Πρόβλημα με δαγκώματα


poim

New Member
7 Ιανουαρίου 2013
3
0
Παιδιά καλησπέρα.. Έχω μια σκυλίτσα ελληνικό ποιμενικό 2 μηνών+ και δαγκώνει συνέχεια ότι πόδι κινείται. Ειδικά στην βόλτα μια φορά με δάγκωσε κανονικά και γρύριζε κιόλας.. Ξέρω πως είναι κουτάβι και θέλει να παίξει αλλά υπάρχει κάποιος τρόπος να της το σταματήσω αυτό??
 




Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.555
6.984
Γουάτ δα φακ? Αφιονίστηκαν όλα τα κουτάβια μαζί και βγήκε τόσο δαγκανιάρικη η τάξη του 2013 ή είναι το συγκεκριμένο θέμα που σκάει κάθε μέρα στο φόρουμ όλες τις σεζόν? (την τουαλέτα πάντως την έχει νικήσει κατά κράτος)

Φίλε/η poim, έχει πάρα πολλά και πρόσφατα θέματα για το ίδιο ακριβώς πρόβλημα, νομίζω περισσότερο θα σε βοηθήσει να κάνεις μια αναζήτηση να δεις τι έχει ειπωθεί και σ'αυτά παρά να σου απαντήσουν εκ νέου και να δεις τα μισά. Θα σου τα παρέθετα αλλά δεν το κατέχω να τα βρίσκω γρήγορα και αποδοτικά, πάντως σίγουρα θα βρεις κάτι στην αναζήτηση.

(Μ'αρέσει που λέω και πού να κοιτάξει αντί να ξεστραβωθώ να διαβάσω κι εγώ, τα χέρια μου τα χει κάνει κόκκινο πουά - αλλά δεν πτοούμεθα, θα μάθει!)
 




mad00lini

Well-Known Member
29 Σεπτεμβρίου 2011
2.618
29
Παιδιά καλησπέρα.. Έχω μια σκυλίτσα ελληνικό ποιμενικό 2 μηνών+ και δαγκώνει συνέχεια ότι πόδι κινείται. Ειδικά στην βόλτα μια φορά με δάγκωσε κανονικά και γρύριζε κιόλας.. Ξέρω πως είναι κουτάβι και θέλει να παίξει αλλά υπάρχει κάποιος τρόπος να της το σταματήσω αυτό??
Δοκιμάσατε να μείνετε σταθεροί;
 






ferozasea

Well-Known Member
19 Σεπτεμβρίου 2012
1.961
124
δοκιμαστε να μην μπαινεται σπιτι,, μονο τοτε θα σταματησει να σας δαγκωνει,,, ==))