Σκυλιά στα αεροπλάνα






xritaki

Well-Known Member
7 Ιουνίου 2008
1.724
1
Xoxoxo κανα κατοσταρι χιλιαρικακια θα σου κοστιζαν και οι δυο μαζι!! Καλυτερα να νοικιαζες πριβε τζετ. Πιο φτηνα θα σου ρχοταν απο το να βαλεις τα θηρια σε αποσκευες!:D
 


Sophiaouda

Well-Known Member
31 Ιανουαρίου 2008
1.325
8
Φθινοπωρο
αν υποθεσουμε 15,00 το κιλο , καμια 100 κιλα και κάτι και οι δύο μαζι μμμμμμ (1500+)+(1500+)=3000+.....+κλουβια= -4000 δεν παίρνω καλύτερα μια μηχανη!!!!!(μοτο)

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
 
Last edited by a moderator:


Nicole

Well-Known Member
18 Ιουλίου 2008
95
0
http://www.viennaairport.com/jart/prj3/via/website.jart?rel=en&reserve-mode=active
τσεκαρεις πτησεις. Απο οτι ειδα ειναι ολυμπιακη (σορυ αλλα απο εμπειρια μακρια, εκανα 2 μερες για αθηνα βερολινο και τελικα πληρωσα 300 ευρω και πεταξα με hola airlines(?) που εσταζε το ερκοντισιον και ετριζε ολο το αεροπλανο) και Austrian. Τσεκαρε και εσυ!
μπορι να εχει και ιζυ αλλα ιζυ δε δεχεται γενικα σκυλια νομιζω. Η μονο καμπινα δε δεχεται?
Μπήκα στο site αλλά δεν μπορώ να καταλάβω που λέει τις εταιρίες. Πατάω τους προορισμούς που θέλω. Τhessaloniki - Vienna αλλά μετά?

EasyJet όχι

Η SkyEurope έχει πτήσεις Αθήνα Βιέννη και ο σκύλος στις αποσκευές μέχρι 32 κιλά με το κλουβί στοιχίζει μόνο €30/one way :)

Στην Austrian πάει με το κιλό
Πόσο το κιλό με την Austrian?

Φθινή η SkyEurope, έχεις ταξιδέψει με αυτήν?
 
Last edited by a moderator:


xritaki

Well-Known Member
7 Ιουνίου 2008
1.724
1
Αμα πας Πανω αριστερα στη φορμα και στ "from" βαλεις θεσσαλονικη σου δειχνει τις αφιξεις μεχρι 1η οκτωβρη νομιζω. Ενδεικτικα βλεπεις οτι ειναι σκαι γιουροπ και αουστριαν ερλαην. Μετα πας στα σαητς των εταιρειων και τσεκαρεις ημερομηνιες και διαθεσιμοτητες

Υ.Γ επειδη χ.....μαι αεροπλανα με ασχετη εταιρεια δε θα πετουσα. Τις γνωστες και τις μεγαλες:)
 






Lara GuideDog

Active Member
6 Σεπτεμβρίου 2008
42
0
Ηράκλειο, Κρήτη
Μετεφερα 2 αδεσποτα στο βελγιο (3 σκυλια μαζι με την Λαρα) και στην εταιρια tomas cook πληρωσα 5 ευρω / kg.. Η εξυπηρετηση και η οργανωση ηταν πολυ καλη..

Σημερα πηρα την ΟΑ να κλεισω ενα εισητηριο, λεω οτι ταξιδευω με οδηγο
: μου λεει η κυρια στο τηλ "ειναι μεγαλο το σκυλακι?" "ε, οδηγος ειναι" λεω εγω "μεγαλο ειναι?" ξαναρωταει αυτη. "οχι" της ειπα κι εγω, "πεκινουα"!!!! χαχαχαχαχαχαχαααχα...
 


Billy

Well-Known Member
9 Οκτωβρίου 2008
230
2
Γειά σας. Έχω ταξιδέψει αρκετές φορές με Ολυμπιακή, Hemus, air-Cyprus και πάντα παίρνω το ένα σκυλάκι μου, σε κλουβί (άλλες φορές υφασμάτινο και άλλες πλαστικό που να κλείνει). Εάν ζυγίζει μέχρι 5 κιλά μπορώ να το πάρω επάνω μαζί μου, ως χειραποσκευή
 








kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Κατσε ντενις ποσο ζύγιζε συνολικά ο σκύλος?
Αυτό ήταν κατ εξαίρεσιν?
Μέχρι ποσα κιλά δέχονται στην ολυμπιακή?
Επιτρέπουν υφασμάτινες τσάντες?
Η πτήση ήταν εσωτερικό η εξωτερικό?:rolleyes:
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Κατσε ντενις ποσο ζύγιζε συνολικά ο σκύλος?
8.800 σκέτος
Αυτό ήταν κατ εξαίρεσιν?
Δεν νομίζω
Μέχρι ποσα κιλά δέχονται στην ολυμπιακή?
5
Επιτρέπουν υφασμάτινες τσάντες?
Προφανώς :)
Η πτήση ήταν εσωτερικό η εξωτερικό?:rolleyes:
εξωτερικό
 


Sophiaouda

Well-Known Member
31 Ιανουαρίου 2008
1.325
8
Φθινοπωρο
μήπως έχεις καποιον :p;)γνωστο:p;)...μήπως καμιά αεροσυνοδο?:D:D
Μέχρι ποσα κιλά δέχονται στην ολυμπιακή?...... 5
Κατσε ντενις ποσο ζύγιζε συνολικά ο σκύλος?...... 8.800 σκέτος
 






kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Βρε denis με δουλευεις..??
Μηπως εκανες καμακι στην αεροσυνοδο και το εβαλες μεσα?:D:D:p
Δέχονται μέχρι 5 και εσύ έβαλες 8.800 σκετος???
και σε τσάντα υφασμάτινη με το κεφάλι έξω??:eek:
mbraaaavo ο τολμών!!!:):)
Θα παω και εγω και θα πω.. ειναι το πνευμα του παππου μου απο μετενσαρωση..,η με αφηνεται να μπω μαζι του η θα πω στο πνευμα να ριξει το αεροπλανο!!:D:D:maria::maria:
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Την πρώτη φορά έβαλα σκύλο 12 κιλά στην Aegean χωρίς να πληρώσω και χωρίς καθόλου κουτί - τσάντα - δεν πέρασα κανέναν έλεγχο και πήγα με το αυτοκινητάκι μέχρι την πύλη :D :p :p :p

Τί να πώ ... καμάκι δεν κάνω :) rottweiler κουβαλάω, να πείς ότι τρελαίνονται με τα πατσαβούρια ... :rolleyes: :rolleyes: πάρτε rottweiler ... είναι πιο εύκολα στην μετακίνηση :D :D