Σκούρο δέρμα


dorapl86

Member
29 Μαρτίου 2009
22
0
Καλησπερα σε ολους

Εχω μια σκυλιτσα την Κελυ, σχεδον 2 ετων. Πριν εναμισι μηνα περιπου παρουσιασε ψευδοκυηση και της δωσαμε για μια εβδομαδα galastop..Μετα επανηλθε εντελως. Ο κτηνιατρος συνεστησε να τη στειρωσουμε πραγμα που θα γινει σε ενα μηνα περιπου. Αυτο ειναι το ιστορικο.
Τις τελευταιες 2 εδμομαδες η Κελυ εμεινε στους γονεις μου γιατι ελειπα σε ταξιδι..Ηταν σε εξωτερικο χωρο (κανονικα την εχουμε μεσα στο σπιτι ). Μολις επεστρεψα παρατηρησα οτι το δερμα στην περιοχη της κοιλιας και στα πισω ποδια εχει σκουρυνει αρκετα και επισης εχει βγαλει περισσοτερο τριχωμα..
Ανησυχω μηπως εχει καποια σχεση με το προβλημα της. Κατα τα αλλα η συμπεριφορα της ειναι φυσιολογικη. Δεν εχει συμπτωματα..
Ευχαριστω για το χρονο σας. Η βοηθεια σας ειναι πολυτιμη
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Το τρίχωμα πάει και έρχεται λόγω του ότι ήταν σε εξωτερικό χώρο!

Για το σκούρο χρώμα καλύτερα θα ήταν να το δει γιατρός!
 


Angelos

Well-Known Member
26 Οκτωβρίου 2010
847
0
Αθήνα
Το γεγονός πως ήταν εκτεθειμένο σε εξωτερικό χώρο προκάλεσε την αύξηση του τριχώματος της,φυσικά για να προστατευτεί από το κρύο,επομένως λίγο να σε απασχολεί!Τώρα όσο για το χρώμα του δέρματος της καλύτερα αυτή την απόρροιά να σου την λύσει ο κτηνίατρος της!
 


Krina

Well-Known Member
28 Οκτωβρίου 2008
2.244
5
56
Περιστερι Αττικης
www.vomkrinastrand.com
μπες στο google και ψαξε για "μελανωμα" αν δεν δεις κατι που να σου μοιαζει με την αλλαγη χρωματος του σκυλου σου μην ανησυχεις,βεβαια εννοειται οτι ο γιατρος ειναι ο μονος αρμοδιος για διαγνωσεις
 




dorapl86

Member
29 Μαρτίου 2009
22
0
Για το μελανωμα μου λεει οτι ειναι μια σκουρα περιοχη..Η αλλαγη του χρωματος θα ελεγα οτι ειναι ομοιομορφη..

Θα μπορουσε ισως ναναι αλλεργια γιατι η μανα μου της εδωσε μια αλλη ξηρα τροφη την οποια δεν την πλησιαζε και την εφαγε ανακατεμενη με κονσερβα..αυτο εγινε ομως 1 φορα. Κατα τα αλλα τρωει κανονικα..οχι με την τρελη ορεξη που εχει γενικοτερα αλλα τρωει.
 
Last edited:




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU