Προτάσεις για παιχνίδια.


Konospanag

Member
18 Οκτωβρίου 2018
6
4
44
ΚΗΦΙΣΙΑ
Kong, το κλασικό το μεγάλο, που είναι σαν πυραμίδα κυλινδρικη! Παίρνει και λιχουδιές μέσα. Αν σε παίρνει οικονομικά μπορείς να του πάρεις το πιο μεγάλο, κοστίζει αν θυμάμαι καλά 25-30 ευρώ. Δεν μπορουν να το διαλύσουν με τίποτα, και για κάποιο λόγο τρελαίνονται, ακόμα και χωρίς λιχουδιές! Το μυστικό νομίζω πως είναι απλά όταν δεν παίζει άλλο, να του το εξαφανίζεις. Και εννοείται πάντα με επίβλεψη....
Καλησπέρα. Εγώ νομίζω πως είναι το χειρότερο παιχνίδι που έχω πάρει. Δυστυχώς η μικρή μου (Γερμανικός ποιμενικός) μέσα στο kong όταν τις βάζω αυτόν τον αφρό με γεύση συκώτι, μέσα σε τρία λεπτά το έχει καθαρίσει. Αν της βάλω κάνα μπισκοτάκι ασχολείται μαζί του για περίπου 2 δευτερόλεπτα μέχρι να κόψει το κομμάτι που εξέχει. Μετά θα ασχοληθεί άλλα τρία δευτερόλεπτα που αντιλαμβάνεται πως δεν βγαίνει το υπόλοιπο και το παρατάει. Το κακό είναι πως δεν μπορώ ούτε εγώ να τα βγάλω από μέσα για να το καθαρίσω και αναγκάζομαι να τα βρέχω και να περιμένω να διαλυθούν.
 
  • Like
Reactions: Allendog


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.221
7.753
Καλησπέρα. Εγώ νομίζω πως είναι το χειρότερο παιχνίδι που έχω πάρει. Δυστυχώς η μικρή μου (Γερμανικός ποιμενικός) μέσα στο kong όταν τις βάζω αυτόν τον αφρό με γεύση συκώτι, μέσα σε τρία λεπτά το έχει καθαρίσει. Αν της βάλω κάνα μπισκοτάκι ασχολείται μαζί του για περίπου 2 δευτερόλεπτα μέχρι να κόψει το κομμάτι που εξέχει. Μετά θα ασχοληθεί άλλα τρία δευτερόλεπτα που αντιλαμβάνεται πως δεν βγαίνει το υπόλοιπο και το παρατάει. Το κακό είναι πως δεν μπορώ ούτε εγώ να τα βγάλω από μέσα για να το καθαρίσω και αναγκάζομαι να τα βρέχω και να περιμένω να διαλυθούν.
Δοκιμασε να το γεμισεις με ενα μειγμα (πχ μπανανα λιωμενη, λιγο προβειο γιαουρτακι και μικρα κοματακια κρεας ) και να το βαλεις στη καταψυξη να παγωσει. Μετα οπως ειναι παγωμενο λιωνει πιο αργα και δε μπορει να το καθαρισει γρήγορα.
 
  • Like
Reactions: Allendog


Konospanag

Member
18 Οκτωβρίου 2018
6
4
44
ΚΗΦΙΣΙΑ
Δοκιμασε να το γεμισεις με ενα μειγμα (πχ μπανανα λιωμενη, λιγο προβειο γιαουρτακι και μικρα κοματακια κρεας ) και να το βαλεις στη καταψυξη να παγωσει. Μετα οπως ειναι παγωμενο λιωνει πιο αργα και δε μπορει να το καθαρισει γρήγορα.
Λοιπόν.... είχες δίκιο. Το έκανα με σκέτη Μπανάνα και είχε αρκετά καλό αποτέλεσμα. Για πρώτη φορά ασχολήθηκε μέχρι ουσιαστικά να φάει σχεδόν όλη την μπανάνα που είχα στριμώξει μέσα. Σε ευχαριστώ πολύ...
 
  • Like
Reactions: Allendog and medusa


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.601
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3