Πώς σας φαίνεται αυτό το σώμα σκύλου....;


Theo

Well-Known Member
24 Νοεμβρίου 2010
356
1
Αθηναίων Πολιτεία
Κάτι άλλες φωτό που κυκλοφορούν ανά καιρούς με κάτι μη φυσιολογικά "τούμπανα", ναι, πιστεύω ότι έχουν γίνει με άλλους τρόπους, που όπως κ στον άνθρωπο, σίγουρα θέτουν σε κίνδυνο την υγεία του ζώου (π.χ., καρδιά).

Κραυγαλέο παράδειγμα:




Αλλά έχουμε ξανασυζητήσει άπειρες φορές παραδείγματα που αφορούν στη ματαιοδοξία του ανθρώπινου είδους...
Συμφωνώ σε όσα λες αλλά το συγκεκριμένο σκυλί καπου είχα δει βίντεο πως είναι γουίπετ κανονικά και πως δεν είναι από στεροειδή αλλά έχει κάποια πάθηση, κατά τα άλλα στο βίντεο έδειχνε χαρούμενο και αγαπησιάρικο και καλοσυνάτο.
 


Grifos

Well-Known Member
16 Απριλίου 2011
3.697
316
Δωδεκάνησα
αν είχα ένα σκύλο θα τον αγαπούσα γι' αυτό που ήταν κι αυτά που ζούσαμε ακόμα κι αν εμφάνιζε μποντιμπιλντερισμό ή sards. Γι' αυτό και επιμένω αν αυτά τα σκυλιά όπως κι αν έχουν γίνει έτσι, όποιο άθλημα κι αν κάνουν, χαίρονται, έχουν ένα πραγματικό αφεντικό που τ' αγαπάει σα γονιός; ή έχουν τελικά το γύφτο που κυκλοφορούσε παλιά με το ντέφι;
 


Ricos

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2009
2.046
82
Athens
Μιας και μιλαμε για τουμπανα σκυλια, πρεπει να δειτε την Perla.
Ουτε εικοσι κιλα δεν ειναι και για θηλυκο σκυλι πολυ τουμπανο και ακρως ερωτευσιμη!!!

Μην ξεγελιεστε απο τον τιτλο του βιντεο, καμμια σχεση.

[video=youtube;feWfqwcWkvM]http://www.youtube.com/watch?v=feWfqwcWkvM[/video]
 


greedy

Well-Known Member
23 Απριλίου 2008
2.314
3
51
Πατρα
Σκυλος εστιασμενος στο δαγκωμα ροδας,λουκανικου,μανικιου.

Μου αρεσει που το μυαλο του φαινεται ''καθαρο''και δεν δινει σημασια σε κανεναν σκυλο που κινειται διπλα του.

Τα σταφακια ειτε Αγγλικα ,ειτε Αμερικανικα εχουν το τουμπανιασμα απο την φυση τους.
Ασχετα ανα μας αρεσουν η οχι τοσο πρησμενοι σκυλοι.
 


Grifos

Well-Known Member
16 Απριλίου 2011
3.697
316
Δωδεκάνησα
Είχα δει ένα σκύλο εκτροφέα του φόρουμ να μην κάνω διαφήμιση δε νομίζω ότι είναι σωστό, ο σκύλος ήταν αυτό που θεωρώ εγώ το απόλυτο τούμπανο φυσικά όμως, πολύ καλά γυμνασμένος με μύες εκεί που πρέπει να είναι και στο σωστό βαθμό γραμωμένους. Αυτό εμένα μου αρκεί. Πέρα απ' αυτό το επίπεδο εκγύμνασης δε βρίσκω λόγο. Οι αρχαίοι παππούδες μας λέγανε παν μέτρον άριστον και νους υγιής...
 




ICE

Well-Known Member
9 Νοεμβρίου 2010
6.410
421
ΑΘΗΝΑ
Για την πρωτη φωτογραφια(και οχι για το εκτρωμα που εβαλε η Νατασσα), θα συμφωνησω με αυτα που εγραψε ο foibos. Το ιδιο εκεινο σκυλι αν το δειτε σε κανονικη σταση δεν θα φαινεται τιποτα απο ολα αυτα. Ειναι η ακραια σταση που κανει αυτον τον διαχωρισμο των υπάρχοντων εννοειται μυων αλλα που δεν ειναι σε φυσιολογικη σταση ετσι διαχωρισμενοι.

Επισης συμφωνω και με τον greedy καποιες φυλες οπως τα stafford και στον καναπε να ειναι ολη μερα θα κανουν μυς και μορφολογια που αλλοι σκυλοι δεν μπορουν να εμφανισουν ουτε μεσω γυμναστικης. Απο εκει και περα οταν εχεις ενα καλο γεννετικο υλικο, ειναι πολυ πολυ ευκολο με πολυ απλη διατροφη και ασκηση να εχεις εναν πολυ μυώδη σκυλο.
 


Ricos

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2009
2.046
82
Athens
Στο 0:45 που η Perla εχει φερμαρει και τραβαει μπροστα φαινετε "κομματια". Ωστοσο δεν ειναι αρσενικο (που ειναι πιο μυωδη) και ειναι και σχετικα μικροσωμη. Αν ο πρωτος σκυλος ειναι γυρω στα 23-26 κιλα η διαφορα ειναι μεγαλη στην μυικοτητα, ωστοσο η εικονα τους δεν διαφερει τοσο πολυ.
 


deliaki

Well-Known Member
26 Μαϊου 2011
447
45
40
ελληνορωσων
αυτο το βιντεακι το ειχα δει χρονια πριν,που την θυμηθηκες την περλιτσα..γαμω τα σκυλια...απο αυτο το βιντο και μετα εμαθα το τζακ να σκαρφαλωνει σε δεντρα :p γυμνασμενη πολυ οντως.
 




mad00lini

Well-Known Member
29 Σεπτεμβρίου 2011
2.618
29
Στάνταρ το λουρί το κρατάει ο Αλέξανδρος Πετρίδης. Κι αν το σκυλί γυρίσει θα δεις ότι λάμπουν και τα δόντια του. Δεν κόβω το χέρι μου, αλλά πιστεύω ότι είναι αληθινή φωτογραφία. Αν ένας (απ)άνθρωπος δε διστάζει να παίρνει αναβολικά για να γίνεται ο ίδιος έτσι, θα κολώσει να τα δώσει σε σκύλο;
 


Ricos

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2009
2.046
82
Athens
Η συγκεκριμενη σκυλα (American Bulldog) κανει weight pulling και απο εκει εχει προελθει αυτη η σωματικη κατασταση της (εκτος απο τα γονιδια της). Προσωπικα την βρισκω αψογη!

 


Grifos

Well-Known Member
16 Απριλίου 2011
3.697
316
Δωδεκάνησα
Προσωπικα την βρισκω αψογη!
εσύ...
εγώ άμα τη συναντούσα θα σκαρφάλωνα σε κανά δέντρο σα μπαμπουίνος :D

----------
ωραίο σώμα, δε μοιάζει με έκτρωμα, φαίνεται πως είναι γυμνασμένη κι ας μην έχω ιδέα από τέτοιες φυλές :)
 


ICE

Well-Known Member
9 Νοεμβρίου 2010
6.410
421
ΑΘΗΝΑ
Η συγκεκριμενη σκυλα (American Bulldog) κανει weight pulling και απο εκει εχει προελθει αυτη η σωματικη κατασταση της (εκτος απο τα γονιδια της). Προσωπικα την βρισκω αψογη!

Εξαιρετικη-Αψογη, απο καθε αποψη :cool::cool: Αλλες φωτο;
 




Ricos

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2009
2.046
82
Athens
Εξαιρετικη-Αψογη, απο καθε αποψη :cool::cool: Αλλες φωτο;
Υπαρχει μια ακομη αλλα δεν φαινετε καλα. Μπορεις να την βρεις στο FB εδω Weight Pull | Facebook

Μηπως να ανοιγαμε ενα θεμα με γυμνασμενα σκυλια που να περιεχει φωτο, συμπληρωματα διατροφης και τροπους εκγυμνασης???:-k:-k
 
Last edited:


lef21

Active Member
8 Μαρτίου 2012
29
0
ΒΟΛΟΣ
υπαρχή εταιρεία αμερικάνικη που φτιάχνει συμπληρώματα διατροφής για ανθρώπους άλλα και για σκύλους αλλά τώρα μου διαφεύγει η ονομασία της
 




Exige

Well-Known Member
29 Μαϊου 2011
79
1
xalandri
Υπαρχει μια ακομη αλλα δεν φαινετε καλα. Μπορεις να την βρεις στο FB εδω Weight Pull | Facebook

Μηπως να ανοιγαμε ενα θεμα με γυμνασμενα σκυλια που να περιεχει φωτο, συμπληρωματα διατροφης και τροπους εκγυμνασης???:-k:-k
Rico κανε την αρχη. Ψαχνομαι και εγω τωρα για τον Αττιλα, εχουμε ξεκινησει εντατικη γυμναστικη και θελω ιδεες!
 


lawrence-gr

Well-Known Member
2 Σεπτεμβρίου 2008
6.512
750
Ξεσσαλονικη!!!
καλο φαγητο θελει παιδια,κανα λαδι σολωμου κ εισαι κομπλε.κ απο συμπληρωμα ,κατι για αρθρωσεις.δεν θα εδινα κ ουτε δινω κατι αλλο.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.151
Μηνύματα
896.322
Μέλη
19.956
Νεότερο μέλος
gpc