Ρήξη χιαστού






mariakala

Well-Known Member
26 Απριλίου 2011
2.021
1.314
περαστικά και από μένα στον μικρό σήμερα διάβασα το θέμα σας...
μην έχεις τύψεις για το αν θα μπορούσες να το προλάβεις!!!
συμβαίνουν και στις καλύτερες οικογένειες που λένε αναποδιές!!!

όλα να σας πάνε καλά!!
 




l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.662
7.778
Μόλις έφαγε, πήρε αντιβίωση και ειναι πανευτυχής.
Γενικά είναι όμως ανήσυχος, τον ενοχλεί το πόδι του, δεν μπορεί να το βολέψει πουθενά, δεν μπορεί να σταθεί καλα να κάνει κακά του και δεν πρέπει και να πέσει σε καμία περίπτωση. Δεν το πατάει ακόμη. Αλλά είναι μάλλον λογικό γιατί το κόκκαλο θα θρέψει σε 8 βδομάδες περίπου. Μάλλον φοβάται να το πατήσει ο μπουνταλάκος μου. Ευτυχώς συνενοούμαστε με λέξεις, δεν μιλάει ακόμη :pαλλά καταλαβαίνει, και του λέω πολλές φορές τι να κάνει και ακούει.
Αν δεν πατήσει το ποδι του δεν θα ηρεμήσω οπότε ακόμη είμαι σε φάση συγκρατημένης αισιοδοξίας.:rolleyes:
 




Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.720
3.916
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Δεν είναι η ίδια επέμβαση, αλλά και ο Κούκης χρειάστηκε αρκετές μέρες για να πατήσει το πόδι του. Εμάς ο γιατρός μας είχε πει πως στην αρχή καλό είναι να μην το πατάει και καθόλου. Αγάλι αγάλι.

Το βιντεάκι μας

[video=youtube;yJQTAXdzEjc]http://www.youtube.com/watch?v=yJQTAXdzEjc&list=UUQb9DlHGxj4Lc6iTpo4P3dw&index=46&feature=plcp[/video]
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.662
7.778
Δεν είναι η ίδια επέμβαση, αλλά και ο Κούκης χρειάστηκε αρκετές μέρες για να πατήσει το πόδι του. Εμάς ο γιατρός μας είχε πει πως στην αρχή καλό είναι να μην το πατάει και καθόλου. Αγάλι αγάλι.
Eυχαριστώ Berna, μου έδωσες θάρρος τώρα. Μάλλον είμαι υπερβολική βέβαια και περίμενα πολλά από την δεύτερη μέρα.
 


agathe

Well-Known Member
27 Ιανουαρίου 2011
3.265
114
Σπέτσες
Νομίζω πάντως πως ο Έλβις μεγαλύτερο "θέμα" θα έχει με τις πείνες..., παρά με τον πόνο στο πόδι του...:p
------
Ο Τζίμ πώς τα περνάει στην πανσιόν?
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.662
7.778
Ο Τζίμ πώς τα περνάει στην πανσιόν?
Πήρα τλφ , είναι μια χαρά, τρέχει και παίζει με τα άλλα σκυλάκια μέσα στη καλή χαρά. Εκεί που κοιμούνται έχουν και a/c οπότε δεν θα κρυώνει.

Ο Έλβις ειναι από τις λίγες φορές που δεν τρώει με λαιμαργία αλλά αργά.
 




l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.662
7.778
καλη αναρρωση Μυρτω! Ολα να πανε κατ'ευχην και ο μικρος να εχει την υγεια του παντα!
Μακάρι ο μικρός μπουνταλάκος να μην ταλαιπωρηθεί ξανά και με το άλλο πόδι. Έχει μεγάλες πιθανότητες να συμβεί αλλά προς το παρόν δεν εχει νόημα ούτε να κακοβάζω ούτε να σκέφτομαι τόσο αρνητικά.
 








l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.662
7.778
Kαμιά ιδέα παιδιά .
Γλύφει συνέχεια την κοιλιά του δίπλα στο επίμαχο σημείο εκεί που είναι ξυρισμένο για την επέμβαση. Και επίσης το ξυρισμένο σημείο στο μπούτι του το οποίο δεν έχει ράμματα ή κάτι άλλο (τα ράμματα είναι προς το παρόν καλυμένα με επίδεσμο). Ίσως τον τρώει εκεί που φυτρώνουν οι τρίχες, δεν ξέρω αλλά επειδή δείχνει να ψιλουποφέρει μπορώ να βάλω κάποιο σκεύασμα ή να τον πλύνω εκεί τοπικά με κάτι;
 




l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.662
7.778
Nαι αλλά γλύφει και το τσουτσούνι του (έλεος βραδυάτικα) που στο ένα σημείο είναι ξυρισμένο κι έλεγα μήπως όπως κάνει πιπί πιτσιλιέται το ξυρισμένο δέρμα και τον τσούζει; Μη πληγιάσει φοβάμαι από το γλύψιμο.