Πότε σκοπέυεις να στειρώσεις τον σκύλο σου;

Πότε σκοπέυεις να στειρώσεις τον σκύλο σου;

  • Μα είναι ράτσα!

    Votes: 3 18,8%
  • Μετά την 1η περίοδο

    Votes: 3 18,8%
  • Μετά την 2η περίοδο

    Votes: 2 12,5%
  • Ε, να το βάλω να ζευγαρώσει μια φορά

    Votes: 0 0,0%
  • Όταν γεμίσω τον τόπο κουτάβια

    Votes: 2 12,5%
  • Όταν το πέ ιο γιατρός

    Votes: 6 37,5%

  • Total voters
    16
  • Poll closed .

Ευαγγελία1987

Well-Known Member
20 Απριλίου 2018
77
33
Με 1 εκατομμύριο αδέσποτα στην Ελλάδα, προφανώς είναι επιβεβλημένο να στειρώνουμε τα οικόσιτα ζώα μας.

Την Κυριακής έδωσα για υιοθεσία καθαρόαιμο Γερμανικό Ποιμενικό νεαρής ηλικίας την οποίαέσωσα απο τον δρόμο σκελετωμένη και με τους μαστούς γάλα έτοιμο να πετρώσει , οπότε πλιζ, μήν μου κάνεις διάκριση σε καθαρόαιμα και ημίαιμα.
 
  • Like
Reactions: Konmac








ΑΡΓΟΣ & ΕΓΩ

Well-Known Member
26 Μαρτίου 2018
1.150
2.016
ΠΟΤΕ !!!

Είναι ράτσας, δεν θα τον ζευγαρώσω, δεν θα γεμίσω τον τόπο κουτάβια.

Αν τον ζευγάρωνα πρώτα θα είχα εξασφαλίσει την μακροζωία των κουταβιών.

Με 1 εκατομμύριο αδέσποτα στην Ελλάδα, προφανώς είναι επιβεβλημένο να στειρώνουμε τα οικόσιτα ζώα μας.
Όταν λέτε επιβεβλημένο υπονοείτε πως όλοι οι κηδεμόνες σκύλων εν' δυνάμει εγκληματίες ; Ούτε πρέπει να πληρώσω εγώ φόρο για τα λερωμένα άλλων. Πονάει δόντι κόβει κεφάλι δεν πάει.

Με μια βόλτα στον δρόμο συναντάς 100 ιδιοκτήτες, τους ρωτάς πόσοι ζευγάρωσαν τον σκύλο τους και βγάζεις στατιστικά. Στα πάρκα το ίδιο. Επίσης τους ρωτάς πόσοι τα έχουν στειρωμένα και βγάζεις συμπέρασμα.
 






DIAS123

Well-Known Member
29 Μαρτίου 2018
58
31
42
ΠΟΤΕ !!!

Είναι ράτσας, δεν θα τον ζευγαρώσω, δεν θα γεμίσω τον τόπο κουτάβια.

Αν τον ζευγάρωνα πρώτα θα είχα εξασφαλίσει την μακροζωία των κουταβιών.



Όταν λέτε επιβεβλημένο υπονοείτε πως όλοι οι κηδεμόνες σκύλων εν' δυνάμει εγκληματίες ; Ούτε πρέπει να πληρώσω εγώ φόρο για τα λερωμένα άλλων. Πονάει δόντι κόβει κεφάλι δεν πάει.

Με μια βόλτα στον δρόμο συναντάς 100 ιδιοκτήτες, τους ρωτάς πόσοι ζευγάρωσαν τον σκύλο τους και βγάζεις στατιστικά. Στα πάρκα το ίδιο. Επίσης τους ρωτάς πόσοι τα έχουν στειρωμένα και βγάζεις συμπέρασμα.
Ειδικα για τα θυλικα ειναι επιβεβλημενη η στειρωση.
τωρα για τα αδεσποτα ειναι πονεμενη ιστορια αυτη.....οχι μονο για τις στειρωσεις αλλα και για το ποσα αδεσποτα εχει η Ελλαδα.
πιστευω οτι πιο πιο φανατισμενο ειδος ανθρωπων ειναι οι θρησκοληπτοι και η ζωοφιλοι.
οι ζωοφιλοι που αγαπουν τα ζωα φτανει να μην τα ταιζουν εξω απ την πορτα τους,πανε στις αλλες πορτες, και τα οδηγουν σε αλλες γειτονιες και τα ταιζουν, με αποτελεσμα να μαζευονται αγελες σε συγκεκριμενα σημεια, που τα ταιζουν κυριες με σακους τροφες, και απο το συγκεκριμενο σημειο δεν μπορεις να περασεις γινονται επιθετικα δαγκωνουν κοσμο οπως και αλλα σκυλια, και αχρηστευονται δρομοι και περιοχες απ αυτη την φιλοζωηα.
το προβλημα λοιπον με τα αδεσποτα δεν ειναι μονο οι στειρωσεις, και βεβαια με ολη αυτη την κατασταση οι Δημοι σφυριζουν αδιαφορα οπως παντα...
να αγαπαμε τα ζωα αλλα να κοιταμε να μην φερνουμε προβλημα γενικοτερα.γιατι ορισμενοι φερνουν προβλημα και μεγαλο προβλημα στους υπολοιπους.
 
Last edited:
  • Like
Reactions: Hammer




DIAS123

Well-Known Member
29 Μαρτίου 2018
58
31
42
Με 1 εκατομμύριο αδέσποτα στην Ελλάδα, προφανώς είναι επιβεβλημένο να στειρώνουμε τα οικόσιτα ζώα μας.

Την Κυριακής έδωσα για υιοθεσία καθαρόαιμο Γερμανικό Ποιμενικό νεαρής ηλικίας την οποίαέσωσα απο τον δρόμο σκελετωμένη και με τους μαστούς γάλα έτοιμο να πετρώσει , οπότε πλιζ, μήν μου κάνεις διάκριση σε καθαρόαιμα και ημίαιμα.
Ετσι μαλιστα.
Να παρεις ενα ζωακι απ τον δρομο και να το βοηθησεις να υιοθετηθει το καταλαβαινω.Αυτο ειναι και το σωστο.
το λαθος ειναι ολες οι κυριες αυτες που ερχονται απο αλλες περιοχες ταιζουν τα αδεσποτα στην δικη σου περιοχη,στην δικη σου γειτονια ,στην δικη σου πορτα,δημιουργοντας ετσι αγελες επικυνδινες που φερνουν μεγαλο προβλημα και σε ανθρωπους και σε αλλα σκυλια.
 


DIAS123

Well-Known Member
29 Μαρτίου 2018
58
31
42
Να ρωτησω?Μετα τα θυληκα μπορουν να κανουν ελευθερα σεξ δλδ?
δεν εχουν διαθεση να κανουν τα θυλικα,δεν εχουν οιστρο ετσι νομιζω.λογικα δεν εχουν περιοδο δεν εχουν αυτη την συγκεκριμενη μυρωδια το διαστημα λιγο πριν την περιοδο και το διαστημα που εχουν περιοδο κυριως αλλα και ενα διαστημα μετα,που προσελκυει το αρσενικο.
εαν δεν εχει οιστρο το θυλικο δεν θελει να ζευγαρωσει οσο κι αν το κυνηγαει ο αρσενικος.
 
Last edited:






Mariosgs

Well-Known Member
11 Φεβρουαρίου 2017
1.465
1.599
31
τι ειναι αυτο? το σου μου νου?χαχαχαχα σεμιναριο?χαχαχα
Σεξουαλικός μεταδιδωμενα νοσηματα.
Aids , χλαμύδια κλπ...χαχ χαχαχαχαχχα
 
  • Like
Reactions: vek


DIAS123

Well-Known Member
29 Μαρτίου 2018
58
31
42
Σεξουαλικός μεταδιδωμενα νοσηματα.
Aids , χλαμύδια κλπ...χαχ χαχαχαχαχχα
χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα ωραιος. ρε συ μην τα λες αυτα και το πιστεψει.
 


ioanna a

Well-Known Member
21 Ιανουαρίου 2014
2.239
3.079
Δια123 μα τον κόρακα λες είσαι 36. Περνα από κανενα ανδρολόγο να σε δεί λίγο.

Και ταισε εσυ τα αδεσποτα εξω από την πόρτα σου (θα τσατιστούν οι ζωόφιλες;))
 




DIAS123

Well-Known Member
29 Μαρτίου 2018
58
31
42
Δια123 μα τον κόρακα λες είσαι 36. Περνα από κανενα ανδρολόγο να σε δεί λίγο.

Και ταισε εσυ τα αδεσποτα εξω από την πόρτα σου (θα τσατιστούν οι ζωόφιλες;))
πρωτα πρωτα τι σου εκανε ο κορακας?
γιατι να παω σε ανδρολογο?τι δεν σου αρεσε επανω μου?
εαν μπορω θα ταισω αδεσποτο εξω απ την πορτα μου .αλλα να εισαι σιγουρη οτι δεν θα παω στις πορτες των αλλων να το κανω.
ειναι δουλεια της πολιτειας και οχι της καθε μιας κυριας να δημιουργει αγελες .
οποια τα αγαπαει να τα παρει σπιτι της η εξω απ την πορτα της.και οχι να τα μαζευει ολα σε γειτονιες και πορτες αλλων.
τα σκυλια λειτουργουν σε αγελες ειδικα το βραδυ και ειναι επικυνδινα οταν βρησκονται σε αγελη λειτουργουν ομαδικα και πολλα εχουν δαγκωσει κοσμο.
δεν ειναι λυση να παιρνει ο καθενας ενα σακι και να τα μαζευει στην γειτονια του αλλου και να μην μπορουμε να περασουμε γιατι η αγελη θεωρει δικο της χωρο το μερος που οι κυριες αυτες τα μαζευουν και τα ταιζουν.
μηπως πρεπει λοιπον να περασεις και συ απο γυναικολογο?και μηπως με την επισκεψη σου σ αυτον σκευτεις καθαροτερα το ζητημα?
 
Last edited:






Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.817
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf