Την κάλτσα την φοράμε δεν την τρώμε!


underdog

Well-Known Member
5 Απριλίου 2011
1.223
135
18.00 έχουμε ραντεβού και ο άλλος στην κοσμάρα του!

Τι σαν έχει σφιχτεί το στομάχι μου, αυτός όπως πάντα...χαϊβάνι!

δε θελει να σε αγχωσει παραπανω!!!
 


Pintsie

Well-Known Member
7 Ιανουαρίου 2011
1.233
23
Ανθούσα
Έλα.. όλα καλά θα πάνε! Φαντάσου να ήσουν γυναίκα και να σου έτρωγε τα στρινγκ και να σε ρώταγε ο δικός σου με νεύρα "Σε ποιον έδωσες μωρή π_____α τα βρακιά σου?! με κερατώνεις?!"


Πάντα να σκέφτεσαι ότι υπάρχουν και χειρότερα! :p

Και ο δικός μου χθες άρπαξε μία κάλτσα του πατριού μου. Τέτοια υπεράσπιση που έκανε στην κάλτσα δεν την έχει κάνει ούτε ούτε του αρπάζεις το φαί από τα δόντια. Ερεθίζονται από τις ευωδίες μάλλον! :p
 






st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Διάγνωση: Όχι ειλεός, όχι απόφραξη!Αντικείμενο στο παχύ έντερο και έτοιμο προς έξοδο από την πίσω οδό!
Έγιναν ακτίνες και υπέρηχος!

• Peptonorm για την προστασία του στομάχου πριν το φαΐ
• Eιδική ξηρά τροφούλα Intestinal για να έρθει στα συγκαλά του
• Αντιόξινα(zitac)

Δεν δόθηκαν καθόλου αντιεμετικά γιατί εκτός ότι βοηθούν για την παύση εμετών έχουν και την ιδιότητα να σπρώχνουν προς την πίσω οδό τα υγρά, οπότε μπορεί να υπήρχε πρόβλημα και συσσώρευση με μια κάλτσα και τροφοδοσία αντιεμετικών στο σημείο εκείνο!

2-3 μέρες αναμονή για να βγει...και θα ξαναπάμε να μας ξαναδεί!

Ευχαριστώ τον γιατρό και καθηγητή της Κτηνιατρικής Σχολής Α.Π.Θ. κ.Πατσίκα Μιχάλη καθώς και τον γιατρό μου κ.Ηλίας Κορσαββίδη!
 




ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Αντε οπότε ήδη είναι στην πορεία εξόδου... σας ευχομαι να μην περιμενετε καν 2 μέρες, και να βγει ως το πρωι.
 


maxinikol

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
1.091
87
οκκκκκκκ!!! κατι ξερει ο αδαμ και δε χαμπαριαζει.αφου ξερει το παιδι οτι την εχει στο γκρεμο τη καλτσα...ετοιμη να πεσει,,.λες να τη βγαλει ατοφια να τη ξαναφορεσεις?:p
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.643
7.753
Όλα καλά λοιπόν, άντε καλή αφόδευση :D
Για την ιστορία να πω ότι σε παρόμοια περίπτωση είναι καλύτερο να πάει αμέσως στο γιατρό εφόσον πήραμε πρέφα ότι κάτι κατάπιε για την χορήγηση εμετικού φαρμάκου, και όχι αντιεμετικού που έγραψα εκ παραδρομής στο πρώτο μου ποστ, και βγαίνει με εμετό πριν προλάβει να δημιουργήσει ιστορίες .
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Δηλαδή τι λέμε τώρα? "Αδαμ χέσε μας"?

Άντε να περάσει κι αυτό και να...κλειδώνεις το μπάνιο όταν δεν είσαι μέσα..
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.078
Athens
Άντε καλή λεφτεριά!
Και κράτα την κάλτσα όπως θα βγει - για να θυμάσαι την επόμενη φορά να μην πετάς κάλτσες από 'δω κι από ΄κει!
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Άντε καλή λεφτεριά!
Και κράτα την κάλτσα όπως θα βγει - για να θυμάσαι την επόμενη φορά να μην πετάς κάλτσες από 'δω κι από ΄κει!
Καλά δεν νομίζω ότι χρειάζεται και να την κορνιζάρει κιόλας ε?
 




aliki_s

Well-Known Member
27 Μαϊου 2011
3.279
1.797
Αθήνα
Κοίτα να δεις τι πάθαμε τώρα.... Να περιμένουμε μια απλή και φυσιολογική λειτουργία του οργανισμού (sic)!

Πολυ χάρηκα! Και εμένα ο δικός μου τσόγλανος εκστασιάζεται με τις κάλτσες αλλά απλά τις "σκοτώνει", δεν τις καταπίνει! :)

Άντε με το καλό!!! :)
 


ollandos13

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2012
417
1
Στελιο μια χαρα καλα νεα ειχες! σουπερ! να μην αγχωνεσαι κ εσυ τζαμπα! μια διευκρινιση ομως.. το πεπτονορμ πριν το φαγητο ή 1 ωρα πριν το φαγητο k ουτε νερο? γιατι θυμαμαι οτι εγω το πεπτονορμ ετσι του το χορηγουσα κ νομιζω οτι το γραφει κ στις οδηγιες χρησης! αντε καλη λευτερια!!! :cool:
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Στελιο μια χαρα καλα νεα ειχες! σουπερ! να μην αγχωνεσαι κ εσυ τζαμπα! μια διευκρινιση ομως.. το πεπτονορμ πριν το φαγητο ή 1 ωρα πριν το φαγητο k ουτε νερο? γιατι θυμαμαι οτι εγω το πεπτονορμ ετσι του το χορηγουσα κ νομιζω οτι το γραφει κ στις οδηγιες χρησης! αντε καλη λευτερια!!! :cool:
Σε νηστικό στομάχι, 1 ώρα πριν το φαΐ!
 


tassos7

Active Member
30 Μαϊου 2012
28
0
πριν 3 εβδομαδες τον ειχα δει τον δικο μου να τρωει μια μικρη καλτσα
καλοκαιρινη (υπαρχει 1 περιπτωση να μου φανηκε) εδω και 3 εβδομαδες σημερα
εκανε εμετο μονο, που μπορει να ειναι και τυχαιο. δεν εχω δει να βγαζει τπτ.
τον πηγα και στο γιατρο του επιανε το στομαχι συνεχως και ειπε δε νομιζει να χει
φαει κατι, αν θελω μου ειπε να κανουμε υπερηχο αλλα κατα τη γνωμη του δεν χρειαζεται.
υπαρχει περιπτωση σε 3 εβδομαδες να εχει φαει καλτσα και να εχει κανει εμετο 1 φορα 20 μερες
μετα?
ο γιατρος ειπε δε γινεται αυτο γιατι στις 15 μερες ο σκυλος παθαινει ειλεω και εν συνεχεια
πεθαινει
 








Στατιστικά Forum

Θέματα
33.117
Μηνύματα
895.868
Μέλη
19.929
Νεότερο μέλος
mariamaraki