Τι ρατσα ειναι το μωρο μας;




haviharakennel

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2012
2.581
5.770
Θεσ/νίκη
Πανέμορφο είναι, να σας ζήσει. Βλέπω κάποια πρόσμιξη με το basenji.
Όπως και να έχει είναι αξιολάτρευτο.
 












Amalia Dante

Member
15 Μαϊου 2018
17
8
55
Κοκκονι με τζακρασελοειδες λέω εγω:)

Πόσο είναι;
Ετσι μας ειχαν πει..για κοκονι .....τζακ ρασελ βλεπουμε κι εμεις αλλα μας μπερδευουν τα πεταχτα αυτια και ο σωματοτυπος του....πριν λιγες μερες κλεισαμε ενα χρονο...
 

Attachments

  • Like
Reactions: spyv and Yorkaddict


Yorkaddict

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2011
5.445
12.860
Aθήνα
μας μπερδευουν τα πεταχτα αυτια και ο σωματοτυπος του.
Δεν θα πρεπε, γιατί δεν είναι απαραίτητο να πρόκειται για τυπικούς σκύλους της φυλής τους.

Το κορμάκι του ειναι φοβερό. (y)
Πολύ ωραία κατασκευή.
Αν στην πρώτη φώτο είχε πιο κάθετα τοποθετημένο τον έναν ταρσο, θα μιλάγαμε για το τέλειο free stack. :D
 


Amalia Dante

Member
15 Μαϊου 2018
17
8
55
Πανέμορφο είναι, να σας ζήσει. Βλέπω κάποια πρόσμιξη με το basenji.
Όπως και να έχει είναι αξιολάτρευτο.
Δεν ειχα ακουσει για τα Μπασεντζι..Και τωρα που διαβασα για τα χαρακτηριστικα τους , ο χαρακτηρας του και η συμπεριφορα του ειναι ακριβως αυτη των Μπασεντζι....Και στην εμφανιση αλκα ειμαστε πολυ πιο ομορφοι..,Ευχαριστω πολυ παντως που βοηθησατε
 


Penguin

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2017
621
1.187
28
Ανάλογα τα κιλά θα μπορούσε να είναι μιξ αλωπεκίς και κοκόνι.
 




Penguin

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2017
621
1.187
28
Βαρυκόκαλο μιξ αλωπεκίς και κοκόνι λοιπόν :p
 


Amalia Dante

Member
15 Μαϊου 2018
17
8
55
Ενος ετους και ειναι 14 κιλα......
Οτι και να ειναι τον λατρευουμε....Ζορικος, ανεξαρτητος και ξεροκεφαλος....το μεγαλο μας προβλημα και μοναδικο οταν ερχεται καποιος στο σπιτι...πεφτει πανω του για να παιξει και δεν ακουει τιποτα και κανεναν....κι εδω δεχομαστε συμβουλες....οσοι τον βλεπουν αμεσως σχολιαζουν το ποσο ομορφος ειναι και ρωτανε τι ρατσα ειναι και ποσο τον πηραμε...και εκπλησσονται οταν ακουν οτι τον μαζεψαμε απο καδο σκουπιδιων...γι αυτο και ζητησα βοηθεια για την ρατσα του...
 


Penguin

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2017
621
1.187
28
Αααααα, καλέ, πες οτι θες τέτοια βοήθεια. Λοιπόν, εμένα κάθε φορά που με ρωτάνε λέω με σοβαρότατο ύφος, 'καθαρόαιμο ελληνικό κοπρόσκυλο'. Στο καθαρόαιμο ελληνικό με ακούν με αντίστοιχη σοβαρότητα και μετά κουφαίνονται.

Στο άλλο σκέλος δεν μπορώ να σε βοηθήσω, εμάς γαυγίζει και κρίβετε στην κρεβατοκάμαρα, αλλά αν ψάξεις στο φόρουμ με λέξεις κλειδιά (πάνω δεξιά γωνία στο σύμβολο του μεγενθυντικού φακού) σίγουρα θα βρεις πράγματα.
 
  • Like
Reactions: Eroe


Amalia Dante

Member
15 Μαϊου 2018
17
8
55
Αααααα, καλέ, πες οτι θες τέτοια βοήθεια. Λοιπόν, εμένα κάθε φορά που με ρωτάνε λέω με σοβαρότατο ύφος, 'καθαρόαιμο ελληνικό κοπρόσκυλο'. Στο καθαρόαιμο ελληνικό με ακούν με αντίστοιχη σοβαρότητα και μετά κουφαίνονται.

Στο άλλο σκέλος δεν μπορώ να σε βοηθήσω, εμάς γαυγίζει και κρίβετε στην κρεβατοκάμαρα, αλλά αν ψάξεις στο φόρουμ με λέξεις κλειδιά (πάνω δεξιά γωνία στο σύμβολο του μεγενθυντικού φακού) σίγουρα θα βρεις πράγματα.
Χαχαχα....ωραιοοοοο....ευχαριστω πολυυυυ
 


Eroe

Well-Known Member
16 Νοεμβρίου 2017
1.444
2.759
Θεσ/νικη
Εγώ επιμένω οτι έχει κάτι απο κρητικο ιχνηλάτη (εξου ο σωματότυπος και τα αυτια). Με κοκονι, με χιλια δυο. Ειδικά στην τελευταια φωτό φαίνονται τα χαρακτηριστικα του ΚΙ.

10.gif
 


Amalia Dante

Member
15 Μαϊου 2018
17
8
55
Εγώ επιμένω οτι έχει κάτι απο κρητικο ιχνηλάτη (εξου ο σωματότυπος και τα αυτια). Με κοκονι, με χιλια δυο. Ειδικά στην τελευταια φωτό φαίνονται τα χαρακτηριστικα του ΚΙ.

View attachment 67718
Οντως εχει πολλα ιδια χαρακτηριστικα..Το εψαξα κι εγω λιγο αλλα ο δικος μας ειναι πιο κουκλος απ ολα αυτα....
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.597
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3