Σκύλος για σπίτι. . .


bulldoglover

Well-Known Member
19 Αυγούστου 2008
62
0
γεια σας παίδες. . με λένε Γιώργο , απο Κύπρο και είμαι 18 χρονών. αν και χρόνια γραμμένος σε αυτό το φόρουμ (μου άρεσε απο μικρός να ασχολούμε με σκυλιά :) ) έχει περισσότερο απο ένα χρόνο να μπώ στο φόρουμ σας. Βλέπω τεράστιες αλλαγές εδώ και μπράβο σας. Ειρωνικό είναι το γεγονος ότι πριν 4 χρόνια που έκανα το ακκούντ αποφάσισα να γραφτώ ως bulldoglover και τελικά εδώ και δύο χρόνια κατέληξα με ένα αξιολάτρευτο χάσκυ, την ντόνα, κάτι που δε μετάνιωσα καθόλου ;) (να ανεβάσω και καμιά φωτογραφία να τη δείτε)


Λοιπόν τώρα στο θέμα μας. . .Η κοπέλα μου αποφάσισε να πάρει σκύλο. Έχει καιρό που προσπαθεί να πείσει τους γονείς τους αλλά αυτοι δεν ήταν σίγουρο κατά πόσο να ήταν υπεύθυνη. μετά απο καιρό συζητήσεων τελικά αποφασίσανε να την αφήσουνε να πάρει σκύλο αλλά με μερικές προϋποθέσεις αφού θα είναι σκύλος για σπίτι.

1. να είναι μικρός σκύλος στο μέγεθος του yorkshire
2. να μη χάνει τρίχα.

εκείνη επιμένει ότι θέλει yorkshire αλλά είναι ανοιχτή και σε άλλες προτάσεις. Θα έπαιρνε απο καταφύγιο στην αρχή αλλά μετά που πήγε σε δύο καταφύγια μαζί δε βρήκαμε κάτι που να "τηρά τις προϋποθέσεις" για αυτό σκέφτεται να αγοράσει ένα yorkshire.

θέλω να επικοινωνήσετε μαζί μου, εαν έχετε καμία καλύτερη πρόταση (εγώ της είπα να πάρει μπόστον τερριε, ή σκοτς τερριε). επίσης θα ήθελα πολύ να μου δώσετε κάποιο τρόπο επικοινωνίας εαν γνωρίζετε με breeders για yorkshire, κατα προτίμηση στην κύπρο αν υπάρχει ή καμιά πληροφορία για κανένα καταφύγιο (κατα προτίμηση στην κύπρο πάλι) που να έχει σκυλάκια που να τηρούν τις προϋποθέσεις θα το εκτιμούσα πολύ
:) ευχαριστώ εκ των προτέρων :)
 




bulldoglover

Well-Known Member
19 Αυγούστου 2008
62
0
μάλλον δε το έθεσα σωστά :/ να ειναι non-shedding dogs εννούσα, με λίγα λόγια να μην έχουν τρίχα που να πέφτει έυκολα και να γεμίσει το σπίτι τρίχες απο μέσα! αυτό :)
 


mariakala

Well-Known Member
26 Απριλίου 2011
2.021
1.314


bulldoglover

Well-Known Member
19 Αυγούστου 2008
62
0
ευχαριστώ μαρία για τις ιδέες :) θα τη ρωτήσω και εγώ. . για τα πρώτα τρία τις μίλησα και εγώ. . .αλλά το πραγματικό πρόβλημα είναι στο που να το βρει :/ κανένας εκτροφέας παίζει;
 






roky + maroyso

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2011
1.434
44
guess
γεια σας παίδες. . με λένε Γιώργο , απο Κύπρο και είμαι 18 χρονών. αν και χρόνια γραμμένος σε αυτό το φόρουμ (μου άρεσε απο μικρός να ασχολούμε με σκυλιά :) ) έχει περισσότερο απο ένα χρόνο να μπώ στο φόρουμ σας. Βλέπω τεράστιες αλλαγές εδώ και μπράβο σας. Ειρωνικό είναι το γεγονος ότι πριν 4 χρόνια που έκανα το ακκούντ αποφάσισα να γραφτώ ως bulldoglover και τελικά εδώ και δύο χρόνια κατέληξα με ένα αξιολάτρευτο χάσκυ, την ντόνα, κάτι που δε μετάνιωσα καθόλου ;) (να ανεβάσω και καμιά φωτογραφία να τη δείτε)


Λοιπόν τώρα στο θέμα μας. . .Η κοπέλα μου αποφάσισε να πάρει σκύλο. Έχει καιρό που προσπαθεί να πείσει τους γονείς τους αλλά αυτοι δεν ήταν σίγουρο κατά πόσο να ήταν υπεύθυνη. μετά απο καιρό συζητήσεων τελικά αποφασίσανε να την αφήσουνε να πάρει σκύλο αλλά με μερικές προϋποθέσεις αφού θα είναι σκύλος για σπίτι.

1. να είναι μικρός σκύλος στο μέγεθος του yorkshire
2. να μη χάνει τρίχα.

εκείνη επιμένει ότι θέλει yorkshire αλλά είναι ανοιχτή και σε άλλες προτάσεις. Θα έπαιρνε απο καταφύγιο στην αρχή αλλά μετά που πήγε σε δύο καταφύγια μαζί δε βρήκαμε κάτι που να "τηρά τις προϋποθέσεις" για αυτό σκέφτεται να αγοράσει ένα yorkshire.

θέλω να επικοινωνήσετε μαζί μου, εαν έχετε καμία καλύτερη πρόταση (εγώ της είπα να πάρει μπόστον τερριε, ή σκοτς τερριε). επίσης θα ήθελα πολύ να μου δώσετε κάποιο τρόπο επικοινωνίας εαν γνωρίζετε με breeders για yorkshire, κατα προτίμηση στην κύπρο αν υπάρχει ή καμιά πληροφορία για κανένα καταφύγιο (κατα προτίμηση στην κύπρο πάλι) που να έχει σκυλάκια που να τηρούν τις προϋποθέσεις θα το εκτιμούσα πολύ
:) ευχαριστώ εκ των προτέρων :)
αφου εχεις ηδη σκυλο γτ θες κιαλο;;
 


bulldoglover

Well-Known Member
19 Αυγούστου 2008
62
0
μάλλον ως εκεί πήγες και δε διάβασες ολόκληρο το κείμενο. . .ποιο κάτω λέω ξεκάθαρα ότι ο σκύλος μου είναι για την κοπελιά μου ;)
 






roky + maroyso

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2011
1.434
44
guess
μάλλον ως εκεί πήγες και δε διάβασες ολόκληρο το κείμενο. . .ποιο κάτω λέω ξεκάθαρα ότι ο σκύλος μου είναι για την κοπελιά μου ;)
ναι απλα αν σκοπευετε να συζησετε δν θα ειναι δυσκολο να εχετε 2 σκυλια; Το εχεις σκεφτει αυτο;
 


Elli

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
3.885
193
49
Αθήνα
Βρε Μαρουσώ ,,,, 18 χρονών παιδί είναι.... που το πήγες!
Και άντε και συζούνε γιατί να είναι πρόβλημα?

Καλώς ήρθατε και καλή αναζήτηση!!!
 




aliki_s

Well-Known Member
27 Μαϊου 2011
3.279
1.797
Αθήνα
Επίσης ο φίλος είναι από Κύπρο, οπότε ο ΚΟΕ δε νομίζω να τον βοηθήσει ιδιαίτερα. Μια γρήγορη αναζήτηση που έκανα μου έβγαλε ::www.cypruskennelclub.net:: όπου φαντάζομαι αν επικοινωνήσεις μαζί τους θα σε βοηθήσουν στην αναζήτηση καθαρόαιμου σκύλου.

Εύχομαι να έχει η φίλη σου σύντομα το σκυλάκι που θέλει.
 


roky + maroyso

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2011
1.434
44
guess
Βρε Μαρουσώ ,,,, 18 χρονών παιδί είναι.... που το πήγες!
Και άντε και συζούνε γιατί να είναι πρόβλημα?

Καλώς ήρθατε και καλή αναζήτηση!!!
εε καλα μια υποθεση εκανα:rolleyes:
 




bulldoglover

Well-Known Member
19 Αυγούστου 2008
62
0
χαχα ευχαριστώ πολύ παιδιά :) :) μαρούσω όχι δε συζούμε 16 χρονών είναι η μικρή :p
 


bulldoglover

Well-Known Member
19 Αυγούστου 2008
62
0
κανένας άλλος παιδιά να βοηθήσει; ; αν ακούσατε για καμία γέννα μικρόσωμου "άτριχου" σκύλου ή εαν ξέρετε πώς έχει κανένα μικρό σε κάποιο καταφύγιο να την πείσω να το πάρει το καημένο. . .:p

Υ.Σ Σας βάζω και φωτογραφίες της σκυλίτσας μου μέσα στο σ/κυρίακο (δίνω δύο εξωτερικές βλέπετε αύριο άρα σήμερα θα δυσκολευτώ ;) )
 


roky + maroyso

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2011
1.434
44
guess
κανένας άλλος παιδιά να βοηθήσει; ; αν ακούσατε για καμία γέννα μικρόσωμου "άτριχου" σκύλου ή εαν ξέρετε πώς έχει κανένα μικρό σε κάποιο καταφύγιο να την πείσω να το πάρει το καημένο. . .:p

Υ.Σ Σας βάζω και φωτογραφίες της σκυλίτσας μου μέσα στο σ/κυρίακο (δίνω δύο εξωτερικές βλέπετε αύριο άρα σήμερα θα δυσκολευτώ ;) )
στην Κυπρο θες να ειναι μονο; γτ εχω δει πολλα μικρουλια αλλα εκτος κυπρου :/