Σκυλομαμά καλή τροφή ψάχνει!!!! Καλώς σας βρήκαμε


eleni-arianna

New Member
26 Νοεμβρίου 2011
2
0
42
Λαγονησι
Καλησπερα παιδια,
Εχω ενα θυληκο Γερμανικο ποιομενικο 17 μηνων, ειμαι το 3ο της αφεντικο, την εχω περιπου 1 μηνα....Η Αριαννα μου λοιπον εχει αδυνατισει απο τις αλλαγες και νομιζω οτι ειναι λογικο! :(
Ψαχνω να της δωσω μια οσο το δυνατον καλη τροφη, αλλα οσο ψαχνω τοσο μπερδευομαι!!!!!:confused:
Τωρα τρωει Pro plan puppie robust, αλλα με οσους κουβεντιαζω δεν την εχουν και στα πολυ πανω....Ειμαι αναμεσα στην Royal, την n/d (εχει αρκετη ομως πρωτεινη, καποιες φτανουν και 40%) και στην Arden.....
Θα ηθελα να ακουσω και την δικη σας γνωμη γιατι ειλικρινα δεν ξερω ποιο ειναι το πιο καλο για την μικρη μου!
Σας ευχαριστω!;)
 


John Pit

Well-Known Member
12 Νοεμβρίου 2011
235
18
Βασικα καλημερα!Καλως ηρθες!Εχω την αισθηση οτι μια απο τις τροφες που ταιριαζουνε παρα πολυ στους Γερμανικους ειναι η Hills.Εγω γενικα την εχω σε εκτιμηση την συγκεκριμενη.Οποτε ταιζα Hills εβλεπα φοβερη βελτιωση στο τριχωμα.Τωρα δεν μπορω να σε παρω και στον λαιμο μου!Η pro plan δεν μου αρεσε ιδιαιτερα αν και την τρωγανε ευχαριστα.Η Royal δεν μου αρεσε καθολου και τα σκυλια την βρισκανε "βαρετη" εαν μπορει να ειπωθει αυτο!Την n/d δεν την ξερω!
 


thanos tara

Well-Known Member
9 Δεκεμβρίου 2010
273
0
Μην αλλαξεις τροφη εκτος και αν τα κοπρανα ειναι μαλακα και μυριζουν ασχημα,το τριχωμα της δεν γυαλιζει και πεφτει πολυ και η διαθεση της ειναι πεσμενη.Γνωμη μου ειναι να κρατησεις την τροφη εχει ηδη στρεσαριστει απο την αλλαγη περιβαλοντος και μετα απο 2 μηνες εαν συντρεχουν οι παραπανω λογοι τοτε αλλαξε την.Καλως ηρθατε αλλα το σημαντικοτερο ειναι καλως να μεινετε θα μαθεις πολλα α και μην ξεχασεις εδω ο λαος απαιτει...φωτογραφιες απο την γερμανιδα σου :p!
 






maltezad

Well-Known Member
24 Νοεμβρίου 2011
50
0
thessaloniki
Μην αλλαξεις τροφη εκτος και αν τα κοπρανα ειναι μαλακα και μυριζουν ασχημα,το τριχωμα της δεν γυαλιζει και πεφτει πολυ και η διαθεση της ειναι πεσμενη.Γνωμη μου ειναι να κρατησεις την τροφη εχει ηδη στρεσαριστει απο την αλλαγη περιβαλοντος και μετα απο 2 μηνες εαν συντρεχουν οι παραπανω λογοι τοτε αλλαξε την.Καλως ηρθατε αλλα το σημαντικοτερο ειναι καλως να μεινετε θα μαθεις πολλα α και μην ξεχασεις εδω ο λαος απαιτει...φωτογραφιες απο την γερμανιδα σου :p!
Δηλαδή αν ''...τα κοπρανα ειναι μαλακα και μυριζουν ασχημα'' φταίει η τροφή;;; Όχι κάποιο πρόβλημα που μπορεί να έχει;
 


Leda

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2011
123
0
54
Ναι...αν το σκυλί έχει αποπαρασιτωθεί και δεν έχει κάποιο πρόβλημα υγείας όπως γαστρεντερικά,τότε υπεύθυνη είναι η τροφή!Απο τα κόπρανα καταλαβαίνουμε αν ταιριάζει στον οργανισμό του σκύλου μας ή όχι και φυσικά και απο άλλους παράγοντες όπως προαναφέρθηκε,τρίχωμα,κέφι κτλ.
 




maltezad

Well-Known Member
24 Νοεμβρίου 2011
50
0
thessaloniki
Ναι...αν το σκυλί έχει αποπαρασιτωθεί και δεν έχει κάποιο πρόβλημα υγείας όπως γαστρεντερικά,τότε υπεύθυνη είναι η τροφή!Απο τα κόπρανα καταλαβαίνουμε αν ταιριάζει στον οργανισμό του σκύλου μας ή όχι και φυσικά και απο άλλους παράγοντες όπως προαναφέρθηκε,τρίχωμα,κέφι κτλ.
αααχαααααα... μαλιστα! ευχαριστω για το τιπ, leda!!;)
 


maltezad

Well-Known Member
24 Νοεμβρίου 2011
50
0
thessaloniki
Ναι...αν το σκυλί έχει αποπαρασιτωθεί και δεν έχει κάποιο πρόβλημα υγείας όπως γαστρεντερικά,τότε υπεύθυνη είναι η τροφή!Απο τα κόπρανα καταλαβαίνουμε αν ταιριάζει στον οργανισμό του σκύλου μας ή όχι και φυσικά και απο άλλους παράγοντες όπως προαναφέρθηκε,τρίχωμα,κέφι κτλ.
παρεπιπτοντως, εχεις κι εσυ μαλτεζ ετσι; τι τροφη του εδινες οταν ηταν κουταβακι;;; να το εχω υποψη μου.
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU