Σκουπιδο-κούταβα 2-3 ημερών


Ελικάων

Active Member
11 Φεβρουαρίου 2012
28
0
Χαλκίδα
Συγχαρητηρια και απο εμενα. Μου θυμισες τη δικη μου περιπτωση...

Σκεψου ολα οσα εκανες απο τη μερα που τα βρηκες, να επρεπε να τα κανεις μεσα σε ενα στρατοπεδο οπου δεν επιτρεπονται τα σκυλια, οπου δεχεσαι απειλες απο τους ανωτερους σου πως αν δεν πεταξεις τα νεογεννητα θα φας 5 μερες φυλακη, οπου δεν υπαρχει γαλα και δεν μπορεις να βγεις εξω για να παρεις, οπου σχεδον ολοι οι καραβαναδες μισουν τους σκυλους, οπου....οπου....

Ειναι η θλιβερη ιστορια μιας σκυλιτσας ,της Γιωτας οπως την λεγαμε, και των μωρων της. Η καημενη ειχε γεννησει κατω απο τα σκαλια του λοχου επειδη ενιωθε προστασια διπλα μας και αυτοι οι λεχριτες την εβαλαν σε μια καναδεζα και την πηγαν στην αλλη ακρη του νησιου. Τα μωρα ομως τα αφησαν εκει οι υπανθρωποι.

Μια μερα θα φτιαξω ενα θεμα και θα γραψω ολη την ιστορια. Απο την αρχη μεχρι το τραγικο της φιναλε.

Να σαι καλα, και εσυ και η σκυλιτσα σου. Συνεχισε ετσι στη ζωη σου. Ο πολιτισμος και το επιπεδο ενος λαου ή ενος ανθρωπου φαινεται απο το πως συμπεριφερεται στα ζωα.
 


Lara_kouklara

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2011
4.722
457
Τα πιτσιρίκια μεγαλώνουν και ομορφαίνουν επικίνδυνα!
Δεν έχω ξαναμεγαλώσει κουτάβι, αλλά νομίζω πως είμαι τυχερή, δεν με παιδεύουν καθόλου, είναι όσο ζωηρά πρέπει και παίζουν μεταξύ τους πολύ χαριτωμένα! Έχουν πολύ αστείες φωνές. Έμαθαν το crate χωρίς πολλά πολλά, τρώνε με όρεξη, κάνουν μια χαρά κακάκια και πάντα στις εφημερίδες (όταν είναι στο πάρκο).
Το μόνο που με έχει κουράσει, είναι το πόσο συχνά πρέπει να αλλάζω εφημερίδες, να καθαρίζω κλπ αλλά φοβάμαι να τα ξεκινήσω να τα βγάζω στον κήπο για τις ανάγκες τους...έχουμε αρκετές αδέσποτες γάτες στην περιοχή που βολτάρουν στον κήπο (όταν η Λάρα και ο Νόρρις είναι μέσα βέβαια) και τρέμω μην αρπάξουν καμιά αρρώστεια....
Συγγνώμη που δεν ανεβάζω φωτογραφίες, αλλά πραγματικά είναι αδύνατον να βγάλω μία που να μην είναι κουνημένη! Να τα πιάσω στον ύπνο ούτε λόγος, ξεκινάνε να χοροπηδάνε με το που σκέφτομαι να πάω στο δωμάτιό τους!

Η Τοσοδούλα ξετρελαίνει τους γονείς μου όλο και περισσότερο σε κάθε μας επίσκεψη! Το ίδιο και τον Άρη, ο οποίος τρέχει συνέχεια από πίσω της και την κάνει μούσκεμα στις γλυψιές...φυσικά προσπαθεί και να την καβαλήσει αλλά η μικρή τον διορθώνει (!!!!) και αυτός δεν επιμένει ιδιαιτέρως. Νομίζω πώς θα κάνουν πολύ καλή παρέα! Ελπίζω να καταφέρω να τους βγάλω καμιά φωτογραφία της προκοπής μαζί.
Το νέο όνομα της Τοσοδούλας είναι: Νίκη :)

Το άσχημο νέο είναι ότι ακυρώθηκε η υιοθεσία του Prince, αφού έτυχαν κάποιες αναπάντεχες αλλαγές στην ζωή του υποψήφιου μπαμπά του και δεν θα μπορέσει να αποκτήσει σκύλο στο εγγύς μέλλον....
Δέχομαι αρκετά τηλέφωνα, αλλά μου ξεκινάνε με τις κλασσικές ερωτήσεις "τι ράτσα είναι?", "θα γίνει πάνω από 5 κιλά?", "πότε μπορείς να μου το στείλεις" και κόβω την συζήτηση ευγενικά, δε με ενδιαφέρει να ακούσω παρακάτω.....
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.656
19.890
Εκπληκτικό όνομα!!! Της αρμόζει τέλεια :)

Και...βρε Ολγα...με τόσα που έχεις περάσει μ'αυτά τα κουτάβια, τι άλλο να σου φανεί δύσκολο;
Ολα εύκολα θα σου φαίνονται στο εξής :)
 


kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
άααααααααχου καλέ τι όμορφο που είναι!!!!!!!!!!!!!!!!
τι ράτσα είναι? ούτε στο περίπου δεν ξέρεις?
πόσα κιλά θα γίνουν? το θέλω μέχρι 5 το πάρα πολύ......
μπριάμ τρώνε?
τον λαγό θα τον βγάνουν? τον σκατζόχοιρο έστω?
τα έχεις κάνει και εκμάθηση βαρελιού?
δεν το θέλω στειρωμένο γιατί θέλω να χαρούν τον έρωτα όταν μεγαλώσουν(αυτό που δεν χάρηκα εγώ...)

μην σκάς ρε.......κάτι θα βρεθεί και για τον τυπάκο αυτό
 




Lara_kouklara

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2011
4.722
457
Εκπληκτικό όνομα!!! Της αρμόζει τέλεια :)

Και...βρε Ολγα...με τόσα που έχεις περάσει μ'αυτά τα κουτάβια, τι άλλο να σου φανεί δύσκολο;
Ολα εύκολα θα σου φαίνονται στο εξής :)
χμμμμμμ
σήμερα πάντως που γύριζα από Χαλκίδα με την σκυλίτσα που είχα πάει για στείρωση και μου ξέρασε το χειρόφρενο και τις ζώνες ασφαλείας δε μου φάνηκε πολύ εύκολο να συγκρατήσω τα δάκρυά μου και να μην πετάξω το βρωμόσκυλο στη θάλασσα δίπλα μας..............

:D

Δεν αγχώνομαι για τον Prince. Ή που θα βρω κάποιον τέλειο και θα τον δώσω ή που θα τον κρατήσω εγώ. Απλά δεν θα μπορέσω να ξαναφιλοξενήσω αν τελικά τον κρατήσω.


Για βιντεάκι θα το παλέψω :)

Να είστε όλοι καλά!
 


Lara_kouklara

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2011
4.722
457
22022012939..jpg22022012942..jpg12022012902..jpg22022012940..jpg22022012938..jpg

Μερικές οικογενειακές φωτογραφίες :)
το βιντεάκι ανεβαίνει στο youtube.....
Στη μεσαία φωτογραφία τα κουτάβια είναι στο crate γιατι καθαρίζω το δωμάτιό τους και η Λάρα στέκεται φρουρός μπροστά :)

70 ημερών
Νίκη 1.200 γραμμαρια
Prince 2.100 γραμμάρια
 












Lara_kouklara

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2011
4.722
457
Η Λάρα είναι καταπληκτική μαμά!
Να`σαι καλά Αλεξία μου!!!!
Το καμάρι μου :D

Εγώ τρομάζω λίγο, φοβάμαι μην τα διαλύσει, είναι λίγο ατσούμπαλη γενικά, αλλά σπάνια επεμβαίνω, την αφήνω να κάνει ότι νομίζει συνήθως, θα ξέρει καλύτερα από μένα μάλλον :)
 




Lara_kouklara

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2011
4.722
457
Μην έρθετε να μου την κλέψετε, είναι στειρωμένη :D
Τη νοικιάζω για παιδαγωγό με την ώρα άμα θέλει κανείς :p
 




l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.649
7.754
Αυτά γίνανε οικογένεια...Είναι απίστευτο..Η Λάρα είναι συγκλονιστική, άσε που έχει αδυναμία στο αγόρι της!!!! Γκρρρρρ...!!!! Προσέχει πολύ πως τα χειρίζεται, μου έκανε μεγάλη εντύπωση.
 


Nizinny

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2011
3.210
926
Καναδάς
... άσε που έχει αδυναμία στο αγόρι της!!!!
Κι εγω αυτο σκεφτομουν! :) Ολγα εχεις εναν υπεροχο ασπρο σκυλο περα απο τους υπολοιπους που ειναι επισης υπεροχοι. ;)

Ειναι κλαψιαρης παντως ο μικρος σου...:D:D:D

Η δε μικρη ειναι ολα τα λεφτα... τσαουσα, δεν μασαει μια, εριξα πολυ γελιο! *agapoylas* Μου 'ρθε και να της δαγκωσω την ουριτσα εκει στο 2:00 περιπου που την τραβουσες απο πανω...
 


Lara_kouklara

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2011
4.722
457
Γίνανε οικογένεια ναι...και πώς να τα χωρίσω?????? :cool:

Πάει θα μου καταδυναστεύσουν τη ζωή τα τετράποδα τέρατα :p
 


io maria

Well-Known Member
16 Φεβρουαρίου 2010
1.322
28
Γέρακας
Θα τα χωρισεις για να μπορεις να να δωσεις σε μια οικογενεια την χαρα να εχει ενα πριγκιπικο σκυλακι αλλα και για να μπορεις να ανοιξεις την αγκαλια σου και σε αλλα σκυλακια.
Ολα τα σκυλια ειναι εργασιακα. Εχουν σαν εργασια (και χαρα) το να μας καταδυναστευουν και να μας αρεσει :Ρ
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.123
Μηνύματα
895.929
Μέλη
19.938
Νεότερο μέλος
panos95