Σχολή Εκπαιδευτών


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.682
19.923
Οταν λες "ανάλογο";

Σε διάρκεια, ύλη, συμμετοχή καθηγητών, θεωρία + πράξη, κλπ κλπ κλπ;

Και ποιά εποχή; Εννοώ τον τελευταίο χρόνο πχ, έγινε αυτό το σεμινάριο, πριν 5 χρόνια, πριν πόσο;

Καθαρά πληροφοριακά ρωτάω.
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Σε ανάλογο σεμινάριο στην Ελλάδα το ποσό ήταν 4.500€
Ξέρεις τι σκέφτηκα, βλέποντας το νούμερο (προσοχή: για άλλο σεμινάριο)...

Οτι το μόνο (ας το πούμε έτσι) κακό με τα σεμινάρια (πάσης φύσεως) στην Ελλάδα, είναι ακριβώς αυτό: Σεμινάρια στην Ελλάδα!
Οπου, εφόσον παρακολούθησες και ήσουν ταμειακώς εντάξει... το χαρτί θα το πάρεις όπωσδήποτε...
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
...Και ποιά εποχή; Εννοώ τον τελευταίο χρόνο πχ, έγινε αυτό το σεμινάριο, πριν 5 χρόνια, πριν πόσο; ...
Αν καταλαβαίνω σωστά, μιλάμε για 1 ή 2 χρόνια πριν...
 








Christosp

Well-Known Member
25 Απριλίου 2011
822
6
ΑΙΓΑΛΕΩ . ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑ
παιδια τρελα νουμερα για την σημερον ημερα δεν πιστευω να βγει κατι τετοιο εδώ γιατί ας μην ξεχναμε δεν είναι και καμια αναγνωρισμενη σχολή .... θελει πολύ προσοχή απο αυτους που θα προσφερουν την εκπαιδευση να την κοστολογησουν σωστά και να μην κανουν το λαθος της συγκρισης με το εξωτερικό ΙΜΟ
 


vagelis_ras

Well-Known Member
5 Αυγούστου 2011
2.405
458
52
Το ποσό των 4.500€ ήταν σε πρόσφατο σεμινάριο με πιστοποίηση και δικαίωμα άσκησης του επαγγέλματος.
 


Pintsie

Well-Known Member
7 Ιανουαρίου 2011
1.233
23
Ανθούσα
Υπάρχουν και άλλες σχολές δηλαδή που σε εκπαιδεύουν για να γίνεις επαγγελματίας εκπαιδευτής;
 






silent

Well-Known Member
4 Ιουλίου 2011
1.042
52
Νότια Προάστια
Παιδια εγω δεν εχω ιδεα απο ποιοτητα σχολων απλα κοιταξα αυτην ενδεικτικα γιατι καποιοι εκπαιδευτες εδω στην ελλαδα την εχουν στο βιογραφικο τους.
 


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Άλλο σεμινάριο και άλλο 6 μήνες σχολή με πρακτική και όλα τα υπόλοιπα. Γνωρίζοντας αυτούς τους 4 ανθρώπους πάρα πολύ καλά και πολλά χρόνια τώρα πιστεύω ότι δεν πρόκειται να χαιδέψουν τα αυτιά κανενός για να πάρουν μόνο το χρήμα
Ερώτηση΅: Τα πιστοποιητικά που δίνουν στην άλλη σχολή από που προκύπτουν ως επίσημα? Τα δίνει το κράτος?
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.669
7.785
Δεν το γνώριζα ότι στην ελλάδα υπάρχουν σχολές εκπαίδευσης σκύλων. Ισχύει σίγουρα κάτι τέτοιο; Και τα διπλώματα έχουν κάποια κρατική αναγνώριση; Γιατί εγώ αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι ο χώρος της εκπαίδευσης είναι μπάτε σκύλοι αλέστε και ο καθένας μπορεί να δηλώσει εκπαιδευτής και δυστυχώς να βρει εύκολα και πελάτες.
Ωραία πρωτοβουλία του Γιάννη του Απόκοτου και είμαι σίγουρη ότι θα στεφθεί με επιτυχία όπως και όλες οι πρωτοποριακές του ιδέες!!
 






keegan

Well-Known Member
18 Ιουνίου 2010
340
0
Ωραία πρωτοβουλία του Γιάννη του Απόκοτου και είμαι σίγουρη ότι θα στεφθεί με επιτυχία όπως και όλες οι πρωτοποριακές του ιδέες!!
Και εγώ αυτό πιστεύω !!
Εκτιμώ πως θα είναι ακόμα μια επιτυχημένη κίνηση αν κρίνω από την τελευταια του με το dogtalk.
Να ευχηθώ με τη σειρά μου καλή επιτυχία στον Γιάννη και στα παιδιά που τον πλαισιώνουν σε αυτή τη προσπάθεια.
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Δεν το γνώριζα ότι στην ελλάδα υπάρχουν σχολές εκπαίδευσης σκύλων. Ισχύει σίγουρα κάτι τέτοιο; Και τα διπλώματα έχουν κάποια κρατική αναγνώριση; ...
Αυτό... θέλεις πραγματικά να πιστέψω ότι το ρωτάς?
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
...θέλω να πω...

Υπάρχουν πολλά πράγματα στην χώρα μας που έχουν "κρατική αναγνώριση" (γιατί, για πολλά από αυτά, αμφιβάλλω αν έχουν όντως) και λειτουργούν σωστά?
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.669
7.785
...θέλω να πω...

Υπάρχουν πολλά πράγματα στην χώρα μας που έχουν "κρατική αναγνώριση" (γιατί, για πολλά από αυτά, αμφιβάλλω αν έχουν όντως) και λειτουργούν σωστά?
H απάντηση είναι όχι και έχεις απόλυτο δίκιο. Δυστυχώς δεν αποτελεί κανενός είδους εξασφάλιση. Αλλά με διαολίζει το γεγονός ότι όλο και περισσότεροι δηλώνουν εκπαιδευτές και δεν ξέρουν την τύφλα τους.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.150
Μηνύματα
896.317
Μέλη
19.956
Νεότερο μέλος
gpc