Τι κάνει νιάου νιάου...


joks

Well-Known Member
1 Μαϊου 2012
367
618
Κλείσαμε 10 μέρες.
Οι γρατζουνιες κοσμούν όλο το κορμάκι μου.
Το τελειωτικό χτύπημα ήταν τα δαγκώματα και δεν άντεξα.
Μπηκα σε φόρουμ για γάτες.
Από τα εκεί διαβάσματα μου δοκίμασα όταν βγάζει νύχια η δαγκώνει να κάνω έναν ήχο πόνου και να φεύγω.
Τα αποτελέσματα είναι πάρα πολύ καλά σε αντίθεση με το " μη" που ήταν σαν να μην το λέω.
Αναμένω να έρθουν οι υπόλοιποι ώστε να δω τι γίνεται με τα παιδιά και την σκύλα.
 


GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.815
5.046
patra
grdane.blogspot.com
το μονο που θα προσθετα και δεν σου είπαν είναι....
οι κουρτίνες...
άλλαξε τες με παλιές και μη δίνεις σημασία.....
 
  • Like
Reactions: joks


Haris Drazen

Well-Known Member
25 Μαρτίου 2016
1.454
2.847
ΑΘΗΝΑ
Αλήθεια? :eek: Σεληνιάζεται μόλις ακούει να ανοίγω το ντουλάπι που ξέρει οτι το φυλάω. Δεν το κάνουμε στα μάτια της σαφώς μόνο στο πάτωμα και στους τοίχους και πηδάει σαν παλαβή.
για τις γατες δεν γνωριζω/δε με ενδιαφερει...
Για τα σκυλια σιγουρα ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ! δεν παιρνουν ποτε την ικανοποιηση της επιτυχιας, μενουν παντα με απωθημενο και τρωνε μεγαλο σκαλωμα
 
  • Like
Reactions: joks and vrmode


joks

Well-Known Member
1 Μαϊου 2012
367
618
Εγώ έχω πήξει στην δουλειά και αυτές όλο ξάπλα είναι.
IMG_20180708_191746.jpg
Πέρα από την πλάκα η σκύλα μου το έκανε απίστευτα εύκολο, αν και το περίμενα για να είμαι ειλικρινής.
Είχε δώσει δείγματα και με τα δίποδα τέρατα.
 


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.221
7.753
Τι ομορφη εικονα!:love:

Νομιζω τα πατε μια χαρα. Εμεις δε τα πολυκαταφεραμε τοσο καλα και τα ειχα τα γατια 2,5 μηνες. Υπηρχαν μικρες στιγμες ηρεμιας αλλα σε γενικες γραμμες επεφτε κυνηγητο μερα νυχτα. Επιπλεον το γκρεμλιν θεωρουσε οτι ειναι μασουλητηρια/παιχνιδια του τα γατακια .
 
  • Like
Reactions: joks


joks

Well-Known Member
1 Μαϊου 2012
367
618
Λοιπόν τα πάνε τόσο καλά που έχουμε πρόβλημα. Σήμερα το πρωί διαπίστωσα ότι η σκύλα κατέβασε γάλα και η γάτα πάει και θηλαζει. Κατά τις 7 θα πάω στον κτηνίατρο αλλά αν έχετε καμία συμβουλή ή κάτι που πρέπει να προσέξω θα ήθελα να τα ακούσω.
 






joks

Well-Known Member
1 Μαϊου 2012
367
618
Ας κάνουμε μια ενημέρωση στο θέμα, με την ευρύτερη έννοια.
Η γάτα αν και γάτα(λόγω ευφυΐας) έχει αποδειχθεί σκύλος (λόγω συμπεριφοράς).
Έχει μάθει να μην βγάζει νύχια, να κάθεται πάνω μου και να τα πηγαίνει καλά με τους σκύλους. Δείχνει μια αδιαφορία που συνδυάζεται με αργή κίνηση και δεν τους προκαλεί ιδιαίτερα.
IMG-e6493fd8f63236a041cc6e55b21dedce-V.jpg
 


joks

Well-Known Member
1 Μαϊου 2012
367
618
Πέρα όμως από την γάτα, μιας και είμαι επιρρεπής, ξαναψωνισα.
Και το όνομα αυτής Λούνα.
IMG_20200920_122644.jpg
Τον Οκτώβρη μπήκε στην αυλή περνώντας μέσα από το κάγκελο. Τότε ζύγιζε 17 κιλά και ήταν σε κακή κατάσταση. Ήταν όμως και τυχερή μέσα στην ατυχία της καθώς η εμφανής ομοιότητα της με τον σκύλο που είχαμε χάσει το 18, έκαμψε γρήγορα τις αντιστάσεις της συζύγου. Όχι ότι δεν θα την έπειθε έτσι κι αλλιώς, αφού το μεγάλο προσόν που έδειξε εξαρχής, είναι ο χαρακτήρας της.
Από την πρώτη στιγμή έδειξε τρομερό ενδιαφέρον για τα παιδιά αλλά και προστασία στην γάτα που την είδε σαν πρόβατο.
Έχουν περάσει πλέον 5 μήνες και πλέον έχουμε βρει τους ρυθμούς μας πλήρως.
Έστω και αν μας κόστισε 4-5 ματωμένα αυτακια μέχρι να επιβληθεί στην άλλη μου σκύλα.IMG_20210109_174131.jpg
Σήμερα είναι 28 κιλά, υγιέστατη και περίπου δύο ετών.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.594
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3