Τεράστιος σκύλος!


ramos

Well-Known Member
17 Οκτωβρίου 2012
167
2
και εγω θα βαλω 1/3 απο βατραχο και 2/3 απο κοτσυφι και 1/4 απο γιγαντοσαυρο και 1/3 απο αλογομυγα.
Αυτα θα αναγραφονται και στο πεντιγκρι φυσικα, και επιτελους θα επιστρεψει ο Γκοτζιλα... ισως τοτε σωθει η ελλαδα , αφου ολο το hollywood θα στρεψει τα ματια πανω μου... και εγω θα το παιζω σπουδαια!..Πολυ σπουδαια..
εχω βλεψεις και για τον φρανκεσταιν μελλοντικα..
πες μου λιγο ρε κασι το μποξερ που εχεις απο που προερχεται?και οι ρατσες που συμμετειχαν απο ζευγαρωματα ποιον ρατσων ειναι?
γιατι,τελικα μπορει να εχεις τον φρανκενσταιν και να μην το ξερεις....
 


kasi

Well-Known Member
17 Φεβρουαρίου 2009
3.081
1.091
Αθηνα -
www.facebook.com
βρε ραμο πολυ φιλικα και με καμια διαθεση ειρωνιας... το μποξερ μου γεννηθηκε το 2011, απο γονεις, γιαγιαδες, παππουδες και προπαππουδες μποξερ... οποτε τον φρανκεσταιν δεν τον εχω εγω.. η φυλη εχει πλεον σταθεροποιηθει.

Απο την αλλη, ο κυριος με τα ολυμπιακα σκυλια κατι παει να κανει..
Το θεμα ειναι, οτι οκ, σκυλια βγαζει, δεν βγαζει κτηνη.. ομως πραγματικα χρειαζεται?.. ασε την θεωρεια, στην πραξη μιλαμε.
θα σου ξανακανω την ερωτηση.. απο τις 400τοσες φυλες.. ακομα δεν καλυψαν οι ανθρωποι τις αναγκες τους? (+την τεχνολογικη εξελιξη)

Η δικη μου απαντηση ειναι , φτανουν και περισευουν.. και πραγματικα η ανθρωποτητα δεν χρειαζεται και αλλες φυλες ουτε αλλες μιξεις ουτε λλη απληστια. Αλλωστε σε αρκετες φυλες εχουν "ριξει" τα ενστικτα γιατι δεν τους χρειαζονται πια... οποτε ποιο το νοημα να φτιαξουμε νεα υπερφυλη? για να ειναι μεγαλο? πιο ομορφο? ποιο τι? .. τι δεν κανουν τα τοσα σκυλια που θα το κανει ο "νεος" ?
 
  • Like
Reactions: mareco


nfeel

Well-Known Member
7 Οκτωβρίου 2011
1.491
514
UK
Χώρος υπάρχει ακόμη για νέες φυλές κατά τη γνώμη μου, αρκετά περιορισμένος αφενός κ κυρίως στον τομέα της εργασίας αφετέρου.

http://www.europuppyblog.com/item/2008/03/russian-airlines-develop-a-super-sniffing-dog-breed

Λίγες οι περιπτώσεις συμφωνούμε,αλλά όταν δημιουργούνται νέες ανάγκες κ δεδομένα,ο άνθρωπος θα προσπαθεί να φτιάξει και τον κατάλληλο σκύλο για να καλύψει μέρος των αναγκών.
Ότι γίνεται εξ'απανέκαθεν δηλαδή.

Sent from my Galaxy NOTE II using tapatalk
 




Nizinny

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2011
3.210
926
Καναδάς
Ειναι προφανες οτι ο κυρ Μπαμπης απο την Κατω Ραχουλα ειχε αναγκη την ντογκοκανγκαλ διασταυρωση. Με κομμενα αυτια ομως ειναι καλυτερη, ακουει καλυτερα και τρωει περισσοτερους!
 


silver

Well-Known Member
20 Ιουνίου 2012
813
1
Αθήνα
Χώρος υπάρχει ακόμη για νέες φυλές κατά τη γνώμη μου, αρκετά περιορισμένος αφενός κ κυρίως στον τομέα της εργασίας αφετέρου.
Μήπως οι ανάγκες που δημιουργούνται δεν έχουν να κάνουν με τις "μη επαρκείς" τον αριθμό 420 κ άνω φυλές, αλλά απλώς με μια διάθεση απληστίας?

Ειναι προφανες οτι ο κυρ Μπαμπης απο την Κατω Ραχουλα ειχε αναγκη την ντογκοκανγκαλ διασταυρωση. Με κομμενα αυτια ομως ειναι καλυτερη, ακουει καλυτερα και τρωει περισσοτερους!
+1000
 
Last edited:


pap.christos

Active Member
20 Ιανουαρίου 2014
27
0
Λάρισα
καλησπερα παιδια και χρονια πολλα και απο μενα.
σημερα κατα την βραδινη μας βολτα περασαμε απο ενα παρκακι που παμε συχνα και εχει και αλλα σκυλακια,ετσι λοιπον βλεπω πως εχει 2-3 σκυλια οποτε παω προς αυτους,βλεπω απο μακρια ενα χρυσαφο-κιτρινο τεραστιο και λεω κανενα μπουλμαστιφ η κανενα κανε κορσο θα ειναι και πλησιαζω.αλλα απο τα 50 μετρα που ημουν δεν μπορουσα να αντιληφθω το πραγματικο μεγεθος και μολις εφτασα εκει επαθα το σοκ!παιδια μιλαμε για ενα κτηνος 80+ ποντους υψους και περιπου 70 κιλα!λεω κανε κορσο? και τι μου λεει?? ντογκο με κανγκ κανγκαλ!
κεφαλι σαν ντογκο,κοντοτριχο με αθλητικο κορμι παλι σαν ντογκο αλλα τεραστιο και με χρυσαφενιο χρωμα!
ο δικος μου(που δεν τον λες και μικροσωμο με 66cm και 40+ κιλα για 8μηνων)διπλα του ηταν
σαν κουταβακι!
μετα τον ρωτησα απο πως ειναι απο χαρακτηρα και μου λεει παρα πολυ κοινωνικος,κατι που ισως ειναι απο τα ντογκο γονιδια,αλλα παραπανω δεν μιλησαμε.
τωρα βεβαια θα μιλησουμε για τα προβληματα αυτων των διασταυρωσεων αλλα πριν παμε σε αυτο να κλεισω εγω πως ηταν ενας παρα μα παρα πολυ εντυπωσιακος σκυλος και πολυ ομορφος!
επισης μια διασταυρωση bully-type με ποιμενικο!κεντρικης ασιας-πιτ μπουλ

http://i800.photobucket.com/albums/yy282/sunnyAK1/caoxpit-2-1.jpg
 




nikosorf

Member
6 Ιανουαρίου 2017
11
0
31
καλησπερα παιδια και χρονια πολλα και απο μενα.
σημερα κατα την βραδινη μας βολτα περασαμε απο ενα παρκακι που παμε συχνα και εχει και αλλα σκυλακια,ετσι λοιπον βλεπω πως εχει 2-3 σκυλια οποτε παω προς αυτους,βλεπω απο μακρια ενα χρυσαφο-κιτρινο τεραστιο και λεω κανενα μπουλμαστιφ η κανενα κανε κορσο θα ειναι και πλησιαζω.αλλα απο τα 50 μετρα που ημουν δεν μπορουσα να αντιληφθω το πραγματικο μεγεθος και μολις εφτασα εκει επαθα το σοκ!παιδια μιλαμε για ενα κτηνος 80+ ποντους υψους και περιπου 70 κιλα!λεω κανε κορσο? και τι μου λεει?? ντογκο με κανγκ κανγκαλ!
κεφαλι σαν ντογκο,κοντοτριχο με αθλητικο κορμι παλι σαν ντογκο αλλα τεραστιο και με χρυσαφενιο χρωμα!
ο δικος μου(που δεν τον λες και μικροσωμο με 66cm και 40+ κιλα για 8μηνων)διπλα του ηταν
σαν κουταβακι!
μετα τον ρωτησα απο πως ειναι απο χαρακτηρα και μου λεει παρα πολυ κοινωνικος,κατι που ισως ειναι απο τα ντογκο γονιδια,αλλα παραπανω δεν μιλησαμε.
τωρα βεβαια θα μιλησουμε για τα προβληματα αυτων των διασταυρωσεων αλλα πριν παμε σε αυτο να κλεισω εγω πως ηταν ενας παρα μα παρα πολυ εντυπωσιακος σκυλος και πολυ ομορφος!
:eek: τι σκυλο εχεις και ειναι τοσα κιλα σε τετοια ηλικα
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.151
Μηνύματα
896.322
Μέλη
19.956
Νεότερο μέλος
gpc