Ροδεσιανό Ρίτζμπακ


loretasiare

New Member
1 Ιουνίου 2011
3
0
Γεια σας, μπραβο για την τελεια δουλεια που εχετε κανει!Ψαχνω απεγνωσμενα το email ή το τηλ της κας Αθανασιαδη Μανουελας η οποια εκτρεφει την συγκεκριμενη ρατσα. Συναντηθηκαμε περσι το καλοκαιρι ειχαμε παει απο το σπιτι της με σκοπο να αγορασουμε κουταβι. Δεν ειχε γεννα εκεινη την περιοδο και κανονισαμε να επικοινωνησουμε σε περιπτωση που εβαζε το θυληκο της για ζευγαρωμα τον Ιανουαριο 2011. Εκτοτε εχασα το κινητο μου τα τηλεφωνα της τα παντα. Πηρα στον ΚΟΕ αλλα τζιφος. Ολο μου λενε να παρω αργοτερα και αργοτερα,δεν το βρισκουμε κτλ. Δεν ξερω αν πετυχαινω εγω την περιπτωση και δεν βρισκω ακρη αλλα τελος παντων. Αν εχει καποιος καποια πληροφορια!! Σε περιπτωση που απαγορευονται τα τηλ και τα στοιχεια επικοινωνιας στο φορουμ το email μου ειναι [email protected]. Ευχαριστω!
 








yasemin

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2009
2.789
5.380
Με το καλο να αποκτησεις ενα κουταβακι.
Πολυ ομορφα σκυλια!!!
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.884
Και παρεπιπτόντως...υπάρχουν και διαθέσιμα αυτή την εποχή...
 


loretasiare

New Member
1 Ιουνίου 2011
3
0
μακαρι!!! 1 χρονο εκανα υπομονη για αυτα τα σκυλια!!! Ηθελα οπωσδηποτε να παρω απο την μανουελα, τα σκυλια της ειναι τελεια και το πιο σημαντικο τα αγαπαει και τα προσεχει σαν παιδια της! Εκπληκτικος ανθρωπος!
 




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.884
Eisai kai poly grigoro pistoli... etsi???
evaki καλώς ήρθες στο φόρουμ :)

Το πρωτόκολλό μας, λέει δύο πράγματα...α) περνάς πρώτα από τα νέα μέλη, να μας συστηθείς...και βου) απαγορεύονται τα greeklish ;):)

* Ναι, είμαι :D
 


vasgial

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2011
3.531
1.729
49
Μαραθώνας-Κάτω Σούλι
Γνωριζω οτι το ροδεσιανο εχει πολυ σκληρο δερμα γιατι λογω καταγωγης πρεπει να ειναι ανθεκτικο στις σκληρες συνθηκες της σαβανας, Εχει κανεις υπ' οψιν του αν αυτο τον καθιστα ιδιαιτερα ανθεκτικο και στη σκνιπα που μεταδιδει την λεισμανιαση;
 


ChilliJRT

Well-Known Member
21 Αυγούστου 2011
1.966
126
Πάτρα
Γνωριζω οτι το ροδεσιανο εχει πολυ σκληρο δερμα γιατι λογω καταγωγης πρεπει να ειναι ανθεκτικο στις σκληρες συνθηκες της σαβανας, Εχει κανεις υπ' οψιν του αν αυτο τον καθιστα ιδιαιτερα ανθεκτικο και στη σκνιπα που μεταδιδει την λεισμανιαση;
Τι να σου πω δν το είχα σκεφτεί... Αλλά κρίνοντας από το πόσο ενοχλημένοι φαίνονται οι ελέφαντες -που είναι παχύδερμα- από τις σκνίπες κ τα κουνούπια στα ντοκυμαντέρ, θα έλεγα πως όχι... :p
 


vasgial

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2011
3.531
1.729
49
Μαραθώνας-Κάτω Σούλι
Τι να σου πω δν το είχα σκεφτεί... Αλλά κρίνοντας από το πόσο ενοχλημένοι φαίνονται οι ελέφαντες -που είναι παχύδερμα- από τις σκνίπες κ τα κουνούπια στα ντοκυμαντέρ, θα έλεγα πως όχι... :p
:D
 


tanale

Well-Known Member
12 Απριλίου 2011
66
0
Αθήνα
....εγώ είμαι πλέον ᾽ναρκομανής´ της ράτσας :) Εχω δυο, έναν τριών χρόνων, και ένα κουτάβι 5 μήνων, πολύ καλά σκυλιά. Το δέρμα δεν μπόρω να πώ ότι είναι πιό σκλήρο από αλλά σκυλιά. Οπότε το ίδιο ύσχει για την σκνίπα όπως για τα άλλα σκυλιά με κόντο τρίχώμα...
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
....εγώ είμαι πλέον ᾽ναρκομανής´ της ράτσας :) Εχω δυο, έναν τριών χρόνων, και ένα κουτάβι 5 μήνων, πολύ καλά σκυλιά. Το δέρμα δεν μπόρω να πώ ότι είναι πιό σκλήρο από αλλά σκυλιά. Οπότε το ίδιο ύσχει για την σκνίπα όπως για τα άλλα σκυλιά με κόντο τρίχώμα...
Tanale κανε μας παρουσιασεις!! Τι μας το λες? Να καθομαστε στα καρβουνα ?? Και γω addicted :)
 


tanale

Well-Known Member
12 Απριλίου 2011
66
0
Αθήνα
Tanale κανε μας παρουσιασεις!! Τι μας το λες? Να καθομαστε στα καρβουνα ?? Και γω addicted :)
...να ,σαν καλό παιδι ανέβασα και καινούριες φωτο. στα αλμπουμ μου, μπορείτε να τους δείτε, τα καμάρια μου!
Ο μεγάλος είναι λόρδος, κύριος, άλλα πιό νευρικός χαρακτήρας από τον άλλον. Ο μικρος είναι φυλάκας από τριών μήνων, απίστευτο, αλλά όχι και τόσο κοινωνικός όπως ο άλλος. Γενικά τους άρεσει πολύ η συντροφιά, ψάχνουν συνέχεια την επάφη μαζί σου.Το τι να πρέπει να ξαπλώνουν στα πλακάκια το θεωρούν μάλλον προσβολή και περιμένουν όρθιοι όσπου να βρέθει στρώμα η καναπέ :) Ξηροκεφάληδες είναι και μεγάλοι ηθοποιοί αλλά στο τελός υπάκουν ;) Οπώσδιποτε θέλουν άρκετη ασκήση ώστε να κουράστουν σωματικά. Το τρίχωμα πολύ ευκόλο και στεγνώνει αμέσως. Οτί άλλο θέλετε να σας πώ!
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Ειναι πολυ μικρες οι φωτογραφίες :(:(
Απο την κυρία Αθανασιάδη ειναι τα σκυλιά σου ?
Ειχα γνωρισει ενα ηλικιωμενο ζευγαρι περυσι στην Διανα και μου ειχε πει οτι δενονται παρα πολυ με την οικογενεια τους, θελουν να ειναι συνεχεια διπλα τους και φυλανε πολυ ικανοποιητικα. Αυτο για τον καναπε το εχω ξανακουσει!! Μοιαζουν πολυ με τα dogo απο οτι συμπερανα απο οσα μου εχουν πει κατα καιρους ιδιοκτητες οποτε ειναι μια φυλη που μου ταιριαζει :) Ευχομαι στο μελλον να εχω το χωρο και το χρονο να ζησω με ενα ridgeback. Ειναι ονειρο :D
 










Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.816
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf