Πύον απο την ουρηθρα....


puzzle

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
513
1
Patissia
Πειτε μου οτι πυον απο την ουρηθρα δεν σημαινει μονο πυομητρα?
Η μικρη μου το φλεβαρη γινεται 2 χρονων...αδιαθετησε τελευταια τελη νοεμβριου..
Τη προηγουμενη βδομαδα σε μια βολτα της ειδα να κρεμεται πυον απο την ουρηθρα της...πριν 2 μερες το ξαναειδα αλλα λειπαμε εκτος αθηνας οπου γυρισαμε σημερα το βραδυ..
Απο πισω ειναι λιγακι πρησμενη...
Και σημερα μου εκανε και λιγο διαρροια που ομως δεν ξερω αν οφειλεται απο το στρες του ταξιδιου της συμβαινει καμια φορα...
Τη δευτερα πρωι πρωι θα τη παω στο γιατρο...αλλα φοβαμαι οτι απο αυτα που διαβαζω οτι μαλλον ειναι πυομητρα...
και οτι η μονη σωστη λυση μετα ειναι η στειρωση....
Κανω το σταυρο μου να μην ειναι κατι τετοιο γιατι δεν θελω να μπει σε τετοιες δοκιμασιες απο τωρα το μωρο μας!!!
 


kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
Κανω το σταυρο μου να μην ειναι κατι τετοιο γιατι δεν θελω να μπει σε τετοιες δοκιμασιες απο τωρα το μωρο μας!!!
Τι διαφορά έχει αν θα μπει τώρα ή αργότερα? Εγω θυληκο σκυλί δεν έιχα ποτέ και είμαι άσχετη, αλλά μ'αυτά που έχω διαβάσει εδώ, αν υπήρχε έστω και η ελάχιστη υποψία πυομήτρας θα πήγαινα σε κτηνίατρο χτες!

Περαστικά εύχομαι και ελπίζω να μην είναι κάτι σοβαρό. :)
 


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Και γω άσχετη είμαι με τα κορίτσια..αλλά σίγουρα θα έτρεχα αμέσως στο κτηνίατρο..και αν χρειαστει στειρωση...είναι 2 χρονων..δεν θα έχει πρόβλημα. :):)
 




puzzle

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
513
1
Patissia
Μετα απο προτροπη φιλων επισκεφτηκαμε για πρωτη φορα τον κτηνιατρο κυριο Μαραγκο Θωμα οπου μας αφησε τις καλυτερες εντυπωσεις...
Τωρα περι υγειας βρηκε τη μικρουλα μας σε αριστη κατασταση..απεκλεισε το ενδεχομενο πυομητρας ...θεωρει οτι το πυον που ειδαμε τυγχανει ορισμενες φορες μετα τον οιστρο..παρολα αυτα καναμε καλλιεργεια οπου αναμενουμε και απο εκει τα αποτελεσματα...
Επισης καναμε και το ετησιο εμβολιο της λυσσας, πηρα και τα χαπακια μας για την αποπαρασιτωση και προπαντων ολα αυτα σε παρα μα παρα πολυ καλες τιμες...
Αυτα προς το παρων και ευχαριστω ολους οσους με βοηθησαν..
 




Afroditi

Well-Known Member
29 Δεκεμβρίου 2008
509
0
Θεσσαλονίκη,Αθήνα
Μετα απο προτροπη φιλων επισκεφτηκαμε για πρωτη φορα τον κτηνιατρο κυριο Μαραγκο Θωμα οπου μας αφησε τις καλυτερες εντυπωσεις...
Τωρα περι υγειας βρηκε τη μικρουλα μας σε αριστη κατασταση..απεκλεισε το ενδεχομενο πυομητρας ...θεωρει οτι το πυον που ειδαμε τυγχανει ορισμενες φορες μετα τον οιστρο..παρολα αυτα καναμε καλλιεργεια οπου αναμενουμε και απο εκει τα αποτελεσματα...
Επισης καναμε και το ετησιο εμβολιο της λυσσας, πηρα και τα χαπακια μας για την αποπαρασιτωση και προπαντων ολα αυτα σε παρα μα παρα πολυ καλες τιμες...
Αυτα προς το παρων και ευχαριστω ολους οσους με βοηθησαν..
Μπράβο,ευτυχώς ήτανε καλά τα νέα :)
Η δικιά μου πάντως όταν πέρασε πυομήτρα,εμφάνισε μεγάλο πρήξιμο στην κοιλιακή χώρα κ την προλάβαμε τελευταία στιγμή.Κατά τα άλλα δεν είχε άλλο σύμπτωμα.
Ασε που η δικιά σου είναι μικρή για πυομήτρα γιατί από όσο ξέρω δεν εμφανίζεται σε τόσο νεαρή ηλικία.
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Ασε που η δικιά σου είναι μικρή για πυομήτρα γιατί από όσο ξέρω δεν εμφανίζεται σε τόσο νεαρή ηλικία.
Ξερεις λαθος!!!
Στο ιατρειο μας ειχαμε πριν απο λιγες μηνες μια σκυλιτσα 9 μηνων με πυομητρα!¨
Μολις δυο μηνες μετα απο τον πρωτο της οιστρο εμφανισε τα πρωτα συμπτοματα!
 




puzzle

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
513
1
Patissia
Απ οσο διαβασα παλαιοτερα, θεωρουσαν αλλα απ οτι εχει φανει πλεον εσφαλμενα, οτι πυομητρα παρουσιαζουν τα σκυλια μεγαλυτερης ηλικιας..
Παντως σε εμας και η καλλιεργεια που καναμε δεν εδειξε τιποτα..
Συν οτι απο τοτε δεν εχω δει καθολου πυον..
Προφανως οτι ειχε πει ο γιατρος οτι ειναι συμπτωμα που καμια φορα εμφανιζεται μετα τον οιστρο...
 


Afroditi

Well-Known Member
29 Δεκεμβρίου 2008
509
0
Θεσσαλονίκη,Αθήνα
Αλήθεια??
Αρα οι ιδιοκτήτες θηλυκών σκύλων πρέπει να έχουν το νου τους κ να στειρώνουν τα σκυλιά αν δε ζευγαρώσουν.
Προσωπικά,αυτό θα έκανα για να μη περάσω ότι πέρασα :)
 


paradisos

Member
26 Αυγούστου 2009
20
0
Το ίδιο είδαμε και εμείς στο μικρο μας...και ειπαμε οτι ειναι πύον

πήγαμε στην γιατρό και μας είπε...ο μικρός μεγαλώνει...!!
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.886
Το ίδιο είδαμε και εμείς στο μικρο μας...και ειπαμε οτι ειναι πύον

πήγαμε στην γιατρό και μας είπε...ο μικρός μεγαλώνει...!!
Εχει ο μικρός συμπτώματα πυομήτρας :confused: :confused:
 


sofiaklv

Well-Known Member
4 Μαϊου 2007
1.362
3
Athens
mareco για τον μικρο μαλλον εννοει αυτό: http://www.dogforum.gr/v2/showthread.php?t=6266&highlight=εκκρισεις

Απλά να πούμε στον paradisos ότι κάτι τέτοιο είναι στα πλαίσια του φυσιολογικού σε ένα αρσενικό σκυλί αλλά σύμπτωμα μιας πολύ επικίνδυνης ασθένειας σε ένα θυληκό.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.886
Το φαντάστηκα ότι κάτι τέτοιο θα εννοεί αλλά δεν έβρισκα την συσχέτιση με το συγκεκριμένο θέμα :) Είπα να τους πειράξω και λίγο... :cuniaoo:
 






Στατιστικά Forum

Θέματα
33.116
Μηνύματα
895.852
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981