Στούμπωσε!


ΜMaritina

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2009
954
3
Νέα Σμύρνη
και ο Ορφέας, που έχει ευαισθησία στο στομάχι και στα έντερα, την πρώτη πρώτη φορά που έφαγε ρύζι... έβγαλε κόπρανα γιουβαρλάκια...
και ήταν καλά μαγειρεμένο.

στο δικό μας... αυτό που του φτιάχνει έντερο και στομάχι σχεδόν αμέσως και καλύτερα και από κοτοπουλο-ρυζο, είναι η hill's i/d...
παράξενο που η λύση είναι hill's, αλλά είναι αλήθεια.

Περαστικά του! :)
 


GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.815
5.047
patra
grdane.blogspot.com
ενταξει κυρα δασκαλα.... μην βαρας.. ωχουυυυυ

παρανοηση πιστεψα οτι εδινες ξανα πλαταρια....
αλλα κι εσυ οπως τα γραφεις....

"Ειναι λογικο με διαρροια και εμετο να δωσω βραστο, που το ξερει,να ηρεμησει το στομαχι και μετα ξεκινω σιγα σιγα μπαρφ.Ακομα βραστο δινω και για πολλες μερες ακομα..."
να μην ρωτησω ή σκεφτω οτι ενω εκανε εμετους εσυ το ταιζες...???? :p
ελπιζω οχι....
για την μπαρφ μιλα με μαρεκο.. εχει στα χερια της ενα πολυ καλο εργαλειο που βοηθα τους μπαρφαδες.. ειδικα στο ξεκινημα....
αλλα παλι σταδιακα στη μεταβολη....
για τις διαρροιες θα γραψω απο το σπιτι... αρκει να το θυμηθω...
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Παιδια,γενικα θελω να ξεφυγω απο ξηρες,κτλ...Δεν μπορω να δεχτω οτι μπορει ενας οργανισμος να δεχτει ξηρα και οχι κανονικο φαγητο.Θα το παλεψω απο εδω,θα το παλεψω απο εκει,θα ζοριστει ο σκυλος κι εγω μαζι,το ξερω,αλλα μονο ετσι θα βρει την υγεια του.Δε γινεται αλλο με τις ξηρες και τις διαρροιες.Θα μου πεθανει απο αυτο....
Ηδη εχει χασει αρκετα,αλλα θα συνελθει.Κοτοπουλακι,κιμαδακι,κτλ θα συνελθει...Σε κανενα 6μηνο πιστευω θα τρωει τα παντα.Δεν μπορω να τον αφηνω αλλο ετσι.Οχι εχει πολλη πρωτεινη η ξηρα,οχι εχει λιγη,οχι εχει βρωμη,οχι εχει ρυζι,κτλ...Τελος.
Δεν υπάρχουν δύο τροφές ξηρά -μπαρφ..υπάρχει και το μαγειρευτό..

Θα διαβάσεις μέσα στο φόρουμ και περιπτώσεις που δεν τους έκατσε καλά η μπάρφ..

Κανένας λόγος να ζορίζουμε αν δεν "τραβάει"..
 




GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.815
5.047
patra
grdane.blogspot.com
sulfamycine
σκονη για ποσιμο εναιωρημα
για την αντιμετωπιση διαφορωνεντερικων διαταραχωνπου εμφανιζουν διαρροια και απωλεια ηλεκτρολυτων...

ειναι κτηνιατρικο φαρμακο..
οι περισσοτεροι κτηνιατροι δεν το γνωριζουν - χρησιμοποιουν μια κι απευθυνεται σε μεγαλοσωμα κυριως ζωα βοοειδη ιπποειδη αιγοπροβατα κλπ
ειναι σκονη και η την διαλυεις στο νερο η την απλωνεις πανω στο φαγητο του... δεν πρεπει να εχει γευση αν κι εχει ενα γκρι σκουρο χρωμα και ο μολοσσος ετρωγε το φαγητο του ευχαριστα.
σε δυο τρεις ημερες σταθεροποιει την κατασταση....
πρεπει απλα να σιγουρευτεις τι τον επηρρεαζει στο φαγητο....
ωστε να μην ξανακυλλησει..
εννοειται οτι πρωτα θα ρωτησεις τον γιατρο σου για το φαρμακο που γνωριζει την κλινικη εικονα του σκυλου σου...
 


kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
κι εγώ νομίζω ότι έχει καταστραφεί η χλωρίδα του εντέρου του ...... και ίσως δεν έχει και αρκετή έκκριση υγρών στο στομάχι
πιστεύω πως θα συνηθίσει

για τον πατσά ,Αλεξία, μήπως είναι νωρίς?