Σε διαμέρισμα?


galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
δεν σε δικαζω, ο τροπος που γραφω ειναι λιγο "σκετος" :wink: α και ειμαι φιλη 8)
αυτο με τα παιδια σε σχεση με τον σκυλο,δεν το καταλαβες.
 


paulinemm7

Member
6 Φεβρουαρίου 2008
7
0
Mάκη,
Αυτό για τα παιδιά το διάβασα στο interpet.gr. Τον αναφέρει ως ιδανικό για οικογένεια με μεγαλύτερα παιδιά :?

Galazio,
Ίσως και να μη το κατάλαβα καλά αυτό με τα παιδιά αλλά εννοώ ότι όσο 'φόβο' έχεις για δυο παιδιά όπου το ένα έχει μάθει να εισπράττει όλη σου την αγάπη,τα χάδια, τα δώρα, την προσοχή κτλ και πρέπει ο εσύ ο γονιος να το δουλέψεις για να είναι αρμονική η σχέση τους άλλο τόσο κια με το σκύλο. Τα μεγάλα σκυλιά λόγω μεγέθους ίσωσ να είναι πιο άγαρμπα στο παιχνίδι -αν και έχω δει να φέρονται με πολλή προσοχή- .αλλά γιατί να μην τα καταφέρουμε; Οι άλλοι δηλαδή πώς; Έτσι κι εμείς.
Συγνώμη για το φίλος :shock: :wink:
 


LUNA07

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2007
1.657
3
45
thessaloniki
ΜΑΚΗΣ said:
κατά τα άλλα δεν θα υπάρχε κανένα πρόβλημα με ότι σκυλί και αν πάρεις αρκεί

να είσαι 100% σίγουρη για την επιλογή σου(ράτσα)

να το πάρεις από αξιόπιστη πηγή (εκτροφέα)

να το μεγαλώσεις με την βοήθεια ειδικού (σοβαρού εκπαιδευτή)
Πιστευω οτι αυτες ειναι οι καλυτερες συμβουλες που σου εχουν δωθει μεχρι τωρα και καλο θα ηταν να μην τα μπερδευουμε ολα μαζι τουρλου σε μια συζητηση,απο την στιγμη που θελεις να παρεις σκυλο αρχικα ασε τα παιδια κατα μερος απο την σκεψη σου γιατι οταν ερθουν και αυτα με το καλο ολα θα εναρμονιστουν μεταξυ τους αναλογα απο τα ερεθισματα που θα δωσεις εσυ.... :wink:
 


ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
λοιπόν

η ΓΝΩΜΗ μου για σένα είναι

μπόξερ ραδβωτο (αγάπη μεγάλη)

το interpet γράφει

Οικογένειες με μεγαλύτερα παιδιά

και συνεχίζει

από εκδήλωση αγάπης, μπορεί να ρίξει ένα μικρό παιδί κάτω

για να καταλήξει στο σωστό συμπέρασμα

αλλά και πάλι δεν πρέπει ΠΟΤΕ να αφήνονται σκύλος, οποιασδήποτε φυλής και παιδιά χωρίς επιτήρηση).

zoofilia

Το καλοαναθρεμμένο Boxer είναι ενεργητικό, ευγενικό, αγαπά τα παιδιά αλλά και τους ενήλικες, παρ' όλα αυτά μπορεί να φυλάγεται από ξένους

τι άλλο θες?

εύκολα - αγαπησιάρικα - όμορφα
 


LUNA07

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2007
1.657
3
45
thessaloniki
ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ...
Θα αρεσει και στον συντροφο... :wink:
Αληθεια εκεινος τι γνωμη εχει?δεν συμμετεχει στην επιλογη?
 


ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
όσο για το

paulinemm7 said:
Μάκη καλημέρα.
Κοίταξα για το boxer που μου πρότεινες και αναφέρει ότι με τα μικρά παιδιά δεν είναι και τόσο 'φιλικά' καθώς επίσησ και ότι είναι ακατάλληλα για άτομα μικρής σωματικής δύναμης. Οκ, ο φίλος μου ομολογουμένως πληρεί και με το παραπάνω την ' οδηγία' αλλά εγώ που θα έχω και τομεγαλύτερο βάρος της καθημερινότητας(βόλτα κτλ) είμαι γυναίκα σε μκρό μπουκαλάκι σαν τα καλά αρώματα. :lol:
Ισχύουν όντως αυτά; Από φάτσα και παράστημα στις φώτο είναι υπέροχο πάντως..
σου έχω απαντήσει μήνες πριν :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

http://www.dogforum.gr/forum/viewtopic.php?t=1210
 


paulinemm7

Member
6 Φεβρουαρίου 2008
7
0
Μάκη όσο το κοιτάω νομίζω ότι έχεις δίκιο και όντως θα αρέσει και στον φίλο μου. Ο φίλος μου λόγω του ότι είχε παλιά μικρός πιτ μπουλ αλλά λόγω αντιπαροχής τον δώσανε,ήθελε αυτό αλλά κρίνοντας και τις ανάγκες μας και λίγο το άγριο του χαρακτήρα ενός πιτ μπουλ το ξανασκέφτεται. Ένα μπόξερ όμως μάλλον έρχεται πιο κοντά και στους δύο μας.
Το απόγευμα ήδη θα το συζητήσω και μάλλον εκεί θα καταλήξουμε... :lol:
Καλώς εχόντων των πραγμάτων θα επανέλθω για λεπτομέρειες σχετικά με τον εκτροφέα(θα δω και το αντίστοιχο θέμα που υπάρχει)

Μάκη σε ευχαριστώ πολύ( μιας και είσαι ο πρώτος που μου το πρότεινε :wink: ) αλλά και τους υπολοίπους.

Να σε ρωτήσω κάτι επίσης;Γνωρίζεις τις 'φυσιολογικές' τιμές αγοράς ενός μπόξερ;
 


lone wolf

Well-Known Member
13 Οκτωβρίου 2006
706
3
Athens
Υπάρχει ένα φοβερά όμορφο πιτ μπουλάκι στο Προσφορά το είδες; πραγματικά πανέμορφη και αν την κοινωνικοποιήσεις με παιδιά δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.

Θα τελειώσω λέγοντας ότι ο πρώτος μου σκυλος ήταν μπόξερ σε ηλικία 5-6 χρονών... τέλειο σκυλί για παιδιά!!! δεν θα την ξεχάσω ποτέ!!! εμένα ήταν όλη καφέ με μαύρο στο πρόσωπο αλλά τα ραβδωτά μου αρέσουν πιο πολύ...
 




paulinemm7

Member
6 Φεβρουαρίου 2008
7
0
την είδα (αφού μου το είπες)και είναι όντως πανέμορφη αλλά πιθανότατα να βρήκε ήδη σπίτι. Μετά και την συζήτηση με τον φίλο μου θα εικοινωνήσω αν είναι μήπως και ...
ευχαριστώ