Πρώτη υιοθεσία


eirinimour

Member
5 Μαϊου 2021
16
0
26
Καλησπέρα σας!
Πλέον 24 χρόνων, νιώθω πανέτοιμη για να προχωρήσω στην υιοθεσία της πρώτης ψυχούλας.
Έχω καταλήξει κυρίως στην ράτσα Μπισον φριζε. Δυστυχώς δεν γνωρίζω έμπιστα και γνωστά εκτροφεία που θα μπορούσα να επικοινωνήσω για υιοθεσία, και θα ήθελα να αποφύγω σελίδες ιδιωτών τύπου Facebook με πολλούς ακόλουθους.
Μπορείτε να μου προτείνετε έμπιστους εκτροφείς που γνωρίζετε που πιθανώς να έχουν και την ρατσα που ψάχνω;
Σας ευχαριστώ!
 


Εriana

Well-Known Member
28 Σεπτεμβρίου 2019
283
905
Καλησπέρα σας!
Πλέον 24 χρόνων, νιώθω πανέτοιμη για να προχωρήσω στην υιοθεσία της πρώτης ψυχούλας.
Έχω καταλήξει κυρίως στην ράτσα Μπισον φριζε. Δυστυχώς δεν γνωρίζω έμπιστα και γνωστά εκτροφεία που θα μπορούσα να επικοινωνήσω για υιοθεσία, και θα ήθελα να αποφύγω σελίδες ιδιωτών τύπου Facebook με πολλούς ακόλουθους.
Μπορείτε να μου προτείνετε έμπιστους εκτροφείς που γνωρίζετε που πιθανώς να έχουν και την ρατσα που ψάχνω;
Σας ευχαριστώ!
Καλησπέρα. Στην Ελλάδα δεν υπάρχει εκτροφείο bichon frise. Υπάρχει ένα στην Κύπρο. Από εκεί απόκτησα τον δικό μου bichon.

 


haviharakennel

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2012
2.581
5.770
Θεσ/νίκη
Μίλα με την κοπέλα, είναι εκτροφέας και groomer: Xristina Brinza

Δεν την γνωρίζω προσωπικά, εκτρέφει cane corso και έχει ένα θηλυκό bichon frise. Mετά από συζητήσεις μαζί της εσύ θα αποφασίσεις αν είναι αξιόπιστη.
 




eirinimour

Member
5 Μαϊου 2021
16
0
26
Μίλα με την κοπέλα, είναι εκτροφέας και groomer: Xristina Brinza

Δεν την γνωρίζω προσωπικά, εκτρέφει cane corso και έχει ένα θηλυκό bichon frise. Mετά από συζητήσεις μαζί της εσύ θα αποφασίσεις αν είναι αξιόπιστη.
 


eirinimour

Member
5 Μαϊου 2021
16
0
26
Μίλα με την κοπέλα, είναι εκτροφέας και groomer: Xristina Brinza

Δεν την γνωρίζω προσωπικά, εκτρέφει cane corso και έχει ένα θηλυκό bichon frise. Mετά από συζητήσεις μαζί της εσύ θα αποφασίσεις αν είναι αξιόπιστη.
Ευχαριστώ πολύ!
 


haviharakennel

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2012
2.581
5.770
Θεσ/νίκη
Μπορείτε να μου δώσετε το όνομα ή στοιχεία επικοινωνίας;
Επισης ηταν δύσκολη η διαδικασία μεταφοράς;
Αυτή που σου έβαλα το link δεν είναι στην Κύπρο αλλά στις Σέρρες. Είναι το προφίλ της στο FB.
 


eirinimour

Member
5 Μαϊου 2021
16
0
26
Καλησπέρα. Στην Ελλάδα δεν υπάρχει εκτροφείο bichon frise. Υπάρχει ένα στην Κύπρο. Από εκεί απόκτησα τον δικό μου bichon.


Μπορείτε να μου δώσετε το όνομα ή στοιχεία επικοινωνίας;
Επισης ηταν δύσκολη η διαδικασία μεταφοράς;
 


eirinimour

Member
5 Μαϊου 2021
16
0
26
Σας ευχαριστώ όλους για την βοήθεια! Συγνώμη και για τις πολλές απαντήσεις, είμαι καινούργια στο φόρουμ και μπερδεύτηκα λίγο
 


Εriana

Well-Known Member
28 Σεπτεμβρίου 2019
283
905
Μπορείτε να μου δώσετε το όνομα ή στοιχεία επικοινωνίας;
Επισης ηταν δύσκολη η διαδικασία μεταφοράς;
Θα επικοινωνήσετε μέσω facebook και θα σας στείλει το τηλέφωνο του. Η μεταφορά ήταν εύκολη. Το έφερε ο ίδιος με το σκυλάκι μαζί του στην καμπίνα.
 


ΑΡΓΟΣ & ΕΓΩ

Well-Known Member
26 Μαρτίου 2018
1.150
2.016
Καλησπέρα σας!
Πλέον 24 χρόνων, νιώθω πανέτοιμη για να προχωρήσω στην υιοθεσία της πρώτης ψυχούλα
Ελπίζω να βρεις αυτό που αναζητάς. Η απόκτηση σκύλου από εκτροφείο είναι επίπονη διαδικασία αλλά και μονόδρομος εφ όσον θέλουμε κάποια συγκεκριμένη φυλή.

* Για το τυπικό :
Έχοντας σκυλί ράτσας δεν μπορώ σε καμία περίπτωση να το χαρακτηρίσω υιοθεσία.
 
  • Like
Reactions: theodss1


Nicol13

New Member
24 Νοεμβρίου 2021
1
0
43
Καλησπέρα. Στην Ελλάδα δεν υπάρχει εκτροφείο bichon frise. Υπάρχει ένα στην Κύπρο. Από εκεί απόκτησα τον δικό μου bichon.

Είμαι από Κύπρο και ψάχνω εκτροφείο bichon frise. Μπόρεις σε παρακαλώ να μου δώσεις τα στοιχεία από το εκτροφείο που απόκτησες το δικό σου;
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.598
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3