Τι θα γινει?


Iliasvts

Active Member
13 Μαρτίου 2017
37
5
39
Το οτι κάποιος είναι ανεύθυνος ως ιδιοκτήτης δεν έχει να κάνει με την φυλή.Το ίδιο μπορεί να συνέβαινε και αν αυτός ο ανεύθυνος είχε ροτ,ντομπ,ντογκο,ελληνικό ποιμενικό κλπ Το πρόβλημα δεν είναι οι φυλές.....Περαστικά στο σκυλάκι σου....
Το ξερω οτι δεν φταίει η φυλη οτι ειναι καλα τα πιτ μπουλ και μου αρεσουν πολυ εμφανισιακα αλλα η συγκεκριμενη φυλη λογο εμφανησης και οτι ειναι ευκολο να το αποκτισεις τραβαει πολυ λαθος κοσμο.αυτος που θα σου φερει ντογκο πρεπει να εχει ψαχτει και να γνωριζει καποια πραγματα για σενα και για το σκιλο αλλα διστυχως αυτος που θα σου φερει πιτ μπουλ θα παει στην αυλη πισω απο το συνεργειο που φτιαχνει τα glx στο περιστερι και θα σου πει παρτο μαγκα η μανα του ηταν πρωταθλητρια στις κινομαχιες στην δραμα και ο πατερας ειχε νικησει ενα ροτ για πλακα
 




Χριστόφορος_Καρ

Well-Known Member
15 Ιουνίου 2015
510
445
Αθήνα
@Iliasvts Φίλε μου κακά pitbull δεν υπάρχουν όπως και άλλα σκυλιά. Ξέρεις την παροιμία που λέει το σκυλί και το παιδί σου όπως το μάθεις; Οι Κόπανοι που τα κουμαντάρουν είναι το πρόβλημα.
 
  • Like
Reactions: zenio


Iliasvts

Active Member
13 Μαρτίου 2017
37
5
39
Όλα αυτά είναι θέμα ενημέρωσης και παιδείας....για να αλλάξουν αυτά πρέπει να αλλάξουμε εμείς ατομικά πρώτα και μετά συλλογικά...
Συμφωνω απολυτα με αυτο που λες και πρεπει ο καθενας μας που αγαπαει τα ζωα να παλευει για αυτα με οποιο τροπο μπορει
 


Iliasvts

Active Member
13 Μαρτίου 2017
37
5
39
@Iliasvts Φίλε μου κακά pitbull δεν υπάρχουν όπως και άλλα σκυλιά. Ξέρεις την παροιμία που λέει το σκυλί και το παιδί σου όπως το μάθεις; Οι Κόπανοι που τα κουμαντάρουν είναι το πρόβλημα.
μα ναι αυτο ειπα απο την αρχη οτι φταινε οι καγκουρες οχι τα σκιλια ποτε κανενα σκιλι δεν φταιει
 




Iliasvts

Active Member
13 Μαρτίου 2017
37
5
39
Και να προσθεσω οτι δεν εχω κανενα θεμα με γριες και γερους αλλα ειναι οτι καλιτερο εχει πει δημοσιογραφος τα τελευταια χρονια
 


Iliasvts

Active Member
13 Μαρτίου 2017
37
5
39
Πες μας αν θες πως έγινε η δαγκωνιά.
Τοτε ηταν 3 μηνων το παιδι και το ειχα παει βολτα στο δρομο με το λουρακι του κουτσα κουτσα για να μαθει καμια σχεση με πλατειες και τα λοιπα.στα 200 μετρα μπροστα καγκουρας με πιτμπουλ να ερχεται προς το μερος μου να τον τραβαει με δυναμη και σχεδον να τον σερνει μαλλον θα ειχε δει γατα φτανουμε στα 20 μετρα εγω δεξια του δρομου αυτο το σκουπιδι αριστερα οπως πρωχοραγε ανοιγει μιαγκαραζοπορτα και περναει απο την πλευρα που ημουν εγω.του λεω οτι βλεπω το σκιλι του λιγο στρεσαρισμενο να περιμενει λιγο να περασω μην εχουμε τιποτα ιστοριες και μου λεει οχι ειναι κουταβι δεν θα το πειραξει δεν προλαβαινω να απαντησω στον ηλιθιο οτι αν ηταν μεγαλο τι θα γινοταν?και τι κανεις για αυτο εσυ σαν ιδιοκτητης?εχει αρπαξει την μαγια μου και την εχει τιναξει δεξια αριστερα σαν να ηταν παιχνιδι αλλα ευτυχος την αφησε σχεδον αμεσως
 


PXM-DANBULL

Well-Known Member
23 Ιανουαρίου 2014
692
2.264
... αλλα στο βελγιο στην αγγλια νορβιγια σουιδια ουτε που τους περναει απο το μιαλο αυτο το πραγμα
Περαστικά για το σκυλί σου. Τώρα όμως είσαι τόσο αθώος ή ανημέρωτος. Ε????
Στον πολιτισμένο λοιπόν κόσμο μας η Μ. Βρετανία, η Ιρλανδία και η Φιλανδία είναι και μεγάλοι παίχτες στο "άθλημα" δυστυχώς... http://news.bbc.co.uk/2/hi/programmes/panorama/6962563.stm

Όλο το ντοκυμαντέρ υπάρχει στο youtube.
 


stamatia

Well-Known Member
6 Ιουνίου 2009
5.371
2.994
εγω δεξια του δρομου αυτο το σκουπιδι αριστερα οπως πρωχοραγε ανοιγει μιαγκαραζοπορτα και περναει απο την πλευρα που ημουν εγω.
Ο αναφερόμενος κάγκουρας είναι το σκουπίδι ;
 




Iliasvts

Active Member
13 Μαρτίου 2017
37
5
39
Περαστικά για το σκυλί σου. Τώρα όμως είσαι τόσο αθώος ή ανημέρωτος. Ε????
Στον πολιτισμένο λοιπόν κόσμο μας η Μ. Βρετανία, η Ιρλανδία και η Φιλανδία είναι και μεγάλοι παίχτες στο "άθλημα" δυστυχώς... http://news.bbc.co.uk/2/hi/programmes/panorama/6962563.stm

Όλο το ντοκυμαντέρ υπάρχει στο youtube.
Δεν μηλισα για κυνομαχιες ομως μηλισα για την νοοτροπια των ιδιοκτητων η κυνομαχια μπορει να λυθει αφου ειναι παρανομο το θεμα ειναι το μιαλο τον ηλιθιων που ειναι μια χαρα νομιμοι
 


kok

Well-Known Member
14 Αυγούστου 2013
210
120
Τοτε ηταν 3 μηνων το παιδι και το ειχα παει βολτα στο δρομο με το λουρακι του κουτσα κουτσα για να μαθει καμια σχεση με πλατειες και τα λοιπα.στα 200 μετρα μπροστα καγκουρας με πιτμπουλ να ερχεται προς το μερος μου να τον τραβαει με δυναμη και σχεδον να τον σερνει μαλλον θα ειχε δει γατα φτανουμε στα 20 μετρα εγω δεξια του δρομου αυτο το σκουπιδι αριστερα οπως πρωχοραγε ανοιγει μιαγκαραζοπορτα και περναει απο την πλευρα που ημουν εγω.του λεω οτι βλεπω το σκιλι του λιγο στρεσαρισμενο να περιμενει λιγο να περασω μην εχουμε τιποτα ιστοριες και μου λεει οχι ειναι κουταβι δεν θα το πειραξει δεν προλαβαινω να απαντησω στον ηλιθιο οτι αν ηταν μεγαλο τι θα γινοταν?και τι κανεις για αυτο εσυ σαν ιδιοκτητης?εχει αρπαξει την μαγια μου και την εχει τιναξει δεξια αριστερα σαν να ηταν παιχνιδι αλλα ευτυχος την αφησε σχεδον αμεσως
Δηλαδή άρπαξε το πιτ το σκυλί σου, το τίναξε σαν γατί και μετά το άφησε.Πολύ τυχερό ήταν,συνήθως δεν αφήνουν.
 


Iliasvts

Active Member
13 Μαρτίου 2017
37
5
39
Δηλαδή άρπαξε το πιτ το σκυλί σου, το τίναξε σαν γατί και μετά το άφησε.Πολύ τυχερό ήταν,συνήθως δεν αφήνουν.
Το αφησε του εφυγε δεν καταλαβα παντως δεν ηταν στο στομα του ισως να μην το μαγκωσε καλα για αυτο και δεν του εκανε ζημια εσωτερικα
 


arrigo_corso

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2012
1.094
273
Φταις και εσύ λίγο @Iliasvts που δεν έκανες τίποτα.
Ήταν ευκαιρία να κάνεις κάτι.
Eφόσον δεν τον πλάκωσες στο ξύλο, έπρεπε να καλέσεις την Αστυνομία.
Μήνυση , κτηνίατρο νοσηλεία του σκύλου σου , απόδειξη από κτηνίατρο και γνωμάτευση για το τι θα χρειαστεί στο επόμενο διάστημα μέχρι να αναρρώσει πλήρως , έλεγχο και πρόστιμο για μικροτσίπ επιτόπου και όσο μπορείς να τον κυνηγήσεις .
Έτσι έπρεπε να κινηθείς.
Θα μου πεις " Θα δικαιωνόμουν ; '' . Πιστεύω πως Ναι .
Θα μου πεις ''Αξίζει όλη αυτή η φασαρία για 50 ευρώ ;'' . Αν δεν αξίζει , δεν θα αλλάξει τίποτα .
 




Iliasvts

Active Member
13 Μαρτίου 2017
37
5
39
Φταις και εσύ λίγο @Iliasvts που δεν έκανες τίποτα.
Ήταν ευκαιρία να κάνεις κάτι.
Eφόσον δεν τον πλάκωσες στο ξύλο, έπρεπε να καλέσεις την Αστυνομία.
Μήνυση , κτηνίατρο νοσηλεία του σκύλου σου , απόδειξη από κτηνίατρο και γνωμάτευση για το τι θα χρειαστεί στο επόμενο διάστημα μέχρι να αναρρώσει πλήρως , έλεγχο και πρόστιμο για μικροτσίπ επιτόπου και όσο μπορείς να τον κυνηγήσεις .
Έτσι έπρεπε να κινηθείς.
Θα μου πεις " Θα δικαιωνόμουν ; '' . Πιστεύω πως Ναι .
Θα μου πεις ''Αξίζει όλη αυτή η φασαρία για 50 ευρώ ;'' . Αν δεν αξίζει , δεν θα αλλάξει τίποτα .
Το σκυλι σοκαριστηκε τοσο πολυ που ειχε μαρμαρωση για δευτερολεπτα νωμιζα οτι δεν ζουσε ετρεξα με το σκυλι αγκαλια πηρα το αυτοκινητο και πηγα στι νοσοκομειο οταν γυρησα εψαξα ολη την περιοχη δεν βργκα τιποτα μετα απο 2 μερες τον πετυχα ηταν πολυ εριστικος και τα εβλεπε ολα τοσο χαλαρα που με εκανε να τον φτισω και τον κλοτσησα στο ποδι και βγηκε απο πανω με το ζορι δεν πηγα αυτοφορω τελευταια στιγμη απεσυρε την μηνιση αφου φαγαμε 3 ωρες στο τμημα ισχυριστηκε διαφορα και δεν μπορουσα να τον κοντραρω εκανα την κοτα και πηγα τελικα σπιτι μου ντρεπομαι για αυτο αλλα δεν θα κερδιζα κατι
 


Iliasvts

Active Member
13 Μαρτίου 2017
37
5
39
Απο το θειο σου το πηρες;
Οχι οχι απο το δρομο το μαζεψα θεωρω ετσι πωσ ειναι η κατασταση στη χωρα με τοσα πολλα αδεσποτα ειναι καπως λαθος να παιρνιυμε ρατσες και να σκαμε λεφτα για αυτο.δεν κρινω κανεναν που εχει γνησιο σκυλο απλα ετσι το βλεπω
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Η ευθύνη του κηδεμονα κάθε ανυπεράσπιστου πλάσματος είναι να φροντίσει να μην πάθει κακό. Να αποφύγει τις επικίνδυνες καταστάσεις, κι όπου αυτό δεν είναι εφικτό, να το προστατέψει ενεργά.

Κατά τ'άλλα, ναι κυκλοφορούν πολλοί ανεύθυνοι εκεί έξω. Κι όχι μόνο με πιτ μπουλ. Τους έχω δει με κάθε λογής σκυλιά.

Α! Μερικοί μερικοί, παράπονο το έχω, μας έχετε ανεβάσει φώτο από τα πιτάκια σας αλλά όχι από το GLX σας.
 
  • Like
Reactions: vek


sake

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2017
629
1.085
34
Η ευθύνη του κηδεμονα κάθε ανυπεράσπιστου πλάσματος είναι να φροντίσει να μην πάθει κακό. Να αποφύγει τις επικίνδυνες καταστάσεις, κι όπου αυτό δεν είναι εφικτό, να το προστατέψει ενεργά.

Κατά τ'άλλα, ναι κυκλοφορούν πολλοί ανεύθυνοι εκεί έξω. Κι όχι μόνο με πιτ μπουλ. Τους έχω δει με κάθε λογής σκυλιά.

Α! Μερικοί μερικοί, παράπονο το έχω, μας έχετε ανεβάσει φώτο από τα πιτάκια σας αλλά όχι από το GLX σας.
φιλαρακι το κανω 58χιλιοστα και το ανεβαζω φωτο διπλα απο το pitbull!!