Συμβόλαιο αγοράς σκύλου




ISKENDER

Well-Known Member
28 Ιουνίου 2013
1.986
6.021
SALONIKI
Δεν τίθεται τέτοιο θεμα ακομα και εμείς που δεν ξέρουμε
μπορούμε άνετα να βασιστουμε σε αυτους που ξέρουν.
 




vek

Well-Known Member
22 Ιουλίου 2012
2.157
5.098
μπαν για πάντα :eek: ακομα δεν εχω καταλαβει το τραγικο σφαλμα του παντως !! θα ηθελα καποιος να μου το εξηγηση :(
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
μπαν για πάντα :eek: ακομα δεν εχω καταλαβει το τραγικο σφαλμα του παντως !! θα ηθελα καποιος να μου το εξηγηση :(
Π.μ στον admin.
 




sea-mol

Well-Known Member
18 Μαρτίου 2011
6.882
8.847
Πρέβεζα
Το ερωτημα είναι τι ακριβως γινεται τις τελεταιες μερες στο φορουμ ?

Την μια το κουταβι που δεν γεννηθηκε από τον φανταστικο και τρομερο εκτροφεα…………
Την άλλη το συμβολαιο παραδοσης του κουταβιου που μονο το βρακι του δεν δινει ο φανταστικος και τρομερος εκτροφεας(που βεβαια δεν υπηρξε ποτε και δεν θα υπαρξει και ποτε) στον σκυλογονιό………….

Ενας εκτροφεας ονειρο, ενας εκτροφεας υποδειγμα, ενας εκτροφεας ιδανικος για κάθε γυναικα !!!

Οτιδηποτε λιγοτερο είναι προβλημα……οτιδηποτε λιγοτερο είναι ¨ανηθικο¨………συνειρμικα παει το πραγμα……….

Παιζουμε με τα ποσά! ¨παρε 50 αν το πας στη εκθεση, παρε 150 αν το λουζεις κάθε σαββατο, παρε 250 αν ζησει μεχρι την δευτερα παρουσια¨……

Συνεχεις αποπροσανατολισμος……… ¨τοσα κονομαει αυτος, να ριξει τις τιμες, δεν μου βγαινουν τα ποσα, αυτος με αυτές τις τιμες παντελονιαζει τοσα, χομπυ είναι, θελει να βγαλει κιολας??¨
¨Το τραπεζι για το γκρουμινγκ εγω θα του το παρω???? Την εκθεση στο εξωτερικο εγω θα του την πληρωσω???? Την σπερματεγχειση από το εξωτερικο εγω θα του την …..τραβηξω ???¨

…….ΑΛΛΑ, αν δεν τα κανει όλα αυτά ¨ελα μωρε με τον BYB…. Που εχει 3 σκυλια και το παιζει εκτροφεας…… παει σε μια εκθεση του ΚΟΕ και κατι τρεχει στα γυφτικα……

Κυνηγαμε την ουρα μας και δεν καταλαβαινω γιατι………

Την μια λες ότι (ουσιαστικα)δεν τολμησες να γινεις ο (ιδανικος)εκτροφεας (και)γιατι θα εμπανες μεσα και δεν το αντεχες…………από την άλλη δεν είναι ελιτιστικο αθλημα η εκτροφη……εεε, μπερδευομαι…….
ακομα και οι επαγγελματιες του χωρου το λενε ξεκαθαρα, ¨την εκτροφη την εχουμε για κραχτη, δεν αφηνει τιποτα, από τα αλλα επιβιωνουμε¨, καποιοι που δεν εχουν ασχοληθει ποτε με την εκτροφη κανουν εκτροφη με το κομπιουτερακι και το ταμειο τους βγαινει θετικο…… τι να πει κανεις………

Ειμαι ξεκαθαρος, τις τελεταιες μερες, εσυ και καποιοι αλλοι που σε σιγονταρουν αποπροσανατολιζετε(όχι σκοπιμως βεβαιως) συνεχως την κουβεντα, την ουσια, τον στοχο του κάθε ιδιοκτητη, αυτό που πραγματικα πρεπει να τον ενδιαφερει, το σωστο και υγειες κουταβι που πρεπει να παρει από τον εκτροφεα., όχι το πόσα θα δωσει και το ΑΝ θα κονομησει ο εκτροφεας…………

Μαζεψτε το !!

Και ναι, αν καποιος δεν σας ηξερε ή αν ηταν της …….προβοκατσιας θα ελεγε ¨ποιος τους εβαλε ρε παιδια??¨

Υ.Γ.1.πριν λιγο καιρο σου εγραψα ότι το κλιμα για τους εκτροφεις στο φορουμ δεν είναι θετικο(και δεν σου αρεσε)………
Υ.Γ.2. Και δεν επιτιθεμαι ουτε εγω....... :)
Δεν κατάλαβα το πρόβλημα με το να οραματίζεται κανείς τον εκτροφέα "όνειρο". Απαγορεύεται η σκέψη και το όνειρο για να κρατάμε τον πήχη μόνιμα σε επίπεδο που να τον περνάμε περπατώντας και να νιώθουμε σουπερουάου? Μας αρκεί να συγκρινόμαστε με τους byb και τον μηδενικό ανταγωνισμό στην φυλή μας που την κερδίζουμε για πλάκα? Με αυτά που διαβάζω καταλαβαίνω διαφορετικά το "εχθρός του καλού είναι το καλύτερο". Εδώ έχουμε εμπράγματη αντιπαλότητα του καλύτερου.

Τους δε συνειρμούς, τους κάνει ο καθένας μόνος του. Αν δεν τον βολεύουν, δεν πρέπει όλοι να κάνουμε τους ίδιους.

Φυσικά και παίζουμε με τα ποσά. Ισως δεν έχουμε την άνεση να πούμε: Μία γέννα-ένα πεντοχίλιαρο take it or leave it. Το δικαίωμα να ασχολείται με τα ποσά το έχει ο αγοραστής. Ο πωλητής θα έπρεπε είτε να του καλύπτει τις αγωνίες, ή να κάτσει να τα αναλύσει. Αλλά ούτε αυτό έχει γίνει ποτέ.

Ο αποπροσανατολισμός από αλλού γίνεται. Δεν ξεκίνησε αυτό το thread με ερμηνεία του τι θα βγάλει. ΑΛΛΟΙ ξεκίνησαν τις ερωτήσεις "και τι θα του μείνει του κακομοίρη". Και μάλιστα αυτοί οι άλλοι δεν θεωρούνται σκιτζήδες, παρά μόνο οι αγοραστές (πάντα).

Αυτοί οι επαγγελματίες που δεν βγάζουν απ την εκτροφή, να δείξουν τα έσοδα και τα έξοδά τους, αλλιώς με το κουμπιουτεράκι θα κρίνονται.

Αν δεν θέλετε να καταλάβετε το θέμα και νομίζετε ότι μιλάει πάλι για το τι θα κονομήσει ο εκτροφέας, επειδή χαλάει την απολογητική που υπάρχει στημένη απέναντι σε οποιαδήποτε καινούρια πρόταση, τότε μπορείτε απλώς να μην ασχολείστε και όχι να το υποβιβάζετε εκεί που μπορείτε να το χτυπήσετε.

Δεν ξέρω για τους άλλους, εγώ δεν έχω να μαζέψω τίποτα. Κι αν είχα να απαντήσω κάτι στο "μαζέψτε το", αυτό θα ήταν το "ξεκαβαλήστε το".

ΥΓ. DJ μη γράφεις τίποτα καλέ....στεναχωριούνται τα παιδιά....προφανώς έχουν και καλύτερα μέρη για υπεράσπιση της καθαρόαιμης εκτροφής από το ντογκφόρουμ και τα μέλη του, τα οποία δεν κάνουν τίποτά άλλο απ το πρωι μέχρι το βράδυ (ακόμα και εκείνα τα μέλη του λεγόμενου "φιλοζωικού" κλάδου) απ το να λιβανίζουν την εκτροφή....

ΥΓ. Κανένας δεν επιτίθεται...αυτό το κάνουν οι κακοί άνθρωποι....
 


nikoscar

Guest Star
Staff member
9 Ιουνίου 2006
2.178
1.000.000.018
ATHENS


Όχι μόνο θέλει να καταστρέψει την ερασιτεχνική εκτροφή γιατί εξυπηρετεί τα συμφέροντα των επαγγελματιών και των παπυμιλλάδων..........αλλά κάνει και promotion για την γέννα που ετοιμάζει...

Δίκαιο το μπαν !!!!! Να τα λέμε και αυτά...

Να δω που θα φτάσει! Σε 1-2 σελίδες θα ευθύνεται και για την απαγωγή των κοριτσιών στη Νιγηρία...
 


reinmeister2

Well-Known Member
23 Μαϊου 2014
864
2.298
124
μισο,διοτι θεωρουσα οτι κανετε πλακα μεχρι που ειδα οτι ο σουκης εφαγε οντως μπαν...

ο λογος?
 








Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Και τωρα που μπηκαμε σε μια σειρα, ban και στο κογιοτ πιο πανω γιατι μας χαλαει το ζεν με τις επιθεσεις του στην υποδειγματικη ερασιτεχνικη εκτροφη της χωρας μας.

Αληθεια, ποσοι ειναι οι επαγγελματιες εκτροφεις στην Ελλαδα? 2-3?
 




stamatia

Well-Known Member
6 Ιουνίου 2009
5.371
2.994
ο λογος?
Κάνει κακό στην ελληνική εκτροφή ...
Κάνει ερωτήσεις ......
Κάνει ιστορίες από το μυαλό του ....
Κάνει συστηματικό trolling .....μπορεί να
Κάνει ΚΑΙ ποδήλατο ....και πάνω από όλα
Κάνει ζέστη....:LOL:
 








superman

Well-Known Member
28 Μαϊου 2009
7.422
738
χαλκιδα
www.facebook.com
Και τωρα που μπηκαμε σε μια σειρα, ban και στο κογιοτ πιο πανω γιατι μας χαλαει το ζεν με τις επιθεσεις του στην υποδειγματικη ερασιτεχνικη εκτροφη της χωρας μας.

Αληθεια, ποσοι ειναι οι επαγγελματιες εκτροφεις στην Ελλαδα? 2-3?
μπορει να λες και πολλους.
 
  • Like
Reactions: Orilis


takisft

Well-Known Member
24 Ιουνίου 2011
4.817
5.037
Αθήνα
Χρειαζόμαστε οπωσδήποτε ξεκάθαρους ορισμούς και διευκρίνηση της έννοιας κάποιων λέξεων... ειδικά με τη λέξη επαγγελματίας έχουμε μπλέξει τα μπούτια μας...

και μετά συζητάμε...

Είναι όπως η λέξη "καθαρόαιμο" που στο άκουσμα της ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι της μισής Ελλάδας