Πρόβλημα με κουτάβι


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.231
7.773
Aυτη η ενεσούλα λοιπόν σκέτη ειναι ενα τίποτα, και εγω εχω 20 τέτοια στη τσάντα αγορασμένα απο την κίνα. Το τσιπ το τοποθετεί ο γιατρός και μετά καταχωρεί και τα στοιχεία σου σε μια βάση, αυτο είναι το σημαντικό. Οταν κάποιος σκανάρει το ζωάκι σου με το μηχανημα αυτομάτως φαίνεται ο αριθμός και μέσα απο αυτη την βάση φαίνεται ποιανου είναι. Οταν λοιπον έχεις ενα σκυλακο χωρις το τσιπάκι (μες το σώμα του) και χωρις καταχώριση εισαι παρανομος.

ολο αυτο δεν έχει νόημα και είναι καπως, δεν αποδεικνύεται οτι ο σκύλος που λες οτι έχεις στα χαρτιά και εκανες dna είναι αυτος.... αλλα γενικα αλλη ιστορία αυτη

Tελοσπάντων με λίγα λόγια αυτο το τσιπ επρεπε να είναι ήδη μέσα στο λαιμό της και να μη γίνεται καν αυτη η συζήτηση, τωρα πήγαινε και βάλε τσιπ άμεσα γιατι είναι το νόμιμο να κάνεις. Και ο φόβος με την με την ένεση είναι ανούσιος, θα κανει απειρες ενέσεις στη ζωή της, ουτε που θα το καταλάβει.
 
Last edited:


theodss1

Well-Known Member
8 Απριλίου 2021
430
453
31
Όπως και να έχει ήταν έρωτας με την πρώτη ματιά στην φώτο δεν φενεται αλλά το τσιπακι είναι μέσα η συσκευασία ήταν ανοιχτή από τον κτηνίατρο που υπέγραψε το βιβλιάριο και μίλησα μαζί του οπότε ναι είμαι σίγουρος η συσκευασία του δεν είναι σφραγισμένη είναι ανοιχτό και κλειστό με σιραπτικο ξέρω ότι μπορείς να παραγγείλεις στο 2021 ζούμε ..... Δεν πιστεύω ότι είμαι τόσο χαζός όπως και να χει ευχαριστώ για της απαντήσεις σας
 


KaterinaG

Member
19 Απριλίου 2021
11
11
41
Εμβόλια έκανε το πρώτο στης 6 /4 και τώρα στης 26 το δεύτερο μαζί με ακόμα ένα χάπι για τα σκουλήκια σήμερα είναι σαν άλλο κουτάβι φενεται η διαφορά
Μα τι κούκλα είναι????? Να σας ζήσει!!
Από την στιγμή που δεν έχετε άλλη επιλογή την παίρνετε μαζί σας. Όπως σας είπαν και παραπάνω καλύτερα να πάρετε και ένα κλουβάκι, θα νιώθει και το ίδιο μεγαλύτερη ασφάλεια!
 


theodss1

Well-Known Member
8 Απριλίου 2021
430
453
31
ευχαριστουμε πολύ Τελικά το μόνο πρόβλημα ήταν ότι δεν έτρωγε τώρα δεν έχει σταματήσει να τρέχει και να πέζει στο αμάξι μάθετε και κοιτάει έξω δεν πήρα κλουβακι γιατί έμαθε από την πρώτη μέρα να λερώνει έξω και γενικά βλέπω ότι έχει συνηθίσει στο διαμέρισμα βεβεα σήμερα που θα πάμε σπίτι μας δεν ξέρω πως θα αντιδράσει