Σκευάσματα Γλουκοζαμίνης - Χονδροϊτίνης


mariakala

Well-Known Member
26 Απριλίου 2011
2.021
1.314
Καλημερα και ευχαριστω!
Μιλαμε για την κλασικη, συνηθισμενη οστεοαρθρίτιδα και οχι ρευματοειδής αρθρίτιδα.
Ναι δεν μιλησα για ρευματοειδη απλα ηθελα να δω αν μιλας για απλη αρθριτιδα η οστεαρθριτιδα που ποναει πολυ παραπανω! Αν πραγματικα θες να βοηθησεις θα σου προτεινα 2 πολυ βασικα πραγματα... χαλια οπου μπορεις μεσα στο σπιτι (αν μενει εντος) χειμωνα καλοκαιρι και μπανια!!! Η ασθενεια αυτη δυστυχως μονο προχωραει το θεμα ειναι να διευκοληνεις με βασικες αρχες συντηρησεις περα απο τα συμπληρωματα! :) Με αυτα και με αυτα σε 4 μηνες κλεινουμε τα 13 (φτου και παλι φτου μην μας βρει τπτ αλλο)
 
  • Like
Reactions: Jennaouska


Jennaouska

Well-Known Member
5 Οκτωβρίου 2015
51
8
Αθήνα, Κηφισιά
Ναι εχεις απολυτο δικιο...οχι, αναφερομαι στην απλη αρθριτιδα. Και οσον αφορα τα χαλια, παλι εχεις δικιο...ειναι γεματο το σπιτι χαλιά ακριβως για αυτον τον λόγο..ακομα και το καλοκαιρι εχουμε χαλιά για να μην γλυστραει! Με το μπανιο βεβαια, δεν...δεν θελει ΚΑΘΟΛΟΥ το νερο...και μικρες πισινουλες που εχω παρει, τελικα κατεληξα να μπαινω εγω μεσα μπας και με δει και μπει, αλλα με τιποτα! ΕΙμαι και μακρυα απο θαλασσα, και ο μικρος εχει θεμα με το αυτοκινητο, οποτε δεν...αγορασα προσφατα απο Αμερικη μια συσκευη Red light therapy που ακομα δεν το εχω δοκιμασει...
 


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.236
7.779
εαν είσαι αθηνα η θεσαλονικη θα πρότεινα να δοκιμάσεις φυσιοθεραπεία, δε θα πειράξει σίγουρα το στομάχι.
 
  • Like
Reactions: Jennaouska


mariakala

Well-Known Member
26 Απριλίου 2011
2.021
1.314
Χμμμ δυσκολα τα πραγματα αν δεν του αρεσει το αυτοκινητο και το νερο! Οκ περιμενω feedback για το Red light
 
  • Like
Reactions: Jennaouska




Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.704
3.863
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Φυσιοθεραπεία δε σημαίνει αναγκαστικά νερό, υπάρχουν και άλλα πράγματα που μπορούν να βοηθήσουν.

Εδώ έγραψα τι βοηθούσε το σκύλο μου, ίσως βρεις κάτι που μπορεί να βοηθήσει και το δικό σου:

Arthritis in dogs (our experience)
 




medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.236
7.779
την εχω σκεφτει και εγω την φυσικοθεραπεια...
Εγω θα το δοκιμαζα σίγουρα αν εχεις τη δυνατοτητα
Δεν εχει οπως ειπαν παραπανω να κανει απαραίτητα με νερο, εφοσον δε του αρέσει, κανουν λεηζερ ηλεκτροθεραπεια, βελονισμο και διάφορα και επίσης κάνουν ασκησεις που βοηθουν με ασφάλεια και σου δείχνουν και ασκήσεις που μπορεις να κάνεις σπίτι.
Ειδα ηλικιωμένα σκυλιά με αναλογες παθήσεις να εχουν θεαματική βελτίωση μετα απο κάποιες συνεδρίες.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU