκεκριμένη γέννα , είχα διαβάσει ότι στη σκύλα έγιναν εξετάσεις μετά το ζευγάρωμα ;! Δεν ξέρω κατά πόσο είναι δυνατό , τα φώτα σας οι ειδικότεροι .
 


kyriakos91

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2011
1.237
0
Νίκαια
Η σκυλα δεν ειχε εξετασεις επισημες πριν το ζευγαρωμα.Ειπε ο συγκεκριμενος ιδιωτης γιατι εκτροφεας δεν ειναι οτι θα κανει μετα.Ετσι εχω ακουσει.

Nikalias δεν ειναι μονο αυτο το προβλημα ομως.
 


Dogspirit

Well-Known Member
1 Σεπτεμβρίου 2012
205
0
28
Θεσσαλονικη
Παιδιά δεν είναι ιδιώτης, είναι αναγνωρισμένος εκτροφέας απο του ΚΟΕ, μην λετε οτι θέλετε. Εφόσον θα έχει πεντιγκρι, το σκυλί και έχουν και οι γονείςκαι είναι και οι 2 απο εκτροφεία, δεν τίθεται θέμα καθαροαιμίας, και προφανώς ούτε κληρονικών παθήσεων και δυσπλασίας, γιατί έχουν κάνει και άλλες γέννες οι γονείς.
 


kyriakos91

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2011
1.237
0
Νίκαια
Το οτι δηλωνει εκτροφεας δεν σημαινει οτι ειναι η εχει τις γνωσεις.Και εγω μπορω να παρω αυριο απο τον ΚΟΕ επωνυμια εχει να λεει?

Εκτροφεας ειναι αυτος οπου παρεχει υγειη ποιοτικα σκυλια οσο πιο κοντα στο προτυπο.Επισης ειναι αυτος ο οποιος εχει επιτυχιες με σκυλια δικης του εκτροφης σε εγχωριες αλλα κυριως σε εκθεσεις του εξωτερικου και μαλιστα της Γερμανιας.

Τα σκυλια απο τα οποια πας να παρεις κουταβι δεν πληρουν τους κανονες αναπαραγωγης του γ.π δηλαδη bh,ipo1,korung,dna και εξετασεις δυσπλασιας οπως επισης δεν εχουν καμια διακριση σε σημαντικη εκθεση με ανταγωνισμο η στο παγκοσμιο πρωταθλημα.

Οσο για την δυσπλασια που λες ο Da Vinci εχει δεικτη HD-Zuchtwerte 100.Αυτο το νουμερο ειναι αποδεκτο απο 75-90.Τωρα θα σου πω πως ανεβαινει η κατεβαινει η τιμη του.Οταν το κουταβι του επιβητορα περασει επισημες εξετασεις δυσπλασιας και ειναι καθαρο ο δεικτης κατεβαινει ενω οταν εχει δυσπλασια ανεβαινει.Τα συμπερασματα δικα σου.
[h=1] [/h]
 
Last edited:


kyriakos91

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2011
1.237
0
Νίκαια
Συμπληρωσω το ποστ μου επειδη δεν προλαβα να κανω επεξεργασια.

Επισης επειδη οι Γερμανοι δεν ειναι χαζοι κρατανε η πουλανε πανακριβα τα καλα σκυλια και κυριως τα αρσενικα και ξεφορτωνονται την σαβουρα.
Τον Da vinci τον πεταξανε απο Γερμανια 1)Για το υπερτυπικο κεφαλι του το οποιο το τονισε και ο κριτης SV Thomas Taubert στην εκθεση στο κτημα του Κ.Ιωαννιδη 2)Για τον ψηλο δεικτη Zuchtwerte.Σε ολα αυτα βαλε οτι περπαταει με τα μπροστα ποδια ανοιχτα το οποιο το πηρε απο τον πατερα του Geck di casa nobili αλλα και την πολυ κακη κατω γραμμη την οποια εχουν φτιαξει πολυ αριστοτεχνικα στην φωτογραφια του magicon.

Τελος επειδη θελω να μιλαω με αποδειξεις οριστε το link απο το site του Γερμανικου Ομιλου SV με το νουμερο ZW του Da Vinci Verein für Deutsche Schäferhunde (SV) e.V.: Zuchtwert
 


Αυγερις

Well-Known Member
24 Οκτωβρίου 2011
555
0
41
πατρα
η γεννα του κυριου σακη βαχτσεβανου αναρτηθηκε και σε σχετικη ομαδα στο φατσαμπουκ και εγινε ανασταση γι'αυτο το λογο αναφερομαι και στο ονομα του και το επωνυμο του.

καμια εξεταση δεν εχει γινει στα σκυλια τουλαχιστον μεχρι να γινει η επιβαση και αυτο το ειχε παραδεχτει δημοσια και ο κυριος βαχτσεβανος το ατου του ηταν οτι αφου τα σκυλια ειναι καθαρα δυσπλασιας αρα ολα ειναι καλα και εφ οσων ειναι εκτροφικα στο τελος της ημερας καποιος θα δηλωσει την γεννα με μια συνιδιοκτησια και θα εχεις και πεντιγκρι

αντε βρε πηρες και εσυ σκυλο με χαρτια απο πετσοπα χωρις πετσοπ και με τις εκτροφικες ευχες μερικων ευσυνηδητων εκτροφεων στην ελλαδα που το συντηρουν το θεματακι.

:mad:$@#%@#@$%@$#@$#@%$#:mad:

τοσα εκτροφεια .... τοσα εχεις διαβασει λογικα εδω μεσα εκει βρηκες .... στο 120 καιγεσαι υποψην να ξερεις αν εχεις τραβηξει κληρο...για το ZW μιλαω.
σκατα να φαω.
 


Dogspirit

Well-Known Member
1 Σεπτεμβρίου 2012
205
0
28
Θεσσαλονικη
Δεν έδωσα προκαταβολή παιδιά μετά απο αυτά που μου είπατε. Θα ψάξω για κανονικό εκτροφέα με όλες τις εξετάσεις σκύλων κλπ.
 


Lara_kouklara

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2011
4.722
457
Αφού είπε ότι είδες εξετάσεις....
Όρεξη που την έχεις βρε παιδί μου...
Άσε μας κουκλίτσα μου :rolleyes:
 


sea-mol

Well-Known Member
18 Μαρτίου 2011
6.882
8.847
Πρέβεζα
Ε...κάπως έπρεπε να φέρει το ήδη "ανεστημένο" θέμα του facebook στο φόρουμ για να γίνει τζέρτζελο βρε Lara_kouklara.
Όντως...άσε μας κουκλίτσα μου!
 




Ravendark

Well-Known Member
10 Φεβρουαρίου 2012
325
3
Χαλκίδα
Το οτι δηλωνει εκτροφεας δεν σημαινει οτι ειναι η εχει τις γνωσεις.Και εγω μπορω να παρω αυριο απο τον ΚΟΕ επωνυμια εχει να λεει?

Εκτροφεας ειναι αυτος οπου παρεχει υγειη ποιοτικα σκυλια οσο πιο κοντα στο προτυπο.

...
Βασικά είναι μια απορία την οποία την έχω καιρό.
Χωρίς δείγμα ειρωνίας.

Έστω ότι θέλω να γίνω εκτροφέας. Πως θα αποκτήσω τις απαιτούμενες γνώσεις;
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.120
Μηνύματα
895.894
Μέλη
19.935
Νεότερο μέλος
Markela@