Στηθόλουρο halti-harness


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.644
7.753
Ευχαριστώ για την απάντηση!!!
Με το halti είχα θέμα με το μέγεθος, πήρα το medium με βάση τις μετρήσεις και ήταν μεγάλο, και φοβάμαι μήπως το small του είναι πολύ μικρό.
Έλεγα ,αν η σκυλίτσα της dnassib είναι πιο κοντά στα κυβικά του δικού μου ( 20 κιλά κοντόμακρος) μήπως κατάφερνα να υπολογίσω καλύτερα το σωστό μέγεθος...
Εγώ τον έχω πια με απλό κολάρο και δεν τραβάει πλέον όπως παλιά, όταν όμως φοβηθεί κάποιο θόρυβο ή δει γάτα τραβάει και δεν θέλω να πιέζεται ο λαιμός του
Nα είσαι καλά, ααα κατάλαβα θέλεις βοήθεια για το μέγεθος, ναι είναι λίγο tricky στα μεσαία προς μικρά σκυλάκια φαντάζομαι, το ίδιο έπαθα με το halti harness για πολύ λίγο δεν έκανε στον Έλβις, το είχα πάρει και για τους δυό τους αλλά τελικά το κράτησε ο Τζιμάκος.
 


nikalias

Well-Known Member
2 Ιουλίου 2013
256
3
Γλάρισα
Ο σκυλος μου ειναι 45-48 κιλα και χρησιμοποιώ αυτο για βολτα για να τον εχω κοντα μιας και δεν ειναι συνηθισμενος με τα αδεσποτα και υπερενθουσιαζεται . θα μπορουσα να χρησιμοποιησω ενα στηθολουρο για περισσοτερη ευκολια ; και αν ναι χρειαζομαι απ'οτι κατάλαβα και αλλους 2 οδηγούς ;
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.644
7.753
Για το halti harness χρειάζεσαι έναν οδηγό με κλιπ και στις δύο άκρες του. Θα τον βρεις σε πετ σοπ.
Για το άλλο αυτός ο οδηγός που έχεις κάνει μια χαρά.
 


silkwood

Well-Known Member
22 Ιουνίου 2013
62
1
Ιεραπετρα Κρητης
Παραγγειλα το halti harness, ηρθε αλλα δεν ηταν αυτο που περιμενα. Ειναι ενα λουρι που δενει εκει που δενει και ενα κοινο λουρι.. στο λαιμο δλδ, και επιανε και τη μουσουδα του.. Λες και βολταρω κανεναν δολοφονο. Αν το σκυλι τραβηξει, σφιγγουν οι ιμαντες στη μουσουδα και ετσι λογικα αναγκαζεται να μην τραβαει. Μηπως πηρα λαθος Halti? Ποιο εχετε, μπορει καποιος να λινκαρει απο e-bay?
 






l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.644
7.753
Στέλνει Ελλάδα, ψάξτο κι από τα δύο να βρεις το φθηνοτερο και πρόσεχε να είναι το original.
 


peris

Well-Known Member
9 Φεβρουαρίου 2013
179
0
Πάτρα
Ξέρεις κανείς σε κουτάβι 8 μηνών και 36 κιλών και ενήλικο περίπου στα 50 κιλά αν το μεσαίο θα κάνει η θα χρειαστεί το large?
 


Nizinny

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2011
3.210
926
Καναδάς
Ξέρεις κανείς σε κουτάβι 8 μηνών και 36 κιλών και ενήλικο περίπου στα 50 κιλά αν το μεσαίο θα κάνει η θα χρειαστεί το large?
Για τα 36 κιλα κανει το μεσαιο. Για αργοτερα ομως δεν ξερω να σου πω. Ποσα κιλα αναμενεται να φτασει?
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.644
7.753
Εξαρτάται την κατασκευή του σκύλου. Ο δικός μου 36 κιλά και το μεσαίο του έρχεται τσίτα.
 


Nizinny

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2011
3.210
926
Καναδάς
Εξαρτάται την κατασκευή του σκύλου. Ο δικός μου 36 κιλά και το μεσαίο του έρχεται τσίτα.
Αληθεια? 37 ο ενας (ΓΠ) και του καθεται κουτι και ο αλλος 27-28 και του εχουμε σφιξει στο τερμα. Το large το εχεις δει? Ειναι για γομαρια. :D :p
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.644
7.753
Αληθεια? 37 ο ενας (ΓΠ) και του καθεται κουτι και ο αλλος 27-28 και του εχουμε σφιξει στο τερμα. Το large το εχεις δει? Ειναι για γομαρια. :D :p
Αν θυμάσαι την είχαμε ξανακάνει την συζήτηση και εμένα μου είχε κάνει μεγάλη εντύπωση που του κάνει τσίμα τσίμα του κερατά. Δεν θέλω να πάρω κανέναν στον λαιμό μου προφανώς ο έλβις έχει γομαροειδή κατασκευή!
 


Nizinny

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2011
3.210
926
Καναδάς
Αν θυμάσαι την είχαμε ξανακάνει την συζήτηση και εμένα μου είχε κάνει μεγάλη εντύπωση που του κάνει τσίμα τσίμα του κερατά. Δεν θέλω να πάρω κανέναν στον λαιμό μου προφανώς ο έλβις έχει γομαροειδή κατασκευή!
αληθεια? :D αναθεματισμενο αλτζαχαιμερ! :p
 


peris

Well-Known Member
9 Φεβρουαρίου 2013
179
0
Πάτρα
Για τα 36 κιλα κανει το μεσαιο. Για αργοτερα ομως δεν ξερω να σου πω. Ποσα κιλα αναμενεται να φτασει?
Γύρω στα 50 θα φτάσει και λέω μήπως το μεσαίο θα του είναι μικρό μετά
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.644
7.753
Γύρω στα 50 θα φτάσει και λέω μήπως το μεσαίο θα του είναι μικρό μετά
Το μεσαίο σε 50 κιλά σκύλο; Δύσκολο. Στείλε ένα email πριν το παραγγείλεις στην εταιρία και ρώτησε τους.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.120
Μηνύματα
895.887
Μέλη
19.931
Νεότερο μέλος
Kwnstantina_22