Σκυλοϊδιοκτήτης δίνει μπουνιά σε καγκουρώ!


spyv

Well-Known Member
8 Αυγούστου 2011
2.557
5.970
Πειραιάς
Διαβάζετε εδώ τι μπορεί να κάνει ένα βλαμένο καγκουρώ και τραβάτε τα μαλλιά σας! Πήγε να πνίξει και το σκυλάκι και τ' αφεντικό του!!

http://www.foxnews.com/story/2009/11/23/kangaroo-tries-to-drown-man-dog.html
:LOL:

"I don't think I'll ever be able to watch Skippy quite the same as I used to—it might bring back a couple of bad memories."

https://en.wikipedia.org/wiki/Skippy_the_Bush_Kangaroo
 
  • Like
Reactions: betty coltrane




Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.549
6.975
Πρόσφατα είδα κάτι σχετικά με καγκουρώ στα σόσιαλ κ οι Αυστραλοί γελούσαν με τον υπόλοιπο κόσμο που διαπίστωνε στα σχόλια πόσο "scary a$$ motherf^ckers" είναι τα καγκουρώ (οι Αυστραλοί το ξέραν).

Είναι όντως σαν πυγμάχοι on steroids, ψηλά και τρομερά μυώδη. Και επιθετικούλια κατά τα λεγόμενα των Αυστραλών. Εκεί που εντυπωσιάστηκα ήταν που έμαθα από ένα βίντεο ότι η ουρά τους δεν είναι βοηθητική (στη στήριξη), είναι φουλ τρίτο πόδι (δεν ακούστηκε όμορφα αυτό :giggle: ) στο οποίο σηκώνουν όλο τους το βάρος.

Αυτό το βίντεο πρέπει να το χω σώσει κάπου, για να ψάξω...
 
  • Like
Reactions: noni_papa and spyv




haviharakennel

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2012
2.581
5.770
Θεσ/νίκη
Εκεί που εντυπωσιάστηκα ήταν που έμαθα από ένα βίντεο ότι η ουρά τους δεν είναι βοηθητική (στη στήριξη), είναι φουλ τρίτο πόδι (δεν ακούστηκε όμορφα αυτό :giggle: ) στο οποίο σηκώνουν όλο τους το βάρος.
Μάλλον πέμπτο πόδι είναι :) Έχω δει να σηκώνονται στην ουρά και να κλωτσάνε το άλλο με τα 2 πισινά πόδια. Είναι πολύ δυνατά ζώα.
 


noni_papa

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2015
1.935
3.155
34
Νέο Ψυχικό
Μάλλον πέμπτο πόδι είναι :) Έχω δει να σηκώνονται στην ουρά και να κλωτσάνε το άλλο με τα 2 πισινά πόδια. Είναι πολύ δυνατά ζώα.
φαντάζομαι αν κλωτσήσουν άνθρωπο με τα 2 πίσω, έχει μπει ο άνθρωπος σε τροχιά γύρω από τη Γη :ROFLMAO:
 


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.549
6.975
Μάλλον πέμπτο πόδι είναι :) Έχω δει να σηκώνονται στην ουρά και να κλωτσάνε το άλλο με τα 2 πισινά πόδια. Είναι πολύ δυνατά ζώα.
Γιατί τα πατάνε τα 2 μπροστά; Θεωρούνται πόδια; Αφού είναι κοντοπίθαρα!!

Ναι ναι, αυτό με το κλωτσίδι είναι βασικά ο λόγος που λένε λέει στους τουρίστες να μην τα πλησιάζουν. Ναι Νόνη, σε τροχιά, αυτό λέγανε στα σχόλια στα σόσιαλ για την επιθετικότητα, κάνει χοντρή ζημιά.
 
  • Like
Reactions: noni_papa


haviharakennel

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2012
2.581
5.770
Θεσ/νίκη
Γιατί τα πατάνε τα 2 μπροστά; Θεωρούνται πόδια; Αφού είναι κοντοπίθαρα!!
ξερω και γω; Νομίζω ότι είναι τετράποδα, κάποιες φορές τα πατάνε και τα μπροστινά. Δεν είμαι σίγουρη αλλά μου φαίνεται ότι μόνο τα πρωτεύοντα έχουν χερια.
 
  • Like
Reactions: Estranged


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.112
Μηνύματα
895.793
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf