Σκύλος κ πλυντήριο αυτοκινήτου


Jema

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2006
45
0
Όχι, δεν σκέφτομαι να πλύνω το λύκο μου σε πλυντήριο αυτοκινήτων. Σκέφτηκα όμως να πλύνω το ίδιο το αυτοκίνητο, σε ένα ολοκαίνουριο πλυντήριο, ξέρετε αυτά με τις έξτρα παροχές, και το καφέ μέσα και τα αξεσουάρ. Είχα ακούσει καλά λόγια, λέω ας πάω, χαλάλι τα 16 ευρώ κ ότι χρειαστεί παραπάνω για τον εσωτερικό χώρο λόγω τρίχας. Έστειλα το αυτοκίνητο για πλύσιμο λοιπόν με τον αδερφό μου. Πήραν το αυτοκίνητο, τους ενημέρωσε ο αδερφός μου ότι μέσα ήταν λίγο βρώμικο κ να κάνουν ότι θεωρούσαν απαραίτητο και είπαν ΟΚ. Μετά από λίγο, βγήκε ο υπεύθυνος, όλο υφάκι, και του είπε πως το να πλυθεί το συγκεκριμένο αυτοκίνητο είναι έλλειψη σεβασμού για τους υπαλλήλους, και θα έπρεπε να περάσει πρώτα από απολύμανση (την οποία παρέχουν προς 400 ευρώ) και μετά να του κάνουν το εσωτερικό. Εύλογα ο αδερφός μου ρώτησε τι το τραγικό είχε το αυτοκίνητο που δεν το βλέπαμε εμείς. Θέλετε απάντηση; "Μπαίνει σκυλί μέσα, έτσι δεν είναι;Πως περιμένεις να μπει ο υπάλληλος να σκουπίσει με την ηλεκτρική το σαλόνι που ακουμπάει ο σκύλος;Είναι θέμα σεβασμού..." Ο αδερφός μου του εξηγεί ότι ο σκύλος λόγω μεγέθους και χαρακτήρα δεν κυκλοφορεί ελεύθερος μέσα στο αυτοκίνητο αλλά στο κουτί μεταφοράς του στο πίσω μέρος του αυτοκινήτου. "Σοβαρά; και οι τρίχες; Πως έχει τρίχες στα καθίσματα; Όπως κ να χει το αυτοκίνητο μυρίζει κάτουρα". Κάπου εκεί ο αδερφός μου τον έβρισε κ έφυγε. Ήταν δικαίωμά του να μην αναλάβει το αυτοκίνητο από την αρχή. Αλλά όχι να πλύνει μόνο έξω, να πάρει τα χρήματα κ να μιλήσει με τέτοιο ύφος. Δηλαδή όσων τα αυτοκίνητα πλένουν, που δεν μπαίνουν ζώα μέσα, είναι καθαρά κ υγιεινά;Μόνο οι επιφάνειες που έχει ακουμπήσει ένα ζώο είναι μολυσμένες;
Έτσι για την ιστορία, το αυτοκίνητο δεν είναι σε τόσο δράμα κατάσταση, έχουμε κ εμείς αίσθηση της υγιεινής και της καθαριότητας και δε ζούμε ούτε σε παράγκες ούτε σε υπονόμους για να θεωρούμε νορμάλ ένα αυτοκίνητο όπως το περιέγραψε αυτός. Και αυτό που του μύριζε ούρα ήταν νερολεκέδες στα καθίσματα από την μπόρα της Μ. Τετάρτης που ήταν τα τζάμια μισάνοιχτα γιατί ήταν το σκυλί μέσα, αλλά η προκατάληψη κ ο ρατσισμός κάνουν πολλά.
Αυτά. Εκνευρίστηκα πάρα πολύ, και ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας.
 


S

SwkDoG

Guest
"...Σαββάτο βράδυ και έχω κανονίσει "τσάρκα" με την παρέα.Παίρνω το αμάξι και πάω να τους παραλάβω μια που είναι η σειρά μου να μη πιώ και να οδηγήσω αυτή τη φορά.
Ειμαστε τρείς και ξεκινάμε για το club σε "μεγάλα κέφια"...

Μετά από αρκετή ώρα,αρκετό χορό και πάααααρα πολύ αλκοόλ (για τους άλλους 2 και για τις 2 κοπελιές που γνωρίσαμε εκεί... :wink: ) ήρθε η ώρα να "την κάνουμε".
Εγώ με τη μία κοπέλα μπροστά και οι άλλοι 3 πίσω.Δεν περνά πολύ ώρα και η κοπέλα "βγάζει τα εσώψυχα της" στο πίσω κάθισμα,πράγμα που λειτουργεί σε domino effect και "τα ρίχνουν" και οι άλλοι 2.Καθαρίζουμε πρόχειρα και συνεχίζουμε να τους αφήσω σπίτια τους.

Μένει να πάω και τη κοπελιά που έχω δίπλα μου σπίτι αλλά το ένα πράγμα φέρνει το άλλο και βρισκόμαστε "μπλεγμένοι" στις μπροστινές θέσεις (οι πίσω είχαν μια μπόχα... :mrgreen: ) ...

Τέλος της βραδυάς και γυρίζωντας σπίτι αναρωτιέμε πως αύριο το "τουτού" πρέπει να πάει για πλύσιμο γιατί κάτι οι εμετοί,κάτι το αρνί για το Πάσχα που είχα κουβαλήσει στο port bagage και "έσταξε",κάτι τα τσιγάρα και ολίγον το...σέξ,το θέλει το καθάρισμα..."

Τα πρόσωπα είναι φανταστικά...τα γεγονότα όχι και τόσο... :paletas:
Το αμάξι έχει αίμα,σπέρμα και πολλά άλλα πράγματα...Σκύλος δεν έχει πατήσει το πόδι του...Θα το πλύνει ο μάστορας?!!!... :p :lol:

Εκτός και εάν καθαρίζει μόνο καθαρά αυτοκίνητα?!!!... :eyecrazy:
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Τα πρόσωπα είναι φανταστικά...τα γεγονότα όχι και τόσο...
Άστα αυτά! :wink: :lol:

Μένει να πάω και τη κοπελιά που έχω δίπλα μου σπίτι αλλά το ένα πράγμα φέρνει το άλλο και βρισκόμαστε "μπλεγμένοι" στις μπροστινές θέσεις
Μας έφτιαξες μεσημεριάτικα ατιμουτσικο..! :lol:
Ελπίζω τα "σκουφάκια" να τα μαζέψατε… Ε πώς να το κάνουμε τώρα! Δεν είναι υποχρεωμένος ο μάστορας μαζί με το αίμα, τα δάκρυα και τον ιδρώτα (Σάκη ακούγατε την ώρα του "μπλεξίματος"?) να μαζεύει ΚΑΙ χρησιμοποιημένα "σκουφάκια" με γεύση αγριοκέρασο! :lol: :lol: :lol:
 


gikkat

Well-Known Member
27 Απριλίου 2007
51
29
Glyfada
Re: Σκύλος κ πλυντήριο αυτοκινήτο

Jema said:
Όχι, δεν σκέφτομαι να πλύνω το λύκο μου σε πλυντήριο αυτοκινήτων. Σκέφτηκα όμως να πλύνω το ίδιο το αυτοκίνητο, σε ένα ολοκαίνουριο πλυντήριο, ξέρετε αυτά με τις έξτρα παροχές, και το καφέ μέσα και τα αξεσουάρ. Είχα ακούσει καλά λόγια, λέω ας πάω, χαλάλι τα 16 ευρώ κ ότι χρειαστεί παραπάνω για τον εσωτερικό χώρο λόγω τρίχας. Έστειλα το αυτοκίνητο για πλύσιμο λοιπόν με τον αδερφό μου. Πήραν το αυτοκίνητο, τους ενημέρωσε ο αδερφός μου ότι μέσα ήταν λίγο βρώμικο κ να κάνουν ότι θεωρούσαν απαραίτητο και είπαν ΟΚ. Μετά από λίγο, βγήκε ο υπεύθυνος, όλο υφάκι, και του είπε πως το να πλυθεί το συγκεκριμένο αυτοκίνητο είναι έλλειψη σεβασμού για τους υπαλλήλους, και θα έπρεπε να περάσει πρώτα από απολύμανση (την οποία παρέχουν προς 400 ευρώ) και μετά να του κάνουν το εσωτερικό. Εύλογα ο αδερφός μου ρώτησε τι το τραγικό είχε το αυτοκίνητο που δεν το βλέπαμε εμείς. Θέλετε απάντηση; "Μπαίνει σκυλί μέσα, έτσι δεν είναι;Πως περιμένεις να μπει ο υπάλληλος να σκουπίσει με την ηλεκτρική το σαλόνι που ακουμπάει ο σκύλος;Είναι θέμα σεβασμού..." Ο αδερφός μου του εξηγεί ότι ο σκύλος λόγω μεγέθους και χαρακτήρα δεν κυκλοφορεί ελεύθερος μέσα στο αυτοκίνητο αλλά στο κουτί μεταφοράς του στο πίσω μέρος του αυτοκινήτου. "Σοβαρά; και οι τρίχες; Πως έχει τρίχες στα καθίσματα; Όπως κ να χει το αυτοκίνητο μυρίζει κάτουρα". Κάπου εκεί ο αδερφός μου τον έβρισε κ έφυγε. Ήταν δικαίωμά του να μην αναλάβει το αυτοκίνητο από την αρχή. Αλλά όχι να πλύνει μόνο έξω, να πάρει τα χρήματα κ να μιλήσει με τέτοιο ύφος. Δηλαδή όσων τα αυτοκίνητα πλένουν, που δεν μπαίνουν ζώα μέσα, είναι καθαρά κ υγιεινά;Μόνο οι επιφάνειες που έχει ακουμπήσει ένα ζώο είναι μολυσμένες;
Έτσι για την ιστορία, το αυτοκίνητο δεν είναι σε τόσο δράμα κατάσταση, έχουμε κ εμείς αίσθηση της υγιεινής και της καθαριότητας και δε ζούμε ούτε σε παράγκες ούτε σε υπονόμους για να θεωρούμε νορμάλ ένα αυτοκίνητο όπως το περιέγραψε αυτός. Και αυτό που του μύριζε ούρα ήταν νερολεκέδες στα καθίσματα από την μπόρα της Μ. Τετάρτης που ήταν τα τζάμια μισάνοιχτα γιατί ήταν το σκυλί μέσα, αλλά η προκατάληψη κ ο ρατσισμός κάνουν πολλά.
Αυτά. Εκνευρίστηκα πάρα πολύ, και ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας.
Κάποια φορά που πήγα σε πλυντήριο, με στραβοκοίταξαν κι εμένα λόγω της τρίχας (όχι ο ιδιοκτήτης, οι υπάλληλοι)... Τύπου "Κοπελιά να ξέρεις, χάρη σου κάνουμε που βάζουμε σκούπα..."
Έτσι είστε λέω???
Δεν πέρασε μία εβδομάδα και εμφανίζομαι στο ίδιο πλυντήριο με τη Ramone... Τη βγάζω έξω, τους το δείνω για πλύσιμο (full extra...), πέφτει το απαραίτητο πλέον στραβοκοίταγμα από την πλευρά τους...
Με το που τελειώνουν, βάζω προκλητικά μέσα το σκύλο και κάνει πάλι χάλια το πίσω κάθισμα...
Εκεί να δεις ύφος οι υπάλληλοι... Έλα όμως που δεν μπορούσαν να πουν τίποτα... Ήταν το αφεντικό μπροστά...
Βλέπετε... "Ο ΠΕΛΑΤΗΣ ΕΧΕΙ ΠΑΝΤΑ ΔΙΚΙΟ"!!!