Τα κουταβάκια από το ρέμα


Status
Κλειδωμένο θέμα

Lara_kouklara

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2011
4.722
457
Έξι μωράκια γεννήθηκαν αρχές Οκτώβρη μέσα στα βάτα δίπλα σε ένα ρέμα, από αδέσποτη μανούλα που μοιάζει αρκετά με Vizsla.

Από χτες είναι ασφαλή και ψάχνουν οικογένειες, στις οποίες θα είναι έτοιμα να πάνε σε 4-5 εβδομάδες που θα είναι τουλάχιστον 2 μηνών. Αυτή τη στιγμή είναι περίπου 25 ημερών και θα γίνουν μάλλον μεσαίου προς μεγάλου μεγέθους σκυλάκια.

Είναι 3 αγοράκια:





και 3 κοριτσάκια:





Θα δοθούν σε υπεύθυνες οικογένειες, με συμβόλαιο υιοθεσίας, microchip, και την προϋπόθεση να στειρωθούν στην κατάλληλη ηλικία.

Πληροφορίες 6972679500 και [email protected]
 


Lara_kouklara

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2011
4.722
457
Τα κουταβίνια μεγαλώνουν και μοιάζουν πλέον με σκυλάκια και όχι με ποντίκια :xD:

Τα κοριτσάκια:





και τα αγοράκια μας:




Και σε πρώτη εμφάνιση η γλυκιά μανούλα τους:


Η μανούλα είναι ένα πολύ φοβισμένο πλάσμα, χρειάστηκε ηρεμιστικό και πάλι δεν πιανόταν αν δεν "απαγάγαμε" τα κουτάβια της πρώτα...αφού είδε ότι τα πήραμε αποφάσισε να γίνει κάπως πιο συνεργάσιμη. Στην αρχή μας γρύλιζε, αλλά με μια κονσέρβα όλες οι διαφωνίες λύθηκαν και παρόλο που ακόμα φοβάται, δείχνει την απαραίτητη εμπιστοσύνη. Εγώ πλέον της ανοίγω το στόμα για να πάρει τα χάπια της (έχουν όλοι οικογενειακώς κολίτιδα...) χωρίς πρόβλημα. Δεν της αρέσει, αλλά δεν της περνάει από το μυαλό να με δαγκώσει. Σίγουρα θα χρειαστεί πολύ υπομονή και αγάπη για να νιώσει εντελώς άνετα. Ελπίζω να τη βρει!

Αναζητούν οικογενειακώς υπεύθυνες οικογένειες :)
 


Lara_kouklara

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2011
4.722
457
Όλα τα μωρά μου βρίσκονται πλέον στα σπίτια τους!
Μόνο η μανούλα μας έμεινε. Θα πάμε για εξετάσεις και στείρωση και θα παρουσιαστούμε καλύτερα :)
 


D

Deleted member 14614

Guest
Μπράβο βρε συ! Πολύ χάρηκα! Αυτά είναι, 6 υιοθεσίες... Μακάρι και η mother να ακολουθήσει!:)
 




ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Αυτο το πράγμα με τα ονοματα από το twilight... να το προσέξετε ε!!!
Η μανούλα εχει δική της αγγελία να την προωθήσουμε?

(εξτρα απορια: η μύτη τι χρώμα ειναι? μου χει μείνει και κοιτάω μύτες σκυλιών από τότε με το ισαβέλειο χρώμα)
 


Lara_kouklara

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2011
4.722
457
Δεν έχει ακόμα, θα αποκτήσει μόλις σενιαριστεί λίγο!
Τη μύτη της εγώ τη βλέπω ροζ... και ματάκια χρυσαφιά, που κανένα κουτάβι δεν πήρε. Όλα έχουν μαύρες μύτες και μάτια και χείλια...α! και άψογες γωνιώσεις! :p
 










ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Δεν έχει ακόμα, θα αποκτήσει μόλις σενιαριστεί λίγο!
Τη μύτη της εγώ τη βλέπω ροζ... και ματάκια χρυσαφιά, που κανένα κουτάβι δεν πήρε. Όλα έχουν μαύρες μύτες και μάτια και χείλια...α! και άψογες γωνιώσεις! :p
τις γωνιωσεις δεν χρειαζεται να τις αναφερεις, ειναι ορατές και στο πιο απαιδευτο μάτι!!!

Τα μάτια ειναι μελιά και την κάνουν ΠΑΝΕΜΟΡΦΗ!
 




dnassib

Well-Known Member
10 Μαϊου 2013
1.469
1.077
Παγκράτιους exoticus
MAKAPI να είναι καλότυχη και η μαμά, φαίνεται πολύ γλυκό πλάσμα... Της αξίζει σίγουρα μια καλύτερη τύχη από αυτή που είχε ως τώρα. Μπράβο για τα μικράκιααααααααααααααα!
 














Status
Κλειδωμένο θέμα