Την πετάει έξω...


kkranis

Well-Known Member
23 Ιανουαρίου 2009
2.583
11
Αγ. Παρασκευή
Τώρα αυτό δεν ξέρω πώς να το γράψω... :cool:

Μας διαβάζουν και παιδιά :eek:

Ο μικρός (5 μηνών) όλο και πιο συχνά την πετάει έξω. Φαίνεται κανονικά το κόκκινο εσωτερικό και το δέρμα με τη γούνα είναι τραβηγμένο πίσω.

Είναι φυσιολογικό αυτό ρε παιδιά;

Αν έχει αρχίσει από τώρα τέτοια, φοβάμαι ότι σε λίγο καιρό που θα μπει στην εφηβία θα μας απαυτώσει κανονικά :eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:

Δεν είχαμε ποτέ αρσενικό κουτάβι σε τέτοια ηλικία και μας φαίνεται παράξενο.

ΥΓ: Αν οι εκφράσεις που χρησιμοποιώ είναι... ανάρμοστες, παρακαλώ τους διαχειριστές να τις διορθώσουν. Απλά δε γνωρίζω τους politically correct όρους.
 


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Ναι καλέ φυσιολογικό είναι!!! Και στους ανθρώπους συμβαίνει (και σε ΠΟΛΥ μικρές ηλικίες) :p
έχει αρχίσει από τώρα τέτοια, φοβάμαι ότι σε λίγο καιρό που θα μπει στην εφηβία θα μας απαυτώσει κανονικά
Πιθανότατα δε θα σας κάνει τίποτα :p
Το "καβάλημα" είναι μη αποδεκτή συμπεριφορά κι αν το αρχίσει πρέπει να του το κόψετε. Για χρόνια ο δικός μου είχε ένα "κουβερτάκι" και ξέδινε εκεί. Δεν ενοχλούσε ούτε εμάς, ούτε το σπίτι. Πάρτε του ένα λούτρινο αρκούδι (ή καλύτερα σκυλάκι).
 


kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
Ωχ παναγιά μου πρωί πρωί..... νόμιζα οτι θα ακούσω "την πετάει έξω... τη γυναίκα μου απ'το κρεβάτι", αλλά όχι.... :D:D:D

Ναι, κι εγώ το έχω δει σε πολλά αρσενικά.
 




Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Γιατί το λες αυτό καλέ? Θυμάμαι ο δικός μου, μικρός το πάθαινε χωρίς καν να το αντιλαμβάνεται... την ώρα που ήταν ξαπλωμένος στον καναπέ π.χ ή όταν έπαιζε. Στο εντελώς άσχετο. Και στη χαρά πάνω το πάθαινε (και καμιά φορά το παθαίνει ακόμα).
 


kkranis

Well-Known Member
23 Ιανουαρίου 2009
2.583
11
Αγ. Παρασκευή
Είναι ένδειξη στρες-άγχους
Αυτό μου φαίνεται κάπως περίεργο.

Το έχει πάθει ενώ παίζει με το kong του, το έχει πάθει ενώ παίζει με άλλα σκυλιά, το έχει πάθει ενώ χαλαρώνει στην αγαπημένη του θέση μέσα στο σπίτι και χθες το βράδυ ενώ τον ματσούλευε (χάδια είναι αυτό) ο πατέρας μου που του έχει πολύ αδυναμία.
 


rottaki

Well-Known Member
4 Αυγούστου 2008
603
1
Κέρκυρα
Φυσιολογικο ειναι, σιγα-σιγα την βγαζει εξω, αρχιζει να την γλυφει(καθαριζεται) οπως και τα ενηλικα. Δεν ειναι τιποτα, νορμαλ συμπεριφορα αρσενικου σκυλου, ρωτα και τον κτηνιατρο σου να σου πει.
 


lzk

Active Member
1 Φεβρουαρίου 2009
39
0
Θεσσαλονίκη
Κ ο δικός μου το κάνει εδώ κ μία βδομάδα! Ήθελα να ρωτήσω αν είναι φυσιολογικό αλλά ντρεπόμουν...πώς να ρωτήσεις κάτι τετοιο?!!!!:p
 


marcia

Well-Known Member
18 Δεκεμβρίου 2008
642
124
Και μένα που τώρα είναι μπαίνει στους πέντε μήνες σχεδόν τα ίδια κάνει και να σου το γλύψιμο. Επίσης έχει αρχίσει να καβαλάει την κόρη μου, κάθεται η μικρή στο πάτωμα και αυτός πάει από πίσω και αρχίζει...:eek:. Τον κόβω αλλά επιμένει, σε εμένα δεν το κάνει ποτέ. Μέχρι και η μικρή τον έχει πάρει χαμπάρι και μου λέει: Μαμά να το πουλάκι του Ρούμπεν:p:p, πέντε ετών είναι και η μικρή και την πρώτη φορά που το άκουσα είχα πέσει κάτω από τα γέλια:p.
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Λέω και εγώ τι πετάει έξω..? τα παιχνίδια του? το φαγητό του?:D:D:p:p

Mε το να βγαίνει έξω..., γίνεται και χωρίς σεξουαλικούς λόγους, από πολύ χαρά.., σε μια συγκεκριμένη στάση όταν κάθεται..κλπ.
Το καβάλημα όπως είπε και η chloe είναι μη επιθυμητή συμπεριφορά μιας και δείχνει κυριαρχία, αλλα άλλο αυτό και άλλο απλά είναι έξω.(μα τι λέω..!!:eek::p:p:maria:)
 


marcia

Well-Known Member
18 Δεκεμβρίου 2008
642
124
Ναι αλλά και στις δύο περιπτώσεις έξω είναι:maria:καλά τα λες:p.
 


Afroditi

Well-Known Member
29 Δεκεμβρίου 2008
509
0
Θεσσαλονίκη,Αθήνα
Κ ο Ιβάν άρχισε να κάνει το ίδιο!
Μια φορά τον είχα αγκαλιά κ τον χάιδευα ενώ διάβαζα κ σε μια φάση αιστάνθηκα κάτι υγρό κ ο τσουτσουνι@ρης είχε βγάλει έξω το μικροσκοπικό πουλάκι του:eek:
Από τότε είμαι πιο προσεκτική πως κ που τον χαιδεύω :p :p
Από όσο ξέρω κ εγώ είναι φυσιολογικό σε αυτή την ηλικία.Είναι σα τα παιδάκια που ανακαλύπτουν τι έχουν μέσα στο βρακί τους :D
 














rottaki

Well-Known Member
4 Αυγούστου 2008
603
1
Κέρκυρα
Απο τα αυγα του Δαιμονακου, πηγαμε στα λουκανικα!!!

Ψωμι για παπαρα μας λειπει.:eek:

Μηπως να φτιαχτει subforum ακαταλληλο για ανηλικους.:p
 


omarock

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2009
2.836
7
Δραμα
Βγαινει μηπως οταν καθεται?Αν ναι ειναι νορμαλ,αν βγαινει οταν ειναι ορθιος δεν μπορει ακομα να το ελεγχει,θα ηταν ισως σοβαρο αν δεν εβγαινε ειδικα οταν καθεται.Rottaki θα βαλω φωτο οταν ζεστανει λιγο,γιατι τωρα με το κρυο :)
 
Last edited:


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.123
Μηνύματα
895.926
Μέλη
19.938
Νεότερο μέλος
panos95