Τι σας εκνευρίζει στο σκύλο σας;


minpinkiller

Well-Known Member
3 Ιουνίου 2009
1.173
18
35
Ξεσσαλονίκη
1) Με εκνευρίζει που ότι ακούσει έξω από την πόρτα γαυγίζει ασταμάτητα!
2) Που έχει βαλθεί να ξηλώσει όλο το παρκέ στο δωμάτιο του αδερφού μου.
3) Που παίρνει τον καπνό μου και τον σκορπάει σε όλο το σπίτι!
4) Που σπρώχνει τα παιχνίδια του επίτηδες κάτω από τον καναπέ και μετά κλαίει για να τα πάρω.

Έχω και άλλα πολλά, αλλά δεν μου έρχονται τώρα... :p
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Ναι ρε παιδια!(Μπραβο sea)! Γραψτε τι σας εκνευριζει επιτελους! Και μη γραφετε οτι δεν σας εκνευριζει τιποτα, γιατι εκνευριζετε εμας που εκνευριζομαστε απο κατι...:p
Οκ!
Με εκνευρίζει όταν το πρωί μυξοκλαίει για να πάει βόλτα ή έρχεται μπροστά στα μούτρα μου και ξεφυσάει και ξεφουσκώνει και όταν σηκωθώ και βγω από την τουαλέτα ντυμένος αυτός έχει ξαναξαπλώσει και κάνει τον κοιμισμένο αλλά κοιτάζει με το μάτι στο πλάι...

Πλέον του λέω ένα "Αδάμ δεν μας χ#!@εις..." και αλλάζω πλευρό, μετά πάει στο σαλόνι και μουρμουρίζει μόνος του!

Εδώ βλέπετε αφού έχει έρθει μέσα στα μούτρα μου και μυξόκλαιγε και του είπα "δες μας χ@$%εις..." έχει πάει και έχει κάτσει σε σημείο που να είναι κρυμμένος αλλά να έχει και οπτική επαφή με μένα, και μουρμούριζε...ούτε Dogo Argentino δεν μας φτάνει στην κλάψα...


Ορίστε τι κατάφερες τώρα,με έκανες και έψαξα κάτι που να με εκνευρίζει... :D
 




ChilliJRT

Well-Known Member
21 Αυγούστου 2011
1.966
126
Πάτρα
Μ'εκνευρίζει

1) που το μόνο χάδι που μπορείς να της κάνεις για ώρες είναι τα φιλιά στην κοιλίτσα. Τα άλλα συνήθως γυρνάνε σε πόλεμο... Αλλα όσο κ αν σου αρέσουν οι κοιλίτσες, πόση ώρα να κάτσεις σκυμμένη???

2) που θα το παίξει κυρία όταν της βάλεις κροκέτες, αλλά κοιτάει το πιάτο σου σαν ξερολούκουμο, χωρίς να μιλάει. Απλά σε ρίχνει στο φιλότιμο

3) που κοιμάται ανάμεσα στα πόδια μου κ δν μπορώ να κουνηθώ στν ύπνο μου. Δν με ενοχλεί να με ακουμπάει γενικά εννοείται, αλλά αυτό που μειώνει την ελευθερία κινήσεων...

4) που βγαίνει από το πάπλωμα κ πάει κ κάθεται από πάνω, ανάμεσά μας. Μένω χωρίς σκεπάσματα αφού τα τραβάει!
 


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Σωστά! Μ' εκνευρίζει αφάνταστα που είναι μίζερα με την ξηρά τροφή!
Και που ΕΝΩ είναι μίζερα με την ξηρά τροφή γουστάρουν κατά παράδοξο τρόπο ο ένας την ξηρά τροφή του άλλου :mad:
 


Pintsie

Well-Known Member
7 Ιανουαρίου 2011
1.233
23
Ανθούσα
Μ'εκνευρίζει

1) που το μόνο χάδι που μπορείς να της κάνεις για ώρες είναι τα φιλιά στην κοιλίτσα. Τα άλλα συνήθως γυρνάνε σε πόλεμο... Αλλα όσο κ αν σου αρέσουν οι κοιλίτσες, πόση ώρα να κάτσεις σκυμμένη???

2) που θα το παίξει κυρία όταν της βάλεις κροκέτες, αλλά κοιτάει το πιάτο σου σαν ξερολούκουμο, χωρίς να μιλάει. Απλά σε ρίχνει στο φιλότιμο

3) που κοιμάται ανάμεσα στα πόδια μου κ δν μπορώ να κουνηθώ στν ύπνο μου. Δν με ενοχλεί να με ακουμπάει γενικά εννοείται, αλλά αυτό που μειώνει την ελευθερία κινήσεων...

4) που βγαίνει από το πάπλωμα κ πάει κ κάθεται από πάνω, ανάμεσά μας. Μένω χωρίς σκεπάσματα αφού τα τραβάει!
Α! Α!!! Κι αυτό κι αυτό!
πάει κάθεται ΠΑΝΩ από το πάπλωμα και όσο και να σπρώχνω-όσο και να κουνάω-όσο και να του λέω "φύγε ρε μ@@@@α από εκεί να γυρίσω" δεν κουνιέται!
αααααα ώστε δεν το κάνει μόνο ο δικός μου λοιπόν!
Να σου πω την αλήθεια, αυτό που κοιμάται ανάμεσα στα πόδια μου, μ'αρέσει. Ειδικά τώρα το χειμώνα που τρέμω από το κρύο. βάζει και το πηγούνι του στο γόνατό μου και με ζεσταίνει το άτιμο :p
α! α!! επίσης, όταν μιλάω στο skype εκνευρίζεται!!! και δεν σταματάει να γαβγίζει!!!
:mad:
 


Avraki

Well-Known Member
22 Αυγούστου 2011
938
5
Αθήνα
Συνήθη «θεματα» το παραπεταμενο γαυγισμα της Ζηνας (μινι πινσερ) στο χτυπημα του θυροτηλεφωνου και του κουδουνιου.
Μήπως αυτό είναι τελικά χαρακτηριστικό της ράτσας? Γιατί και μία φίλη μου που έχει πινσεράκι τα ίδια της κάνε! Και η δικιά μου, η οποία βέβαια είναι ημίαιμη, πάλι τα ίδια κάνει! Όποτε ακούει θυροτηλέφωνο ή κουδούνι γαβγίζει σα να τη σφάζουνε και δεν κλείνει τα σαγόνια της με τίποτα! Κάτι που επίσης με εκνευρίζει στο κατά τα άλλα αξιαγάπητο τετραποδάκι μου, είναι πως κάποιες φορές, έτσι για να παίξει με την υπομονή και τα νεύρα μου τα κάνει στη βεράντα και απλώνεται λίμνη ΟΛΟΚΛΗΡΗ! Σε καμία της βόλτα δεν κατουράει ποτέ έτσι! Παρά μόνο κάποιες μεμονωμένες φορές μες το σπίτι όταν θέλει απλά να με εκνευρίσει όσο δεν πάει! Και μετά πάει και κάθεται κιουρία στο σπιτάκι της και το παίζει βασίλισσα! Και φυσικά που όταν βολευτεί σε καναπέ ή κρεβάτι δεν ξεκουνάει με τίποτα την αρίδα της!!
 


Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.711
3.885
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Με εκνευρίζει που έχει εμμονή με τα ανθρώπινα σκ@τ@ και γλείφεται κι όλας μετά το ... :-#

αν και με εκνευρίζουν περισσότερο αυτοί που χε... :-# στη μέση του πάρκου :mad::mad::mad:
 


Avraki

Well-Known Member
22 Αυγούστου 2011
938
5
Αθήνα
Επίσης, (γιατί μου 'ρχονται σιγά σιγά) με εκνευρίζει που ΔΕΝ ΠΑΥΕΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 1 ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ να γαβγίζει το ένα απ΄τα τρία σκυλιά που έχουμε στα Μέγαρα, παρόλο που είναι και πιο μεγάλο από εκείνη και την έχει πάρει και στο κυνήγι μερικές φορές (δεν την κατηγορώ την Ήρα, της παίρνει τα αυτιά ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ!), με εκνευρίζει το ότι κάποιες φορές με γράφει επιδικτικότατα και δεν ξεκουνάει να κάνει τίποτα ή να υπακούσει σε καμία εντολή πέραν του "βόλτα" και μου τη δίνουν οι τρίχες της οι οποίες για ένα σκυλί χωρίς ουσιαστικό τρίχωμα, πέφτουν με το τσουβάλι και είναι σαν πευκοβελόνες: καρφώνονται στα υφάσματα και δεν βγαίνουν με τίποτα!!
 


takisft

Well-Known Member
24 Ιουνίου 2011
4.817
5.037
Αθήνα
Σαν Labrador λειτουργεί σαν ηλεκτρική σκούπα στις βόλτες μας και αυτό με εκνεύριζε/άγχωνε πολύ. Ευτυχώς με τις κατάλληλες υποδείξεις του εκπαιδευτή μας έχει περιοριστεί στο ελάχιστο
 


Lara_kouklara

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2011
4.722
457
Τα μισά πράγματα που με εκνευρίζουν στη Λάρα, τα βρίσκω παραλληλα χαριτωμένα και αυτό το κάνει δύσκολο να της τα κόψω.
Π.χ. ΚΑΘΕ βράδυ προσπαθεί να ανέβει στο κρεβάτι μου να κοιμηθούμε μαζί παρόλο που την έχω κατεβάσει ΟΛΕΣ τις φορές που έχει ανέβει. Δε μπορώ να γίνω πολύ αυστηρή όμως γιατί παίρνει ένα κακόμοιρο βλέμμα και κάνει ένα πράγμα σα να σέρνεται ικετευοντας (δεν ξέρω πως να το περιγράψω) που κρατιέμαι με τα χίλια ζόρια να μη σκάσω στα γέλια :D
 


axolotl

Well-Known Member
13 Ιανουαρίου 2011
376
0
Ανδρος
Εμένα το μικρό μου, που το έχουμε μόλις 12 μέρες με εκνευρίζει τα πρωινά σκ που δεν εχουν σχολείο τα παιδιά και θέλω να κοιμηθώ λιγο παραπάνω. Αρχίζει να γουργουρίζει σαν γάτα δυνατά και μετα τσιρίζει κιόλας. Αφού έχει φάει κι έχει βγει για την ανάγκη της.
Θέλει παρέα αλλά κι εγω λίγο ύπνο.
 






mairyk

Well-Known Member
27 Μαϊου 2008
198
1
47
Αθήνα
Με ενοχλεί η μεγάλη που έχει παραξενέψει και είναι απίστευτα επίμονη. Μπορεί να γαβγίζει για ώρες κάθε μισό λεπτό περίπου έως να μου κάνει τα νεύρα σμπαράλια και να υποκύψω. Το καλοκαίρι την ενοχλούσαν οι μύγες και ήθελε να της τις διώχνουμε.
Κάθετε δε μέσα στο σπιτάκι της και κάνει αντίλαλο ! Με έχει αναγκάσει να σηκωθώ 12:30 το βράδυ μόνο και μόνο για να φάει για τρίτη παρακαλώ φορά !!!
Όταν την πιάσει περπατάει για ώρα κάνοντας κύκλους γύρο απο το τραπέζι σέρνοντας τα νύχια της. (ανατριχιάζω) Το τελευταίο της παρατσούκλι είναι το Κατάδικος ! Με κάνει να θέλω να την πνίξω αλλά όταν βλέπω το άσπρο απο τα γηρατειά μουτράκι της νιώθω άσχημα .Το ξέρω ότι εκεί ακριβώς ποντάρει το βρομόσκυλο αλλά .....

Ο μεγάλος λευκός με εκνευρίζει με την επιμονή του στο χάδι και την αποκλειστικότητα που μου επιβάλει με τον όγκο του.
 


takisft

Well-Known Member
24 Ιουνίου 2011
4.817
5.037
Αθήνα
Πολλά από τα post σε αυτό το θέμα θα μπορούσαν να αποτελούν ξεχωριστά θέματα για συζήτηση;)
 


katerina116

Well-Known Member
23 Μαρτίου 2010
677
2
Nicosia ,Cyprus
mayasfriends.blogspot.com
Με εκνευριζει η Φοιβη οταν γαυγιζει χωρις λογο στο μπαλκονι .
Επισης η Ζαιρα που οταν γαυγιζει η Φοιβη στο μπαλκονι ,γαυγιζει κ μαλωνει τη Φοιβη για να σταματησει ,εχουμε χορωδια και τρεχω να τις μαζεψω .
Οταν η Φοιβη τρωει κακα στη βολτα και οταν τριβονται- κυλιουνται σε ψοφιμια κ κακα .
Η Ζαιρα που μολις ανοιξω ματι το πρωι τη βλεπω να με κοιταει σαν το χαρο μπροστα στη μουρη μου και αρχιζει το γλυψιμο .
Η λαιμαργια της Ζαιρας και οτι δε κοβει με τιποτα να αρπαζει μικρα κοκαλα οταν τα βρισκει .
Η Φοιβη που θελει αποκλειστικοτητα στα χαδια οταν ειναι σειρα της αλλα οταν εχω τη Ζαιρα αγκαλια θελει να χωνεται .
 


betelgeusse

Well-Known Member
14 Μαϊου 2011
301
2
37
germany
Πολλα με εκνευριζουν αν και συνηθως ο εκνευρισμος μου κραταει λιγα δευτερολεπτα.
Το πιο συνηθισμενο ειναι επειδη δουλευω αρκετα στον υπολογιστη ειναι να ερχεται και να βαζει το κεφαλι πανω στο πληκτρολογιο και να σβηνει διαφορα.Και αναγκαζομαι να κανω ισολογισμους απο την αρχη.
Επισης οταν ανεβαινει πανω μου και μου λεει :"Ειμαι ενα μικρο κουταβακι.Θελω αγκαλιτσα".Kαι οσο να ναι 45 κιλα δεν αντεχονται.
Επισης οταν εχω σφουγγαρισει και μπαινει μεσα και τα κανει ολα χαλια ξανα.
Και το κλασσικο,το εχω πει σε αρκετα ποστ,οτι ειναι για την Ηρα του harryf3 οι γατες, ειναι τα ελαφια για τον Λεννυ.Ετσι και δει ελαφι τρελαινεται,και δεν τον σταματα τιποτα.

Δε μπορώ να γίνω πολύ αυστηρή όμως γιατί παίρνει ένα κακόμοιρο βλέμμα και κάνει ένα πράγμα σα να σέρνεται ικετευοντας (δεν ξέρω πως να το περιγράψω) που κρατιέμαι με τα χίλια ζόρια να μη σκάσω στα γέλια
Αυτο παλι που παιρνει αυτο το υφος που μονο σε πρωταγωνιστρια βραζιλιανικης σαπουνοπερας θα μπορουσε κανεις να το δει,εμενα με κανει και λυγιζω.Ειδικα την ωρα του φαγητου,αν και δεν πρεπει.
 
Last edited:


Sofouli

Well-Known Member
3 Σεπτεμβρίου 2010
6.243
526
Λάρισα
Χμμμ..
Προσπαθώ εδώ και ώρα να σκεφτώ τι με εκνευρίζει..
Τίποτα ιδιαίτερο σίγουρα, προβλήματα δεν έχω με την μικρή (ή μάλλον έχω δεχθεί την μοναδικότητα της και τις φοβίες, και την αγαπάω γι αυτό που είναι).

Με εκνευρίζει (λιγάκι :D) που όταν βρέχει ενώ πριν με παρακαλάει για βόλτα,
μόλις δει βρεγμένη άσφαλτο κοκκαλώνει και διαλογίζεται μέχρι να εξατμιστεί το νερό και η λάσπη,για να περπατήσει χωρίς να λερώθει..
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.117
Μηνύματα
895.868
Μέλη
19.929
Νεότερο μέλος
mariamaraki