Συμβίωση με σκύλους


Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Έχω κάποια ερωτήματα σχετικά με τη συμπεριφορά των σκύλων όταν αναγκάζονται να πάνε να ζήσουν με άλλους και να γίνουν μια μεγάλη αγαπημένη οικογένεια. Π.χ. ποια είναι η καλύτερη αντιμετώπιση όταν ένας κύριος με σκύλο, π.χ. κουταβοειδές κόκερ σπάνιελ, συναντήσει μια κυρία με σκύλο, π.χ. ένα Μουφ, και τα βρούνε μεταξύ τους? Κι αν τα βρούνε μεταξύ τους, υποθέτω ότι θα υπάρξουν και φάσεις όπου οι δυο άνθρωποι απλώς βλέπονται και δε συζούν, αλλά μπορεί και να αποφασίσουν να συζήσουν? Ουσιαστικά πώς αποφεύγει κανείς να:

1) μη μισήσει το κόκερ την κυρία ή/και το Μουφ της?

2) μη μισήσει το ζηλιάρικο Μουφ τον κύριο ή/και το κόκερ?

3) μη φάει το Μουφ το κόκερ?

4) μη φάει το κόκερ το Μουφ?

5) μην πάθουν παρακρούσεις οι σκύλοι καθότι το κόκερ κοιμάται συνήθως με τον κύριο και το Μουφ με την κυρία και ειδικώς κάνει το κρεβάτι της κυρολεκτικά "μπάτε σκύλοι, αλέστε κι αλεστικά μη δώστε" (όπως π.χ. σήμερα το πρωί που στο τέλος σκυλοβρίστηκε και τελικά ηρέμησε και πήγε να παρηγορηθεί πάνω στη γρίλλια του αρκουδίσιου)?

6) μην πάθουν παρακρούσεις τ' αφεντικά?

7) μη σκοτωθούν και γενικώς έχουν προβλήματα ένα αριστοκρατικότατο κόκερ από σούπερ εκτροφέα και με πετιγκρί και ένα νεόπλουτο Μουφ μάλλον από Άμις φανατίκλα ΒΥΒ που έχει κάνει και καταφύγιο?

8 ) μη σκοτωθούν τα σκυλιά διότι το Μουφ θα θέλει φαντάζομαι να φάει τα πάντα ΣΥΝ το φαΐ του κόκερ?
 
Last edited:




Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Κάτσε ρε συ!:eek::eek: Βιάζεσαι!:eek::eek::eek: Δεν ετοιμάζομαι να κάνω τίποτα, είμαι που είμαι και commitmentphobe και με πιάνει σύγκρυο!:eek::eek: Απλώς λέω διότι θα συναντηθούν κάποια στιγμή τα Μούφια και θα γίνει της Φρύνης το κάγκελο!!:D:D:D:D:D Σημειωτέον ότι το κόκερ είναι κοριτσάκι και το Μουφ αγοράκι, προφανώς στειρωμένα και τα δυο. Α ναι, και τελικά ποιος είναι ιδιοκτήτης ποιανού σκύλου? Τι γνώμη δηλαδή έχουν οι σκύλοι επ' αυτού?
 




aggeliki222

Well-Known Member
5 Φεβρουαρίου 2010
2.161
0
Ειμαι της γνωμης ότι η καλή μερα απο το πρωι φαινεται!
Αν δεν "μπει" αναμεσα τους κανενα κοκκαλο ή κανενα κεσεδακι με φυστικοβούτυρο και έχουν δωσει εξ'αρχης καλα δείγματα συμπεριφορας δεν νομίζω να υπαρξει πρόβλημα!
Αχ! Υπαχει περιπτωση το Μουφ να αποκτησει συγκατοικο;;
Πολύ χαίρομαι!
 




Lindaki

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2010
849
2
Εγω λεω να δωσεις το κοκερ σε μενα που ειναι τρελη μου αδυναμια και κατσε εσυ με τον κυριο και το Μουφ που εχει καταλαβει ολη τη ζωη σου!! :D:D
Το θεμα ειναι θα μπορεσεις να αγαπησεις εσυ το κοκερ σα το Μουφ!;;; Δε το βλεπω σαν επιλογη στη λιστα σου! - Οχι!Αρα δωστο σε μενα!!*demonio**demonio**demonio*
 


Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Ρε προξενήτρες, σας έκανα σοβαρή σκυλοερώτηση και σεις από την Πόλη έρχομαι και την κορφή κανέλλα?!:eek::eek::p:p:D:D Καθίστε λίγο, γιαβάς-γιαβάς, αγάλια-αγάλια γίνεται η αγουρίδα μέλι και η Ρώμη δεν χτίστηκε σε μια μέρα!:p:D Βαλτοί τελείως είσαστε?:roll: Πρώτον το κόκερ είναι αλλουνού και όχι δικό μου! Δεύτερον, έχεις δίκιο, το Μουφ είναι ένα και τρελλαίνομαι, αλλά δεν ανακατεύομαι στη ζωή του άλλου που έχει ήδη το σκύλο του, ούτε θέλω ν' αλλάξει τη ζωή του.;) Τρίτον, έχει ταξίδι η υπόθεση για την ώρα, άρα τα Μούφια απέχουν ακόμα από το να συναντηθούν. Και όπως είπα, το έχω το commitmentphobia μέσα μου. Λέω τώρα θεωρητικά...
 


Darkpaladin

Well-Known Member
8 Δεκεμβρίου 2009
2.272
60
Αττική
Εγω λεω να δωσεις το κοκερ σε μενα που ειναι τρελη μου αδυναμια και κατσε εσυ με τον κυριο και το Μουφ που εχει καταλαβει ολη τη ζωη σου!! :D:D
Το θεμα ειναι θα μπορεσεις να αγαπησεις εσυ το κοκερ σα το Μουφ!;;; Δε το βλεπω σαν επιλογη στη λιστα σου! - Οχι!Αρα δωστο σε μενα!!*demonio**demonio**demonio*
Εγώ έχω καλύτερη ιδέα, δώσε το κόκερ στην LIndaki και το Μουφίδιο σε μένα και καλά κουφέτα και ρίζια σε σένα και τον τυχερό.
 


omarock

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2009
2.836
7
Δραμα
Σαρα εμεις εδω λεμε αμα θελει η Νυφη κι ο Γαμπρος.....?τυφλα να χει το κοκερ και το μουφ:D:D:D:
 


nacho_DL

Well-Known Member
11 Φεβρουαρίου 2010
615
3
Αθηνα - Moσχατο
Καλα ...οπου γαμος και χαρα ...(πως ειναι ο πληθυντικος της Βασιλως????)... :confused:

Περα απ την πλακα , δεν νομιζω να εχετε προβλημα , κοινωνικοποιημενα φανταζομαι ειναι και τα δυο, αρσενικο θηλυκο ειναι, ολα μια χαρα.

Απλα γνωμη μου ειναι , την πρωτη φορα που θα συναντηθουν να ειναι σε ουδετερο εδαφος, και οχι στον χωρο του ενος η του αλλου.Μετα βλεποντας και κανοντας...
 


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Sara μου...το θέμα δεν είναι το Μουφ...αν έχεις καταλάβει...αυτό που πρέπει να αναρωτηθείς ποια θα είναι η δική σου αντίδραση όταν το ΜΟυφ για να σου τη σπάσει θα κάνει τα γλυκά μάτια στο αφεντικό του κόκερ...!!!
Έλα μου ντε...εδώ σε θέλω μάγκα μου!!!
 


cathy93

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
1.924
57
Μαρούσι
Καλα ...οπου γαμος και χαρα ...(πως ειναι ο πληθυντικος της Βασιλως????)...


Περα απ την πλακα , δεν νομιζω να εχετε προβλημα , κοινωνικοποιημενα φανταζομαι ειναι και τα δυο, αρσενικο θηλυκο ειναι, ολα μια χαρα.

Απλα γνωμη μου ειναι , την πρωτη φορα που θα συναντηθουν να ειναι σε ουδετερο εδαφος, και οχι στον χωρο του ενος η του αλλου.Μετα βλεποντας και κανοντας...
οι Βασίλενες πρώτες??:p
θα συμφωνήσω και γω με τον προλαλήσαντα ας συναντηθούν δυο τρεις φορές μέχρι να γίνουν "φίλοι" σε ουδέτερο χώρο!!!

α και καλή συμβίωση σε τετράποδα και δίποδα!!!;)
 


cathy93

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
1.924
57
Μαρούσι
Sara μου...το θέμα δεν είναι το Μουφ...αν έχεις καταλάβει...αυτό που πρέπει να αναρωτηθείς ποια θα είναι η δική σου αντίδραση όταν το ΜΟυφ για να σου τη σπάσει θα κάνει τα γλυκά μάτια στο αφεντικό του κόκερ...!!!
Έλα μου ντε...εδώ σε θέλω μάγκα μου!!!
έχει δίκιο η Κατερίνα να περιμένετε και απ' τα δύο διάφορα "κόλπα" ζήλιας..!!!
 


Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Ναι, καλά, συνεχίστε έτσι να προτρέχετε και να δείτε για πότε θα με πιάσει το σύγκρυο και δε θα γίνουν τίποτα απ' όλα αυτά! Λυπηθείτε με, τρομάζω εύκολα, κυρίως όταν πρόκειται για κάτι forever και τέτοια όπου άλλες λυώνουνε, ενώ εγώ βλέπω μπροστά μου οράματα με μια μεγάλη φάκα...:rolleyes: Και όχι, σ' αυτήν την περίπτωση δεν έχει να κάνει με το Μουφ αλλά αποκλειστικά και μόνο με μένα.....
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Sara, την αναζήτηση του forum την γνωρίζεις καλά!
Βάλε και βρες ότι έχει σχέση με την πρώτη επαφή μεταξύ δύο σκύλων, την εισαγωγή νέου κουταβιού κτλ κτλ και πιστεύω ότι θα βρεις όλες τις απαντήσεις που ζητάς!
 


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
έλα μωρέ Sara...και τι έγινε..σιγά το πράγμα...καταρχήν forever δεν υπάρχει...οπότε είσαι ασφαλής..
Δεστο και έτσι....αγοράζεις ένα καινούργιο ρούχο....σου πάει και σου αρέσει και το φοράς συνέχεια, (και αν δεν παχύνεις...και είναι και καλής ποιότητας το φοράς για μία ζωή) ....δεν σου κάνει και το πας πίσω για αλλαγή...το φοράς για λίγες σεζόν και το χαρίζεις...
 


harryf3

Well-Known Member
27 Απριλίου 2009
7.818
76
Ξάνθη
Μια χαρα θα τα πατε. Υπαρχουν και χειροτερα (να γνωριζες εμενα με την Ηρα για παραδειγμα).
 


Lindaki

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2010
849
2
Το ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΠΟΣΤ EVER!!! Μπραβοοοο!!!Ε ρε, συζητησεις που θα πεσουν με συνδοιασμους, κοκερ-Μουφ, Κυριος-Μουφ, Κυρια-Κοκερ! 1-2-Χ, στοιχηματα και τετοια! Ποιος θα παει, ποιον, ποτε, γιατι, ποτε θα το σκασει η νυφη!!Σαρα, εισαι πηγη για κους-κους! Και μη σκας και η Julia στο τελος τον παιρνει τον Gere, οσες φορες και να το σκασεις! Να σου πω το κοκερακι επειδη θα ειναι και το ποιο αθωο και τα αγαπω, επιμενω...δωστο μου!
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.123
Μηνύματα
895.931
Μέλη
19.938
Νεότερο μέλος
panos95