Σκύλος και γαβγισμα


Irene_xg

Member
2 Ιουλίου 2021
19
8
30
Καλημέρα σε όλους!! Τις τελευταίες 3 μέρες το κουτάβι 6,5 μηνών που έχω κάτι έχει πάθει και γαβγίζει συνέχεια. Καταρχήν, να πω ότι γενικά δεν γαβγιζε ιδιαίτερα. Δηλαδή γαβγιζε μόνο αν άκουγε κάνα σκυλί να γαβγίζει ,οπότε έβγαινε και αυτη στο μπαλκόνι και γαβγιζε λίγο. Τις τελευταίες δύο ημέρες όμως , και ειδικά τις πρωινές ώρες που εγώ είμαι ξαπλωμένη, αυτή είναι συνέχεια στο μπαλκόνι και γαβγίζει. Σε ανθρώπους, σε σκυλιά , στο οτιδήποτε. Επίσης γίνονται και κάποιες οικοδομικές εργασίες στα γύρω σπίτια τις τελευταίες ημέρες. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αυτό. Μολις σηκωθώ, σταματάει μετα.
Έχετε καμία συμβουλή ή ιδέα τι μπορεί να φταίει;
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.859
Έχετε καμία συμβουλή ή ιδέα τι μπορεί να φταίει;
Στην απίθανη περίπτωση, που εννοείς ότι το σκυλάκι μένει μόνιμα στο μπαλκόνι, να το βάλεις μέσα, ούτως ώστε α) αν συνεχίσει να γαβγίζει (μάλλον όχι) να ξυπνάει μόνο εσένα και όχι όλη την γειτονιά και βου) σε συνέχεια εφαρμογής του α) μπας και γλυτώσεις την καταγγελία (y)
 
  • Like
Reactions: medusa and Orjo


Irene_xg

Member
2 Ιουλίου 2021
19
8
30
Το σκυλί δεν μένει μόνιμα στο μπαλκόνι. Δεν θα έπαιρνα σκύλο για να τον έχω στο μπαλκόνι.
το σπίτι είναι πάντα ανοιχτό και κινείται σε όλους τους χώρους του κανονικά, όποτε θέλει.
Για αυτό και λέω ότι τις τελευταίες δυο ημέρες έχει φρικαρει . Σχεδόν τέσσερις μήνες που την έχω δεν είχαμε ποτέ θέμα.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.859
Πλέον λοιπόν, θα πρέπει να σταματήσει να έχει πρόσβαση όποτε θέλει.
Και το πρόβλημα λύθηκε.
 


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.529
6.957
Σου κάνει το alert system. Θεωρεί ότι υπάρχουν λόγοι να σε ειδοποιήσει για ότι συμβαίνει κάτω. Οπότε σε αυτή την περίπτωση, έχει δίκιο το μαρέκο, μην δίνεις πρόσβαση όποτε θέλει - αν γίνεται (δεν ξέρω αν γίνεται βέβαια, μπορεί το κουτάβι να πηγαίνει ακόμα σε πάνα που είναι έξω).

Αλλιώς θέλει χρόνο (για αυτό) κ κόπο (από μεριάς σου) για να μάθει ότι δεν είναι όλα αξιοσημείωτα κ άρα δε χρειάζεται να ειδοποιεί/γαυγίζει στα πάντα.
 


BiggBilly

Well-Known Member
28 Μαϊου 2010
4.237
407
Γλυφάδα
Για μένα είναι μικρό ακόμα να έχει το ελεύθερο να πηγαίνει όπου θέλει και να κάνει ότι θέλει. Αν συνεχίσει έτσι θα νομίζει ότι το μπαλκόνι είναι σκοπιά και γαυγιζει σε ότι θέλει.
 
  • Like
Reactions: GSD92


Irene_xg

Member
2 Ιουλίου 2021
19
8
30
Ευχαριστώ παιδιά για όλες τις συμβουλές! Τελικά σήμερα που δεν δουλεύουν τα κομπρεσέρ και αυτά έξω , είναι φουλ ήρεμη και αδιάφορη!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.594
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3