Προσοχή έξαρση από φόλες


Orpheas

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2017
87
150
Uppsala/Sweden
Μία απορία έχω και ας μου την λύση κάποιος! Η λεγόμενη φόλα πωλείται ελεύθερα? Πως την προμηθεύετε κάποιος? Γιατί έχω την εντύπωση πως εμπλέκονται Δήμοι και κοινότητες; Με ποιο σκοπό κυκλοφορεί αυτό το δηλητήριο που κύριο σκοπό έχει την θανάτωση του σκύλου; Σε κάποιο παραθαλάσσιο Δήμο της Αττικής τοποθετήθηκαν φόλες και χαθήκαν πολλά σκυλιά και όλοι ξέρουν ποιοι είναι οι υπεύθυνοι αλλά δεν τους αγγίζουν! Πότε επιτέλους θα γίνουμε Άνθρωποι; Ας μου λύσει κάποιος την απορία!
 


zerom0

Well-Known Member
14 Οκτωβρίου 2015
490
728
Αθήνα
Δεν υπάρχει δηλητήριο με κύριο σκοπό τη θανάτωση σκύλου. Είναι δηλητήρια που σκοπός τους είναι να εξοντώνουν έντομα-ποντίκια (συνήθως) ή αυτοσχέδια "γεύματα" εμπλουτισμένα με αιχμηρά αντικείμενα.
 


archodea

Well-Known Member
28 Σεπτεμβρίου 2009
870
770
Πειραιάς
@Orpheas οι ψύθιροι που φτάνουν κατά καιρούς στα αυτιά έχουν ποικιλία που εμπεριέχει όλα που αναφέρονται. Η αλήθεια; Όταν δω κάτι κ μπορώ ν στηρίξω τι κατηγορώ τότε μόνο μιλώ. Ότι λόγος ή όποιος τ προκαλεί μ τν ενημέρωση προλαβαίνονται
 


Orpheas

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2017
87
150
Uppsala/Sweden
@archodea
Και από πότε η εντύπωση ή η υποψία γίνεται κατηγορία; Από όλο το θέμα για να σε καταλάβω εσένα σε πείραξε το το ότι αναφέρθηκα σε Δήμους και Κοινότητες η ανήκεις σε εκείνους που κατέχει μια θέση στο Δήμο η στον κρατικό μηχανισμό και θίχτηκες; Μάθε πως η χώρα που γεννήθηκες και γεννήθηκα και που γέννησε την Δημοκρατία έχω το δικαίωμα να γράφω ελεύθερα αυτό που πιστεύω να σκέφτομαι ελεύθερα μέχρι τα όρια της ελευθερίας του συνανθρώπου μου και δεν επιτρέπω σε κανέναν να μου φιμώσει το στόμα!
 


epial

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2011
3.026
5.276
65
Aθήνα
@archodea
Και από πότε η εντύπωση ή η υποψία γίνεται κατηγορία;

Μάθε πως η χώρα που γεννήθηκες και γεννήθηκα και που γέννησε την Δημοκρατία έχω το δικαίωμα να γράφω ελεύθερα αυτό που πιστεύω να σκέφτομαι ελεύθερα μέχρι τα όρια της ελευθερίας του συνανθρώπου μου και δεν επιτρέπω σε κανέναν να μου φιμώσει το στόμα!

E! Nαι! Δεν είμαστε καλά. Αυτό έλειπε το «υποψιάζομαι ότι βάζει φόλες ο τάδε» ή το «έχω την εντύπωση ότι βάζει φόλες ο δείνα» να ειναι επιλήψιμο.
Δημοκρατία έχουμε και εχουμε δικαιωμα ότι ότι μας κατεβει στο κεφαλι να το διαδιδουμε εγραφως, ως «εχω την υποψία» ή «την εντυπωση» για τελεση ποινικα κολασιμων πραξεων και όποιον πάρει η λασπη...

Που ειδες βρε archodea κατηγορια;
 


Orpheas

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2017
87
150
Uppsala/Sweden
E! Nαι! Δεν είμαστε καλά. Αυτό έλειπε το «υποψιάζομαι ότι βάζει φόλες ο τάδε» ή το «έχω την εντύπωση ότι βάζει φόλες ο δείνα» να ειναι επιλήψιμο.
Δημοκρατία έχουμε και εχουμε δικαιωμα ότι ότι μας κατεβει στο κεφαλι να το διαδιδουμε εγραφως, ως «εχω την υποψία» ή «την εντυπωση» για τελεση ποινικα κολασιμων πραξεων και όποιον πάρει η λασπη...

Που ειδες βρε archodea κατηγορια;
Το "εμπλέκονται" με το "βάζει φόλες" έχει μια τεράστια διαφορά!!! Όπως επίσης δεν θεωρείτε "Αθωος" και αυτός που κάνει τα στραβά μάτια!
 














Giannis_Rottie

Well-Known Member
2 Ιουλίου 2013
1.207
1.243
Brakhami,Athens,Greece
Αντιγραφω απο Προστατεύω & Φροντίζω - Δίκτυο Ζωόφιλων Αγ. Δημητρίου. Εντοπίστηκαν φόλες στον Άγιο Δημήτριο Αττικης στην περιοχή που εκτείνεται μεταξύ των οδών Παπαδήμα, Σοφούλη και Αθανασίου Πια.
Δυστυχως, το γατακι "εφυγε"... ηταν δυο αδερφακια..γυρω στα 5-6 μηνων. Τα ταιζε μια φιλη..και το ενα δεν το προλαβανε, το αλλο ευτυχως δεν εφαγε και ειναι σωο.
 


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.529
6.957
Θεσσαλονίκη (Μπότσαρη - Δελφών):

ΠΡΟΣΟΧΗ ΦΟΛΕΣ ΠΕΡΙΟΧΗ ΔΕΛΦΩΝ ΜΕ ΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΥ ΔΙΠΛΑ ΣΕ ΣΧΟΛΕΙΟ!
 




Miniature Schnauzer

Well-Known Member
30 Ιουνίου 2016
429
619
Φόλες στην Άνω Γλυφάδα στις οδους:Ζεππου, Παλμύρας και Λεβαδείας. Ουσιαστικά σχεδόν γύρω από το 3ο Δημοτικό. Έχει αφισοκολλησει και ο ΣΠΑΖ.
 






archodea

Well-Known Member
28 Σεπτεμβρίου 2009
870
770
Πειραιάς
Προσοχή έχουν βάλει φόλες στην Άνω Γλυφάδα. Σίγουρα στην Ασκληπιού απο Παπανδρέου έως Βουλιαγμένης. Ίσως και στους κοντινούς παράλληλους της Ασκληπιού. Έχουν δηλητηριαστεί πολλά ζωα...
 


archodea

Well-Known Member
28 Σεπτεμβρίου 2009
870
770
Πειραιάς
ΠΡΟΣΟΧΗ !!!
ΦΟΛΕΣ ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗ (ΒΟΥΛΑ) ΣΤΟ ΟΙΚΟΠΕΔΟ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΡΟΔΟΥ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΑΠΟ ΤΟ ΓΩΝΙΑΚΟ ΣΠΙΤΙ ΔΙΠΛΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΤΟ ΠΑΡΚΑΚΙ. ΤΙΣ ΕΦΑΓΑΝ ΤΑ ΔΥΟ ΓΚΕΚΑΚΙΑ ΚΑΙ ΧΑΡΟΠΑΛΕΥΟΥΝ. ΕΓΙΝΕ ΗΔΗ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΣΤΗΝ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ ΓΙΑ ΥΠΟΠΤΟΥΣ !!!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.600
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3