Σκυλοπάρκα


kyriakos91

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2011
1.237
0
Νίκαια
θα ηθελα να ρωτησω αν εχουμε σκυλοπαρκα στην αττικη και συγκεκριμενα κοντα στις περιοχες νικαια κερατσινι κορυδαλλο.Επισης στον αγιο κοσμα επιτρεπονται ζωα?Δηλαδη να το παω και να παιξω ενα σ/κ?
 








miminoula

Well-Known Member
26 Νοεμβρίου 2011
1.339
9
44
Κερατσίνι - Νίκαια
www.facebook.com
θα ηθελα να ρωτησω αν εχουμε σκυλοπαρκα στην αττικη και συγκεκριμενα κοντα στις περιοχες νικαια κερατσινι κορυδαλλο.Επισης στον αγιο κοσμα επιτρεπονται ζωα?Δηλαδη να το παω και να παιξω ενα σ/κ?
είμαστε γείτονες... μέχρι στιγμής μόνο το άλσος του Βώκου έχω κοζάρει... η αλήθεια είναι πως δεν κατάφερα να μπω... μας κάνουν ντου τα αδέσποτα και βέβαια ούτε καν σκέφτομαι να την αφήσω!
Αν βρεις κάτι ενημέρωσε !! :)
 


kyriakos91

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2011
1.237
0
Νίκαια
otan vrw tha se enhmerwsw.molis parw kai to diko m an thes na kanonisoume kana meeting na paiksoun.thelw na vrw atomo na to koinonikopoihsw.sorry pou grafw agglika to pc edw den exei ellhnika
 


miminoula

Well-Known Member
26 Νοεμβρίου 2011
1.339
9
44
Κερατσίνι - Νίκαια
www.facebook.com
otan vrw tha se enhmerwsw.molis parw kai to diko m an thes na kanonisoume kana meeting na paiksoun.thelw na vrw atomo na to koinonikopoihsw.sorry pou grafw agglika to pc edw den exei ellhnika
Κυριάκο πολύ ευχαρίστως αλλά θα πρέπει πρώτα και εγώ να το δουλέψω αυτό στην μικρή μου γιατί παίζει πολύ ατσούμπαλα να το πω;
μέχρι στιγμής με όποιο σκυλί έχουμε βρεθεί, αδέσποτο κ μη, αφού περάσουμε το στάδιο μυριζόμαστε.... η δικιά μου αρχίζει τα καβαλήματα και τα άγαρμπα παιχνίδια με αποτέλεσμα να τα εκνευρίζει ! Τι να σου πω ότι προσπαθούσε να καβαλήσει ενήλικα ντόπερμαν και ποιμενικούς? χαχα
Το θετικό είναι πως δεν μου βγάζει επιθετικότητα, αλλά δέχεται από τα άλλα... και προσπαθώ να δω πως θα την κάνω να σταματήσει αυτά τα καβαλήματα γιατί η αλήθεια είναι πως πάει γυρεύοντας :p

Απλά επειδή και εσύ από ότι λες δουλεύεις την κοινωνικοποίηση της, δεν ξέρω αν είναι τόσο έξυπνο εκ μέρους μας να βρεθούν ψιλοάμεσα... Θέλω να ελπίζω όμως ότι θα το φτιάξουμε το θέμα "κοινωνικοποίηση" και θα μπορούμε να τα βάζουμε να παίζουν παρέα αφού μένουμε κ κοντά! :)
 


jimboGS

Well-Known Member
10 Οκτωβρίου 2011
1.629
581
New Peramos City a.k.a Megalo Peuko
Christosp
Στο Αιγαλεω το Μπαρουταδικο σε καποια σημεία δεν θα φυγει ευκολα ο σκυλος
παλαιοτερα στο μπαρουταδικο ουτε οι ανθρωποι φευγαν ευκολα :D:D:D
miminoula
η δικιά μου αρχίζει τα καβαλήματα και τα άγαρμπα παιχνίδια με αποτέλεσμα να τα εκνευρίζει !
το ιδιο ακριβως κανει και το μποξερ του αδερφου μου που ειναι 8 μηνων,δεν τολμαν να βρεθουν με αλλους σκυλους
 


kyriakos91

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2011
1.237
0
Νίκαια
ενταξει παιζει αλλα πως θα το μαθεις να μην παιζει ατσουμπαλα αν δεν ερθει σε επαφη με αλλα σκυλακια.μπορεις να την πας στο puppies park που εχουν προγραμματα κοινωνικοποιησης κουταβιων.ποσο μηνων ειναι η μικρη?
 


kyriakos91

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2011
1.237
0
Νίκαια
παντως οσοι ειμαστε νικαια-κορυδαλλο-κερατσινι που οι 3 περιοχες ειναι πολυ κοντα μπορουμε να κανονιζουμε να τα πηγαινουμε τα σκυλια πχ στον βωκο η στον λοφο της δεξαμενης η στο σελεπιτσαρη
 


Louna mou

Well-Known Member
3 Δεκεμβρίου 2010
1.966
5
Πειραιάς
Υπάρχει ο Παπανικολής στη Φρεαττύδα περιφραγμένο πάρκο δεν είναι αλλά δεν περνάνε αμάξια και πάνε πολλά σκυλιά .
Επίσης στ Πορφύρα Πειραική είναι μικρό αλλά έχει και τα βράχια .

Στο Κερατσίνι δεν έχει και το Πρεσοφ ?
 




miminoula

Well-Known Member
26 Νοεμβρίου 2011
1.339
9
44
Κερατσίνι - Νίκαια
www.facebook.com
ενταξει παιζει αλλα πως θα το μαθεις να μην παιζει ατσουμπαλα αν δεν ερθει σε επαφη με αλλα σκυλακια.μπορεις να την πας στο puppies park που εχουν προγραμματα κοινωνικοποιησης κουταβιων.ποσο μηνων ειναι η μικρη?
Αυτό σκοπεύω να κάνω, θα την πάω λογικά αύριο, Παρασκευή και Κυριακή για να εντατικοποιήσω λίγο το πράγμα... όχι τίποτα άλλο... μην έρθουμε και στην κοπή της πίτας και κάνει σαν το κατσίκι ! χαχαχαχα!!! 4 μηνών !!

το ιδιο ακριβως κανει και το μποξερ του αδερφου μου που ειναι 8 μηνων,δεν τολμαν να βρεθουν με αλλους σκυλους
Μη μου λες τέτοια ... μη μου λες τέτοια !!!!
 


m@r@

Well-Known Member
31 Μαϊου 2011
292
1
Υπάρχει και το πάρκο Δηλαβέρη στην Αγια Σοφία (στη Λεύκα, Θηβών και Ρετσίνα). Είναι περιφραγμένο αλλά δεν είναι πολύ καθαρό (αυτό είναι λίγο πρόβλημα για την δικιά μου που είναι λίγο σκουπα). Επίσης πίσω από το Makro στον Κηφισό έχει ένα πολύ ωραίο παρκάκι περιφραγμένο.
Εμείς πάμε καθημερινά στο Δηλαβέρη, σχεδόν πάντα βρίσκουμε παρέα να παίξει.
 


Grifos

Well-Known Member
16 Απριλίου 2011
3.697
316
Δωδεκάνησα
Μερικές φορές παίρνω τα σκυλιά και πάμε είτε στο μήντια μαρκτ *δέλτα φαλήρου* είτε στο τροκαντερό, αξίζουν τον κόπο για τρέξιμο, όπως κι η παραλία της βούλας που πηγαίναμε παλιά για άλλα πράγματα.
 




kyriakos91

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2011
1.237
0
Νίκαια
ναι εννοειτε πως θελω απλα σε καμια βδομαδα θα εχω το κουταβακι εγω οποτε λιγο πιο μετα θα κανονισουμε να βρεθουμε