ΣΟΒΑΡΗ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΤΗΤΑ ΝΕΑΡΟΥ ΣΚΥΛΟΥ ΣΕ ΑΓΝΩΣΤΟΥΣ


jo&zaxarias

Active Member
12 Ιουνίου 2020
43
74
32
Γεια σας και πάλι,

Γνωρίσαμε την εκπαιδεύτρια και η αλήθεια είναι μου φάνηκε σωστή. Επιβεβαίωσε πως ο μικρός σίγουρα έχει από ΕΠ οποτε είναι αναμενόμενη η συμπεριφορά του και πρέπει να του κόψουμε τον τσαμπουκά ώστε να καταλάβει ότι δεν μπορεί να αποφασίζει εκείνος. Η αλήθεια είναι μου πρότεινε να του παρω και να του μάθω το crate και μου είπε πως θα βοηθήσει. Το είχα σκεφτεί και γώ όταν πρώτο πηρα τον χαζούλη αλλά επειδή δε ήξερα ακριβώς που να το βάλω στοδιαμέρισμα και επειδή εξ αρχής ήταν πολύ ήσυχος (δεν κάνει ζημιές - φυσικά πάντα προσέχω τι φτάνει να πιάσει και τι όχι) αποφάσισα τότε να μην παρω. Κατα τη συνάντηση κάναμε και κάποια πειράματα τύπου, μου είπε να είμαι έτοιμη με το που σηκωθεί εκείνη και όπως είναι αναμενόμενο θα σηκωθεί και ο μπούφος, να πεταχτώ ανάμεσα τους και να τον κόψω με μη. Πραγματικά την πρώτη φορά πετάχτηκα απότομα και τον έκοψα, τη δεύτερη πήγε να σηκωθεί αφού η εκπαιδεύτρια έκανε κάποια βήματα παραπάνω και πάλι τον έκοψα ε και την Τρίτη δε σηκώθηκε καθόλου από το μπαλκονι που καθόμασταν μέχρι που φτάσαμε με την εκπαιδεύτρια στην πόρτα όπου και πάλι τον έστειλα κρεβατακι και πήγε χωρίς παράπονα
Στην αρχή εννοειται γάβγιζε σαν τρελός αλλά μου είπε και του εβαλα λουρί και πάλι τον έκοβα με μη.
Σιγουρα θα κάνουμε εκπαίδευση μιας και είναι και ο πρώτος μου σκύλος οποτε μου χρειάζεται ξεκάθαρα !! Ελπίζω να πάνε όλα καλά!
 
  • Like
Reactions: alexxela