Πόσες ώρες κοιμάται ο σκύλος σας το 24ωρο?

Πόσες ώρες κοιμάται ο σκύλος σας το 24ωρο?

  • Λιγότερο απο 8ώρες

    Votes: 7 5,9%
  • 8-12ώρες

    Votes: 32 27,1%
  • 12-16ώρες

    Votes: 54 45,8%
  • 16-20ώρες

    Votes: 25 21,2%
  • Πάνω απο 20ώρες

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    118

BiggBilly

Well-Known Member
28 Μαϊου 2010
4.237
407
Γλυφάδα
Α. Λιγότερο απο 8ώρες
Β. 8-12ώρες
Γ. 12-16ώρες
Δ. 16-20ώρες
Ε. Πάνω απο 20ώρες

edit: Πάτησα κατα λάθος "Υποβολή" και δεν πρόλαβα να φτιάξω την δημοσκόπηση. Αν μπορεί κάποιο mod ή admin να το φτιάξει...
 
Last edited:






Sofouli

Well-Known Member
3 Σεπτεμβρίου 2010
6.243
526
Λάρισα
Εμένα κοιμάται 8 ώρες όταν κοιμόμαστε εμείς, και όταν λείπουμε πάλι κοιμάται.
Είμαι σίγουρη πως αν μπορούσε θα κοιμόταν 26 ώρες το 24 ωρο. χαχαχαχα
 






killah

Well-Known Member
6 Σεπτεμβρίου 2009
149
22
Αθήνα-Κυψέλη
16-20 ωρες και εννοειται ξυπναει οταν θελω να κοιμηθω εγω...
Μονιμος κατοικος του πατωματος και του μπαλκονιου τη μερα (ειδικα αν εχει ηλιο) και του καναπε το βραδυ.
Το ροχαλιτο παει συννεφο....:p
 




aggeliki222

Well-Known Member
5 Φεβρουαρίου 2010
2.161
0
Και εμένα ροχαλίζει που και που :)
Καθόλου σικ για μια σκυλίτσα σαν τη Ράνυ
:D

Στη δική μας αγελη ο υπνος είναι το αγαπημένο μας χομπυ :D
12-16 ώρες και καποιες φορες ισως παραπανω.
 


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
ο Τσουφί και λόγω ηλικίας πρέπει να κοιμάται τουλάχιστον είκοσι ώρες Ο kEAGAN και αυτός λόγω τεμπελιάς γύρω στις 15 Και το δίκιλο είναι μόνιμα στη τσίτα,ζήτημα αν κοιμάται 1Ο ώρες,επειδή κοιμάμαι εγώ
 




Roma

Well-Known Member
9 Αυγούστου 2009
52
0
Αθηνα
Και η δικιά μου κοιμάται σίγουρα 7 ώρες μαζί μου το βράδυ.Ξυπνά για μία ωρίτσα ώσπου να φύγω το πρωί και μετά ξυπνά κανονικά μετά τις 5..Σύνολο κάπου στις 14-15 ώρες.Τα Σ/Κ όμως είναι στην τσίτα για να ευχαριστηθούμε όσο το δυνατόν περισσότερες ώρες μαζί.
 


maltezomana

Well-Known Member
18 Οκτωβρίου 2010
91
0
Καλλιθέα
ενα κουταβακι 3 μηνων ποσες ωρες πρεπει να κοιμαται? η δικια μου κοιμαται πολλες αλλα ξυπναει με το παραμικρο κ επειδη κοιμαται κ πολυ τρωει κ τα 3 γευματα τις ημερας μια φορα οταν ξυπναει το βραδυ συνηθως κ μετα θελει παιχνιδια κ αναγουλιαζει το χαζο.
 


Lostris

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2010
2.280
4
Πειραιάς
Πάνω από 15 ώρες... όλη τη νύχτα, συν τις ώρες που λείπω στο γραφείο.
Ξυπνάει κατά τις 3.30 το μεσημέρι που γυρίζω και θέλει παιχνίδια και βόλτα. Μετά πάλι νάνι...
 


ΜαριλεναΣ

Well-Known Member
17 Οκτωβρίου 2010
47
0
Αθηνα
Τι στην ευχη??? Αυτα τα westies ειναι copy-paste? Και ο δικος μου ακριβως τις συνηθειες που περιγραφει η Roma και η Lostris εχει!:?::?::?:
 


kkkk

Active Member
23 Ιουλίου 2010
37
1
ΞΑΝΘΗ
Να σας πω την αληθεια ειχα ενα θεμα με τον υπνο γιατι δεν ειχα ξανα σκυλακι τωρα ομως ησυχασα. Νομιζα οτι ηταν περιεργο να κοιμαται τοσο πολυ .Οποτε βρει ευκαιρια ολη μερα γινεται ενα με το πατωμα δεν μπορω να λογαριασω τις ωρες. Ξυπναει και πολυ ευκολα ομως και ακολουθει οποιον περασει από μπροστα της. Ειναι 10 μηνων οι ωρες υπνου αλλαζουν με το χρονο?
 


Lostris

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2010
2.280
4
Πειραιάς
Όχι... δεν αλλάζουν. Κι' εγώ έτσι νόμιζα, αλλά τώρα που έχει ξεφύγει από την κουταβίσια "τρέλλα", κοιμάται ακόμα πιο πολύ.
 


Roma

Well-Known Member
9 Αυγούστου 2009
52
0
Αθηνα
Ηρεμούν ακόμα περισσότερο όταν ενηλικιώνονται.Συν του ότι προσαρμόζονται στις συνήθειες τους αφεντικού.Σε μεγαλύτερη ηλικία ακολουθούν το πρόγραμμά τους-για τον ύπνο-πιο πιστά.Εννοώ ότι δεν ακολουθούν τόσο πολύ όπως όταν είναι κουτάβια.