Τα καμώματα του γκρέμλιν και της σουπιάς!!!




medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.235
7.776
The Daltons :LOL:

428504516_271778499285673_24851612366926917_n.jpg

Της εκανα την χαρη της κοντής και την ανεβασα λιγο καναπε, μονη της δε φτάνει.Τωρα που την εχουν πιάσει τα φαρμακα εχει γίνει αρκετα ενεργητική και τσαουσα και ειναι και παμπόνηρη και μεγαλος τραμπουκος. Σκια μες το σπίτι δε πας πουθενα χωρις αυτην, ακομα και ντους να κανεις εκει απεξω στο χαλακι . Επίσης ειναι καλος συναγερμος, αν ερθει στην πόρτα αγνωστος θα τρεξει πρωτη για καυγα.
Εκλεισε ρεκορ φιλοξενίας εδω μέσα,σχεδον 8 μήνες. Το νιωθω οτι θα μείνει μόνιμα, πλεον δεν ξερω αν θα την εδινα κιολας ευκολα σε καποιον με την απαιτητικη φροντίδα που απαιτει, αν ερθει ποτε η ωρα θα δω. Για ψυχολογικους λόγους την εχω σε καθεστως φιλοξενίας.

Η Φρεγια μου το αλεπουδάκι, έχει γίνει ενα θαυμα φτου φτου, καμια σχεση με το σκυλι που πρωτοηρθε. Αρχισε να απολαμβανει και τα χαδια, αγκαλια κοιμόμαστε με το κεφαλάκι της πάνω μου, ερχεται στη πορτα να με υποδεχτει, φωνη δεν ακους, ενα τελειο σκυλι.....μη την ματιάσω. Μου δίνει το συμπαν οτι δεν είχα χαρει τοσα χρόνια.

Το γκρεμλιν όπως πάντα γκρεμλιν, ο κλοουν της καρδιας μου. :love:
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.646
19.878
Θα ψάξω καμιά ώρα που θα έχω κέφια, κάτι πολύ παλιά γραφούμενα, που έλεγες: "Δεύτερο σκύλο;;; Α πα πααα!!! Και πως θα φιλοξενώ;;;;"
Σήμερα γελάνε και τα crate!!! :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
 


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.235
7.776
Θα ψάξω καμιά ώρα που θα έχω κέφια, κάτι πολύ παλιά γραφούμενα, που έλεγες: "Δεύτερο σκύλο;;; Α πα πααα!!! Και πως θα φιλοξενώ;;;;"
Σήμερα γελάνε και τα crate!!! :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
Χαθηκε το πρωτο νημα με τα καμωματα του γκρεμλιν οποτε οι αποδειξεις δεν υπαρχουν :p
Αν και δεν χρειάζεται να πας πολυ παλια, στα πρωτα μηνυματα στο τωρινο θεμα, ειχα δηλωσει οι φιλοξενιες σκυλων και γατων τελειωσαν οριστικα για μας :LOL: :LOL::LOL:
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.646
19.878
Μου δίνει το συμπαν οτι δεν είχα χαρει τοσα χρόνια.
Την είπα κι εγώ αυτή την ατάκα, που μάλλον έχω και περισσότερα σκυλοένσημα από εσένα και λίγο καιρό μετά, και έκτοτε βέβαια, αυτομουτζώθηκα και μπουκώθηκα και κοκκινο πιπέρι, να μάθω να μασάω καλύτερα, παρά να μιλάω! :ROFLMAO:
 
  • Haha
Reactions: medusa




medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.235
7.776
Αυριο θα μαθουμε τι γίνεται οταν τα σκασμένα καταβροχθιζουν μια ολοκληρη ωμη πατάτα!

Και οχι δεν την εκλεψε το γκρεμλιν, η κοντη εκανε την ζημια αυτη την φορα.
Τωρα γιατι μπορει να λιγουρευτηκε ωμη πατάτα, κανεις δε ξερει.....τα ριχνω στη πολυφαγια του cushing!
 
  • Wow
Reactions: Άννα34


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.549
6.975
Όσο πιο ώριμες τόσο λιγότερη σολανίνη πάντως. Κ η περισσότερη είναι στη φλούδα, με τη φλούδα την έφαγε ή την έκλεψε από κάναν πάγκο που ετοίμαζες πατάτες κ ήταν ξεφλουδισμενη;

Για κρυστάλλους με μόνο μια φαντάζομαι δεν κάνει μεγάλη διαφορά - πάντως κάνουν κρυστάλλους.

Με τις υγείες της :rolleyes:
 
  • Like
Reactions: medusa






medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.235
7.776
ολοκληρη την εφαγε με τη φλουδα, μου επεσε και την αρπαξε.....

Αλλα δε παθαίνει τίποτα παιδια η Λουση, εχει φαει πλαστικα, τοιχο, διαφορα, με το κουσινγκ υπαρχει ενα θετικο.....δεν παθαίνουν ευκολα διάρροια. :LOL:
 
  • Haha
Reactions: mareco


marytherion

Well-Known Member
16 Απριλίου 2010
283
247
KORYDALLOS
μωρέ κι εμενα εχει δαγκώσει πατάτα ωμή με τη βρώμικη φλούδα από το μανάβη της κουζίνας και δεν παρατήρησα κάποιο θεμα γαστρεντερικό ..πριν καιρό ειχε ένα παραγινωμένο λωτό κάτω κάτω και πήγαινε κάθε μέρα και τον έγλυφε λίγο λίγο έκανα στραβα μάτια και κρατιώμουν να μη βάλω τα γέλια,σε κάποια φάση ομως ειχαμε βάλει και πλέγμα γύρω γύρω μπας και δάγκωνε κανενα κρεμμύδι το παλαβό :X3: έχω την αίσθηση οτι αρχίζει και σοβαρεύει τελευταία αλλά δεν το δένω κιόλας...νομίζω οτι όταν αποκτάει τη σιγουριά οτι έχει τακτικά γεύματα και πιο νόστιμα δεν μπαίνει στη διαδικασία να τρώει ....βρώμικο:LOL:
 


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.235
7.776
Η πολυφαγια είναι διαφορετικό απο το λιγουρικο σκυλι.... το γκρεμλιν ειναι λιγουρικο οσο δε παει. Ε η Λουση μπροστα του είναι τερας.
Η πολυφαγια είναι πάθηση, είναι σαν εμμονη. Εαν δε βρει κατι να τρωγεται μπορει πχ να γλυφει το πατωμα για ωρες ασταμάτητα, να φαει χαρτια ή κατι μη βρωσιμο. Της εχω 3 γευματα και διαφορα να μασουλαει ενδιάμεσα και παλι δε σταματάει. Η μασηση γενικα μειωνει το στρες και την κορτιζολη ίσως είναι καποια αμυνα του ιδιου του οργανισμού ωστε να ανταπεξέλθει.
 




medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.235
7.776
οταν σε τρολαρει το web

Εχετε δει αυτα τα χαζοτεστ στο ιντερνετ που βαζεις ξερω γω χαρακτηριστικα ουρα, μυτη, κιλα κτλ και σου λεει τι τυπος σκυλου ειναι.....
Ε πως βαριομουν και λεω ας χαζεψω....
Και η απαντηση:

αχαχχαχχαχαχα.jpg

Μας κατασκοπευουν, δεν εξηγειται αλλιως o_O :LOL:
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.112
Μηνύματα
895.793
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf