Πρώτο σεμινάριο agility στην Ελλάδα!


Noela

Well-Known Member
25 Οκτωβρίου 2007
1.954
222
Παλλήνη
www.agilityadddicts.gr
Ο Όμιλος Agility Αθήνας (Agility Addicts) διοργανώνει σεμινάριο agility με τον Davide Codebue στις 15-16 Ιουνίου στον Κυνοαθλητισμό Καματερού.

Θα γίνουν 2 γκρουπ, πρωινό 9-13:00 και απογευματινό 16-20:00.

Ο Davide έχεις πολλές διακρίσεις στο agility. European IFCS, Spain 2013, 2nd place jumping, Royal Canin Trophy 4th place, Italian Belgian Shepherd Championship 2013 1st place, European IFCS Spain 2013 Agility 3 με French Bulldog 8th place. Εuropean qualification ifcs 2013 jumping και agility και στα 2 1st place. Είναι επίσημος εκπαιδευτής agility 3 του E.N.C.I (αντίστοιχου ιταλικού ΚΟΕ). Έχει κατακτήσει περίπου 25 πρώτες θέσεις και στα 3 επίπεδα agility σε διάφορους αγώνες.



 
Last edited:


Dimi_21

Well-Known Member
5 Μαρτίου 2013
1.609
1.940
Συγχαρητήρια,πολύ καλή κίνηση,καλή επιτυχία στο σεμινάριο!
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.661
19.891
Αρχηγέ μου...ποιοί μπορούν να συμμετέχουν και πως;
 


GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.817
5.047
patra
grdane.blogspot.com
σωστη ερωτηση το ... μαρεκο...
και μι απαρατηρηση ρε παιδια κανετε που κανετε πρωι και απογευμα.. χαθηκε να το κανατε
μια εβδομαδα αργοτερα ωστε οσοι ειναι απο μακρυα να το συνδιαζαν με την διεθνη εκθεση? :p
 




Noela

Well-Known Member
25 Οκτωβρίου 2007
1.954
222
Παλλήνη
www.agilityadddicts.gr
Αν το έκανα την άλλη βδομάδα τα μουράτα (εκθεσιακά) θα μου λέγανε δε μπορώ έχω έκθεση. :p

Για να συμμετέχει κάποιος χρειάζεται να έχει κάποια εμπειρία στο ατζιλιτυ. Να μπορεί να πηδήξει 5 εμπόδια στη σειρά και να περάσει ένα τούνελ ώστε να κάνει τις διαδρομές jumping αν δε γνωρίζει επαφές και σλάλομ.

Όποιος ενδιαφέρεται, στέλνει ένα email στο [email protected].

Λόγω περιορισμένων θέσεων οι κρατήσεις θα γίνουν μέχρι Τετάρτη.

Πιστεύω είναι ένα πολύ καλό βήμα για να προχωρήσει το agility στην Ελλάδα. :)
 




vek

Well-Known Member
22 Ιουλίου 2012
2.157
5.098
Συμμετοχές χωρίς σκύλο υπάρχουν ? και με τι κόστος ?
 


m@r@

Well-Known Member
31 Μαϊου 2011
292
1
Οι συμμετοχές δεν είναι δωρεάν. Επικοινωνήστε με την Έφη στο email για πληροφορίες.
 




m@r@

Well-Known Member
31 Μαϊου 2011
292
1
Θα υπάρχουν και συμμετοχές χωρίς σκύλο, προθεσμία για δηλώσεις συμμετοχής μεχρι την Τετάρτη.
 


Noela

Well-Known Member
25 Οκτωβρίου 2007
1.954
222
Παλλήνη
www.agilityadddicts.gr
Πραγματοποιήθηκε το 1ο σεμινάριο των Agility Addicts με μεγάλη επιτυχία και φουλ σκυλοσυμμετοχές! Ο Davide μας βοήθησε πολύ στο να βελτιωθούμε στο χειρισμό και να έχουμε πιο επιτυχή κατευθυντικότητα. Πέραν του ότι είναι ένας ευχάριστος, συμπαθέστατος τύπος που αγαπάει το agility, έχει μεταδοτικότητα και τα σκυλιά σημειώσαν αρκετή πρόοδο! Τον ευχαριστούμε πολύ και δε βλέπουμε την ώρα να τον υποδεχτούμε ξανά αφού δουλέψουμε όλα αυτά που μας δίδαξε και δροσίσει λίγο.

Για όσους έχουν facebook κάποιες φωτό που τράβηξα:
http://www.facebook.com/media/set/?set=oa.556288027746247&type=1

Και βέβαια και φωτό από τη Νατάσσα και το petphoto.gr που ήταν μαζί μας:
http://www.facebook.com/media/set/?set=oa.556478384393878&type=1
 




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.661
19.891
Μόνο έναν μήνα σου πήρε :p
Ξέρω...ξέρω...δικαιολογείσαι :)

Μπορεί οποιοσδήποτε [που να ξέρει εννοείται], να τρέξει έναν σκύλο;
Πρέπει να είναι τόσο εκπαιδευμένο όσο η Μπλου για να ανταποκριθεί με επιτυχία ή καμμία σχέση;
 


ntoulis

Well-Known Member
19 Ιουλίου 2013
3.217
2.434
Λαχανάκια Βρυξελλών
mprabo παιδια ολα πολυ ωραια..αν και το τερεν με τα εμποδια δεν το ειδα παρα πολυ καλο..
σαν επαρχιακο γηπεδο ποδοσφαιρου ηταν ! καλοπροαιρετη κριτικη ετσι...και ξανα μπραβο σε ολους..
 


Noela

Well-Known Member
25 Οκτωβρίου 2007
1.954
222
Παλλήνη
www.agilityadddicts.gr
Φίλε Μαρέκο, 40 ημέρες για την ακρίβεια...
1. Μπορεί οποιοσδήποτε που ξέρει να τρέξει έναν εκπαιδευμένο σκύλο. Εγώ έχω τρέξει όλα τα σκυλιά της ομάδας και καμιά φορά κάνουμε ανταλλαγές για την πλάκα και την εμπειρία. Η διαφορά στον δρασκελισμό λόγω μεγέθους είναι επίσης πολύ σημαντική για τον χειρισμό που θα χρησιμοποιήσεις.
2. Ναι, φυσικά πρέπει να είναι αρκετά εκπαιδευμένο ένα σκυλί για να μπορέσει να ανταποκριθεί, ακόμα κι αν το τρέξει παγκόσμιος. Ο λίγο διαφορετικός χειρισμός που κάνω εγώ και οι διαφορετικές εντολές που χρησιμοποιώ ήταν ο λόγος που δεν είχε πλήρη επιτυχία ο Davide μαζί της, παρόλη την εμπειρία του.

ntoulis για να είναι κι εποικοδομητική η κριτική, τι ακριβώς δε σου άρεσε; Τα εμπόδια είναι προδιαγραφών FCI και μέσα στον Αύγουστο θα τους γίνει συντήρηση. Το τερέν γιατί δε σου φάνηκε καλό;
 


Noela

Well-Known Member
25 Οκτωβρίου 2007
1.954
222
Παλλήνη
www.agilityadddicts.gr
O Davide με τη σκύλα του Gape στο σεμινάριο. Μια μικρόσωμη, ταχύτατη μαλινουά που μας τρέλανε όλους.

[video=youtube_share;7NaGfU2yx3c]http://youtu.be/7NaGfU2yx3c[/video]
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.661
19.891
Το τερέν γιατί δε σου φάνηκε καλό;
Ο Μαρκούλης λέει, να συντηρήσετε και το τερέν, μέσα στον Αύγουστο θεία Εφη, παρακαλεί πάρα πολύ :cuniaoo:
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.661
19.891
O Davide με τη σκύλα του Gape στο σεμινάριο. Μια μικρόσωμη, ταχύτατη μαλινουά που μας τρέλανε όλους
Δες πως περνάει το σλάλομ!!!!!!!!!!
Βασικά...τι να δεις; Σάμπως την προλαβαίνεις;!!!
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.128
Μηνύματα
895.993
Μέλη
19.940
Νεότερο μέλος
desps