Τι σας εκνευρίζει στο σκύλο σας;


Elli

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
3.885
193
49
Αθήνα
Εχω πάρει εγώ γιατρούς τηλέφωνο 11 η ώρα τη νύχτα να ρωτήσω γι'αυτό το σεξομανές τρεμούλιασμα... Αστα! "Γιατρέ? Κάνει αυτό ξαφνικα, λέτε να είναι σοβαρό?" Μέχρι κ επιληπτική κρίση σκέφτηκα έτσι που χτύπαγε τα δόντια της! Ο γιατρός μας έβαλε τα γέλια φυσικά
Το κάνουν και τα δικά σας ok τότε.... εμένα το κάνει όταν επιστρέψω σπίτι με φιλάει με τόση ένταση που χτυπάνε ακριβώς έτσι τα δόντια της κάποια στιγμή! Είναι η στιγμή που λες ήρθε το εγκεφαλικό? το καρδιακό.......
 




GIOTA1

Member
23 Οκτωβρίου 2010
8
0
Αθηνα Βαρκιζα
Με ενοχλεί η μεγάλη που έχει παραξενέψει και είναι απίστευτα επίμονη. Μπορεί να γαβγίζει για ώρες κάθε μισό λεπτό περίπου έως να μου κάνει τα νεύρα σμπαράλια και να υποκύψω. Το καλοκαίρι την ενοχλούσαν οι μύγες και ήθελε να της τις διώχνουμε.
Κάθετε δε μέσα στο σπιτάκι της και κάνει αντίλαλο ! Με έχει αναγκάσει να σηκωθώ 12:30 το βράδυ μόνο και μόνο για να φάει για τρίτη παρακαλώ φορά !!!
Όταν την πιάσει περπατάει για ώρα κάνοντας κύκλους γύρο απο το τραπέζι σέρνοντας τα νύχια της. (ανατριχιάζω) Το τελευταίο της παρατσούκλι είναι το Κατάδικος ! Με κάνει να θέλω να την πνίξω αλλά όταν βλέπω το άσπρο απο τα γηρατειά μουτράκι της νιώθω άσχημα .Το ξέρω ότι εκεί ακριβώς ποντάρει το βρομόσκυλο αλλά .....

Ο μεγάλος λευκός με εκνευρίζει με την επιμονή του στο χάδι και την αποκλειστικότητα που μου επιβάλει με τον όγκο του.
ασχετο αλλα μηπως το σκυλακι σου ποναει και περπαταει με τις ωρες ετσι εκανε ενα αδεσποτο που βρηκα η ραλου μεγαλο σε ηλικια που εχει αρθριτιδα φυσικα τωρα ειναι καλυτερα αφου παιρνει φαρμακα
 


skylakos

Well-Known Member
30 Αυγούστου 2008
3.528
982
Χανια
ή εχω τον τελειο σκυλο ή ειμαι αναισθητη!

για να σκεφτω.....

μ.....

λοιπον.....

για να δω...

βρηκα!οταν κοιμαμαι,αυτος χεζεται και θελει να σηκωθω ΤΩΡΑ!εχει και συγκεκριμενα βηματα η διαδικασια ξυπνηματος μου,που οταν δεν πιασει το ενα,εχει αλλα:
1. ερχεται στο δωματιο και σε κοιταει τοσο εντονα που το νιωθεις και ξυπνας
2.παιζει παλαμακια με τα αυτια του(τιναζει το κεφαλι δηλ,αλλα ετσι ακουγονται τα αυτια του)
3.μουρμουριζει
4.σηκωνει με τη βρεγμενη μουσουδα του το χερι μου
5.μου δινει πατουσοσκαμπιλο(μια φορα παραλιγο να πετυχει το ματι μου με τα νυχια του)

Τωρα που τα θυμαμαι,μου εχουν ηδη παιξει τα νευρα!!!!!!Το μ@λ@κιστήρι!
 




deliaki

Well-Known Member
26 Μαϊου 2011
447
45
40
ελληνορωσων
απο που να αρχισω????????????????????????????????????????????????????? μερικες φορες θελω να τον πυροβολησω....πρεπει να παω για υπνο,θελει χρονο αυτο το ποστ.... :p
 


Νταβίνα

Well-Known Member
25 Φεβρουαρίου 2011
1.579
688
Βύρωνας-Καρέα
www.facebook.com
Η γατομανία που έχει είναι αρκετά εκνευριστική αλλά σκυλί θέλω να έχω. τί περίμενα δηλαδή γατόσκυλο :p
Σε όλα τα υπόλιπα ακόμα και όταν κάνει ζημιές εμείς χαιρόμαστε :D όχι πως κάνει τις τρελές ζημιές έτσι. :p
 


Lumpie

Well-Known Member
25 Απριλίου 2009
404
3
Χαλάνδρι
Κουνάει πολύ την ουρά της!
Το καλοκαίρι δεν με πείραζε γιατί είχα και φυσικό ανεμιστήρα αλλά τώρα κρύωσε ο καιρός και κρυώνω. Πως να την σοβαρέψω για να μην την κουνάει;
 


mairyk

Well-Known Member
27 Μαϊου 2008
198
1
47
Αθήνα
ασχετο αλλα μηπως το σκυλακι σου ποναει και περπαταει με τις ωρες ετσι εκανε ενα αδεσποτο που βρηκα η ραλου μεγαλο σε ηλικια που εχει αρθριτιδα φυσικα τωρα ειναι καλυτερα αφου παιρνει φαρμακα
Ναι έχει και αρθρίτιδα όπως και επιληψία. Μας τελειώνουν τα χάπια μας και θα πάμε στον γιατρό γιατί μετά την μετακόμιση μας στο Νησί ,γενικά της έκανε καλό σε όλα εκτός απο τα κόκαλα της. Τις τελευταίες εμφάνισε και καμπούρα απο τον θώρακα και πίσω. Μιλάμε για ένα δώδεκα μισό μπόξερ. Είναι υπερβολικά μεγάλη. Και για αυτόν τον λόγο με ρίχνει .
Ευχαριστώ :)
 


Rama

New Member
25 Σεπτεμβρίου 2011
3
0
Στην Lumrie

Σοβαρα προβληματα εχεις με το σκυλο σου Μαριαννα!!!! χαχαχαχα βρε αυτο ειναι το πιο ομορφο,εξυπνο και υπεροχο πλασματακι !!!! Και εσυ ολο κατι της βρισκεις.....:D:D:D:D:D:p
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
ή εχω τον τελειο σκυλο ή ειμαι αναισθητη!

για να σκεφτω.....

μ.....

λοιπον.....

για να δω...

βρηκα!οταν κοιμαμαι,αυτος χεζεται και θελει να σηκωθω ΤΩΡΑ!εχει και συγκεκριμενα βηματα η διαδικασια ξυπνηματος μου,που οταν δεν πιασει το ενα,εχει αλλα:
1. ερχεται στο δωματιο και σε κοιταει τοσο εντονα που το νιωθεις και ξυπνας
2.παιζει παλαμακια με τα αυτια του(τιναζει το κεφαλι δηλ,αλλα ετσι ακουγονται τα αυτια του)
3.μουρμουριζει
4.σηκωνει με τη βρεγμενη μουσουδα του το χερι μου
5.μου δινει πατουσοσκαμπιλο(μια φορα παραλιγο να πετυχει το ματι μου με τα νυχια του)

Τωρα που τα θυμαμαι,μου εχουν ηδη παιξει τα νευρα!!!!!!Το μ@λ@κιστήρι!
χαχαχαχαααααα πέθανα στα γέλια!!!!
 


Pintsie

Well-Known Member
7 Ιανουαρίου 2011
1.233
23
Ανθούσα
Τώρα τελευταία έχει αρχίσει να τα κάνει ξανά μέσα στο σπίτι. Ε, αυτό με εκνευρίζει!
Και ο βλαμένος δεν τα κάνει ποτέ μπροστά μου για να με ακούσει όλος ο Γέρακας πάλι!
ακούς; ακούω να λες!
Επίσης, τα πρωινά που ξυπνάμε πλέον έχω μπει σε άλλη ρουτίνα!
Αντί να πιω καφέ και να τον πάω βόλτα μετά την τρίτη κούπα, (είμαι εθισμένη βλέπετε!), με πρίζει με ένα ψευτοκλάμα σα να μου λέει "δώσε μου σημασία γιατί υποφέρω! θα σκάσει η φούσκα μου μαμάαααααααα αρρρ αρρρρρ αρρρρρρρρρ" -.-'
και μόλις με βλέπει να κρατάω το λουρί όοοοοοοοολα αυτά φυσικά περνάνε! και είναι ο μικρός χαζοχαρούμενος σκύλος ξανά! Τυχαίο; δεν νομίζω!
 


ChilliJRT

Well-Known Member
21 Αυγούστου 2011
1.966
126
Πάτρα
Κ μένα παίρνει αυτό το κακομοίρικο ύφος. Δν με ενοχλεί όσο κοιμάμαι, αλλά με το που θα ανοίξω το μάτι μου αρχίζει τα τεντώματα πάνω μου κ το αρ αρ αρ αρ. Οταν κάνω ότι σηκώνομαι? Θεωρεί ότι το δικό της κατούρημα έχει προτεραιότητα, εγώ ούτε τουαλέτα δν πρέπει να πάω! Για καφέ δν το συζητάμε. Την κατεβάζω με την τσίμπλα στο μάτι να τα κάνει κ να χαιρετήσει κ 2 Λαμπ φίλους της από κανά τέταρτο τρέξιμο με το καθένα τους!
Τώρα γυρίσαμε κ έχει εξαφανιστεί. Θα κοιμάται πάλι. Εγώ είμαι στο 2 φλυτζάνι καφε... Σιχτίρ!
 


nasouk

Well-Known Member
15 Ιουλίου 2010
1.166
3
Ξεπερναω την ξεροκεφαλια του , την εχω συνηθησει.
Μου την σπαει η απιστευτη δυναμη του.Συνεχης και εκθετικα αυξανομενη δυναμη.
Φιντελ ο ατσαλοβεργολιγυστρας
 


ASFE

Well-Known Member
11 Μαϊου 2011
911
26
45
Αθηνα..Δυστυχως.
Εμενα με νευριαζει λιγακι οταν τυχον ξεχναμε την πορτα απο την τουαλετα ανοιχτη, παει και παιρνει το χαρτι υγειας και το τραβαει ολο..Και μετα καθεται και το μασουλαει!!

Επισης με εκνευριζει λιγακι παλι,οτι ολα τα βλεπει για παιχνιδι...Δλδ παιρνει κατι που δεν πρεπει να παρει και αρχιζουμε το κυνηγητο μεσα στο σπιτι..Και αφου ειναι διαολακος μου ξεφευγει και παει κατο απο το κρεβατι!!!

Τελευταια με εκνευριζει πολυ, που ενω εγω τον θελω στο κρεβατι αγκαλια για υπνο η Ανδριανα δεν τον θελει και αρχιζει την γκρινια!!!
Χθες πχ τον κατεβασα,κατα τις 12...και στις 4 δια μαγειας ανοιξα τα ματια μου και ηταν κατω απο το παπλωμα!!!Τον ανεβασα και δεν το θυμομουν...Και το πρωι να η μουρμουρα απο την Ανδριανα!!!πφφφφ
 


Scarlett

Well-Known Member
9 Αυγούστου 2010
4.911
59
Νεα Ερυθραια
www.birmans-greece.com
Εμενα με νευριαζει λιγακι οταν τυχον ξεχναμε την πορτα απο την τουαλετα ανοιχτη, παει και παιρνει το χαρτι υγειας και το τραβαει ολο..Και μετα καθεται και το μασουλαει!!

Επισης με εκνευριζει λιγακι παλι,οτι ολα τα βλεπει για παιχνιδι...Δλδ παιρνει κατι που δεν πρεπει να παρει και αρχιζουμε το κυνηγητο μεσα στο σπιτι..Και αφου ειναι διαολακος μου ξεφευγει και παει κατο απο το κρεβατι!!!

Τελευταια με εκνευριζει πολυ, που ενω εγω τον θελω στο κρεβατι αγκαλια για υπνο η Ανδριανα δεν τον θελει και αρχιζει την γκρινια!!!
Χθες πχ τον κατεβασα,κατα τις 12...και στις 4 δια μαγειας ανοιξα τα ματια μου και ηταν κατω απο το παπλωμα!!!Τον ανεβασα και δεν το θυμομουν...Και το πρωι να η μουρμουρα απο την Ανδριανα!!!πφφφφ
Θα σε μαλωσω!!! να τα βρεις με την Αντριαννα! δε φταιει ο σκυλος που αλλα θελει ο ενας κι αλλα ο αλλος!!
επισης να ανοιξεις θεμα τι σε εκνευριζει με την Αντριαννα!! Αστειευομαι ε? :p
 


chrysoula

Well-Known Member
18 Ιανουαρίου 2011
2.819
31
Αθήνα
Λοιπόν.... για να δούμε. Με εκνευρίζει :

1) η προσωρινή κώφωση που παθαίνει όταν υπάρχει κάτι που κάνει τον εγκέφαλό της να σκαλώσει, επί το πλείστον σε μυρωδιά....

2) Με εκνευρίζει το πείσμα της που εκδηλωνεται κυρίως με ένα εκνευριστικό αλλά ταυτόχρονα για γέλια κλαψούρισμα όταν θέλει κάτι και δεν το φτάνει....

3) Με εκνευρίζει που όποτε θέλω να παίξω Νιtendo ή να δω κάποια ταινία και αυτή έχει άλλα σχέδια πετάει την μπάλα της συνέχεια κάτω από τον καναπέ στο σημείο που κάθομαι και μετά γαυγίζει για να της την πιάσω.

4) Με εκνευρίζει η μανία που έχει με τα βρακιά μου και τις κάλτες του άντρα μου....

5) Με εκνευρίζει όταν θέλει να μπει κάτω απο τα σκεπάσματα στις 4 ώρα τα ξημερώματα κι επιεδή δεν μπορεί να μπει (γιατί ως κρυογάτσουλο έχω τυλιχτεί σαν τη μούμια με τα σκεπάσματα) με ξύνει στο κεφάλι για να της "ανοίξω" να μπει....

....
 


rudy

Well-Known Member
27 Ιουνίου 2011
155
11
θεσ-νικη
Λοιπόν.... για να δούμε. Με εκνευρίζει :

1) η προσωρινή κώφωση που παθαίνει όταν υπάρχει κάτι που κάνει τον εγκέφαλό της να σκαλώσει, επί το πλείστον σε μυρωδιά....

2) Με εκνευρίζει το πείσμα της που εκδηλωνεται κυρίως με ένα εκνευριστικό αλλά ταυτόχρονα για γέλια κλαψούρισμα όταν θέλει κάτι και δεν το φτάνει....

3) Με εκνευρίζει που όποτε θέλω να παίξω Νιtendo ή να δω κάποια ταινία και αυτή έχει άλλα σχέδια πετάει την μπάλα της συνέχεια κάτω από τον καναπέ στο σημείο που κάθομαι και μετά γαυγίζει για να της την πιάσω.

4) Με εκνευρίζει η μανία που έχει με τα βρακιά μου και τις κάλτες του άντρα μου....

5) Με εκνευρίζει όταν θέλει να μπει κάτω απο τα σκεπάσματα στις 4 ώρα τα ξημερώματα κι επιεδή δεν μπορεί να μπει (γιατί ως κρυογάτσουλο έχω τυλιχτεί σαν τη μούμια με τα σκεπάσματα) με ξύνει στο κεφάλι για να της "ανοίξω" να μπει....

....
αυτο με τα βρακια παλι...νομιζα μονο ο δικος μου την ειχε αυτη την ανωμαλια!το πρωι με πηρε παλι τηλ η κολλητη μου που μενει απεναντι να μου πει οτι ο τρελος τρεχει στο μπαλκονι μενα στρινγκ στο στομα!μεχρι να βγω το ειχε πεταξει κατω απο το μπαλκονι..σε μια παρεα γυμνασιοπαιδων!!!!!!!(μενω κολλητα σε γυμνασιο)ντραπηκα να κατεβω να το παρω..κλειστηκα μεσα κ ακουγα τα γελια τους κανοντας την προσευχη μου να μην καταλαβουν απο ποιο μπαλκονι ηρθε το πετουμενο βρακι!!!!
 
  • Like
Reactions: ChineseCrested


chrysoula

Well-Known Member
18 Ιανουαρίου 2011
2.819
31
Αθήνα
αυτο με τα βρακια παλι...νομιζα μονο ο δικος μου την ειχε αυτη την ανωμαλια!το πρωι με πηρε παλι τηλ η κολλητη μου που μενει απεναντι να μου πει οτι ο τρελος τρεχει στο μπαλκονι μενα στρινγκ στο στομα!μεχρι να βγω το ειχε πεταξει κατω απο το μπαλκονι..σε μια παρεα γυμνασιοπαιδων!!!!!!!(μενω κολλητα σε γυμνασιο)ντραπηκα να κατεβω να το παρω..κλειστηκα μεσα κ ακουγα τα γελια τους κανοντας την προσευχη μου να μην καταλαβουν απο ποιο μπαλκονι ηρθε το πετουμενο βρακι!!!!
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΑΑΑΑΑΑ.... απίστευτο!!!

Εγώ ζω με ένα μόνιμο άγχος οτι θα έχω κόσμο και θα έρθει καμαρωτη καμαρωτή με το βρακί στο στόμα.... όπως το πες... ανωμαλία!! :D